Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Baterie, lokalizace, GPS a pár dalších dotazů

johnee_r (290)|22.7.2009 14:06
Zdravím,
mám několik dotazů ohledně Touch Pro2, tak je raději shrnu do jednoho vlákna než zaplavovat celé fórum.

1. Jaká je reálná výdrž baterie, jak často nabíjíte? Jsem zvyklý na kombinaci telefonu a klasického PDA. Když vytluču PDA třeba v lese při navigaci, tak v nejhorším jsem bez PDA, což se ještě dá zvládnout, nerad bych se ale příliš dostával do situace, kdy vytluču zároveň telefon. Jak dlouho vydrží Rhodium běžet se zapnutou GPS (třeba při zapnutém a vypnutém displayi)? A jak dlouho pak třeba vydrží fungovat coby telefon třeba při 20% baterky?

2. Má Rhodium nějakou funkci na vypnutí displaye kromě proximity senzoru (třeba tlačítkem)? Resp. Funguje proximity senzor tak, že když dám PDA do pouzdra, tak se display vypne?

3. Dotázek k lokalizaci. Používám Interwrite tak, že systém jsem nechal anglicky a používám vlastně jen diakritiku a české klávesnice. Je to takhle možné i na Rhodiu nebo je lokalizace Touch Flo natvrdo nahraná a nevypnutelná? A pokud ano, je možné používat v anglické verzi české klávesnice z Interwritu?

4. Nějak jsem ze zmatených zpráv na internetu nepochopil, jak je to s českou T9. Je tam (aspoň v lokalizované verzi)?

6. Jak reaguje display ve srovnání třeba s iPhonem. Je tento display odporový nebo kapacitní? A pokud odporový, je měkký, jak to bývalo nebo už je tvrdý jako třeba na iPhonu? A jak reaguje na dotyk? Musí se tlačit nebo jde zlehka?

7. Umí se PDA samo rozhodnout jakým způsobem se připojí k internetu, pokud je k dispozici víc možností (teď mám na mysli různá UMTS, CDMA, GPRS apod., nikoli WiFi).

8. Má zabudovaná GPS zapnutu statickou navigaci nebo obdobný režim znemožňující použití při chůzi? A dá se to případně vypnout?

9. Dá se integrovaná GPS vypnout a místo ní použít Bluetooth modul?

10. Jakou má interní GPS citlivost ve srovnání s externími moduly (mám QStarz BT-q1000x) a jak rychle obnovuje pozici. Mé současné PDA totiž nezvládá, pokud dostává data z GPS rychleji než 1x za sekundu.

Moc díky za případné odpovědi na mé všetečné dotazy.
WAV_ce4you (42)|23.7.2009 12:26

1. Na tuto otázku není jednozn. odpověď, je tam příliš mnoho vlivů. Mě v průměru drží 3 dny, ale bez navig. V přírodě používám Garmina a v autě jsem na adapteru. Myslím, že s podsvícením a GPS a makajícím navisoftem vydrží max půl dne.

2. Na to je softík.

3. Lokalizace je odinstalovatelná

4. T9 nepoužívám

6. Je odporový, celkem tvrdý a tlačit se nemusí
7. Mnohdy to neumí, ale většinou dá přednost WiFi před GPRS
8. Nemá, vypnout se nedá a u toho chipu to ani nepůjde

9. Ano, vyzkoušeno při nouzovém použití v GC.

10. Citlivost je výborná v lese i mezi velkými paneláky
lelouch (331)|23.7.2009 12:50
Pár doplnění, korekcí a jedna perlička:

1. GPS modul v zásadě není hlavní žrout. Dá se s ním počítat řádově několik hodin, závisí to ale od aplikace. Jinak to bude s aplikací, která pouze trasuje s vypnutým displejem a jinak s plnohodnotnou turn-to-turn navigací, která bude svítit a mluvit a zase jinak s Google Maps, které do toho ještě budou tahat mapy z netu...

7. Ano, vždycky indikuje nejvyšší druh služby. U nás - G u GPRS, E u EDGE a H u HSDPA. V principu se "nemusí rozhodovat". Indikuje okamžitě (nejspíše při přechodu na novou BTS) a v momentě, kdy je třeba spojení automaticky otevírá daný druh spojení (není třeba žádných volání *99 nebo tak). Spíše bývá problém datové spojení přes GSM uhlídat a případně zaříznout, než otevřít (u zmíněného WiFi, třebas).

8.-9. GPS modul je default neaktivní. Zapíná se pouze na dotaz aplikace na příslušný port. Jinými slovy, pokud aplikace bude používat jiný COM port (třebas ten od BT) než zabudovaný modul, vůbec se neaktivuje. Takže vypínaní nemá žádný smysl řešit... Jediné co stojí za zmínku je to, zda aplikace má možnost ručního nastavení. Automatická aktivace GPS přes systém totiž vede vždycky k aktivaci interního modulu.

A teď ještě ta perlička k displeji (bod 6.) - zde je nedávný příspěvek jednoho Turka, kterému TPro2 přejelo auto včetně fotek...

EDIT: Tři překlepy už byly moc...
johnee_r (290)|23.7.2009 13:33
Díky za poznatky.
Ještě bych rád upřesnění toho Proximity senzoru. Na co reaguje a na co ne. Pokud by se display vypnul při vložení do pouzdra (nebo zavření flip pouzdra), tak by to mnohé řešilo. Např při navigaci v terénu podle SmartMaps by stačilo zavřít pouzdro, strčit do kapsy a při otevření pouzdra by se display rozsvítil a jelo by se dál. Funguje to takhle nebo ne?

A ještě jeden dotázek. Je možné připojit externí BT klávesnici? Momentálně používám klávesnici k HP iPAQu 214 a rád bych jí případně použil i k TP2. Delší texty lze přece jen lépe psát všemi 10. Je to možné nebo je HP klávesnice kompatibilní jen s HP PDA?
Díky moc.
Mashe (622)|12.8.2009 10:46
k bodu 1 - pokud by nekomu nedostacovala zakladni baterie, lze poridit i variantu 2800 mAh viz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544926

jsou tam nejake obrazky, a text .. jsem si jisty ze autor rad odpovi i na pripadne dalsi otazky :cool:
Marixy (54)|12.8.2009 12:06
> Ještě bych rád upřesnění toho Proximity senzoru. Na co reaguje a na co ne. Pokud by se display vypnul při vložení do pouzdra...

Obávám se, že takto to nefunguje. On ten senzor reaguje jen při telefonování, ve všem jiném přiblížení k hlavě ignoruje a vesele svítí dál. No a při tom telefonování, co jsem zkoušel, funguje hlava nebo ruka ale pouzdro, co používám, už ne ale např. tlustý sešit displej taky vypne... Ovšem jen při tom telefonování, jakmile je hovor ukončen, už to opět nereaguje.