Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Forum pro TD2

mexxik007 (3)|21.7.2009 21:20
Zdravím všechny,
jsem majitelem TD2 a Samsung Omnia. A proto bych na vás měl jednu otázku.
Jako majitel omnie jsem byl strašně moc nadšen z fora které kluci pro Omnii vytvořily a proto bych se chtěl zeptat jestli by se našli lidi co by šli do toho se mnou. Jsem ochoten zafinancovat nějaký ten hosting + doménu. Ale potřeboval bych pár zkušenějších uživatelů na vytvoření pořádného fóra pro TD2. Forum ce4you je supr, ale není zaměřeno na jeden konkrétní typ. Bohužel se docela dost ztrácím ve vytvořených tématech. Chtělo by to aby prostě TD2 mělo vlastní fórum s rozdělením na aplikace, hry, navigace, nastavení, úpravy atd. Pak když bych hledal nějakou aplikaci, tak bych kliknul na aplikace a nemusel bych je složitě hledat. Toto fórum by mohlo být i pro uživatele HTC touch Pro 2 a HD jelikož rozlišení máme stejné, a proto apikace atd. by měli být kompatibilní.

Pokud by se tento nápad teda někomu líbil tak by jsme se mohli do toho pustit.

Díky! MEXX
tomsoft (2734)|21.7.2009 23:19
A to nemůžeš své plány uskutečnit tady? Co ti v tom brání?
mexxik007 (3)|21.7.2009 23:23
No tady asi ne, těžko tady udělám vlastní sekce s tématy. Nebo se pletu. Já nemám problém udělat fórum. Jen bych chtěl někoho dalšího do party.
tomsoft (2734)|22.7.2009 00:00
No ty ne, ale administrátor ano. Pokud by jsi mu napsal, můžeš třeba být i moderátor té sekce. Myslím, že je to o dohodě. Pokud by byl proti, pak je to jasné, ale nepřiapdá mi fér, shánět lidi do "konkurence" přímo tady.
Myslím, že schopných lidí je tady dost, ale nemyslím si, že by chtěli nějak utíkat na nové, jiné fórum. Neber to prosím osobně :yes:
mexxik007 (3)|22.7.2009 00:07
Nemyslím, že je to zrovna konkurence, tady to fórum je obsáhle, přehledné ale pro vícero zařízení. A já bych chtěl, jen pro TD2. Píšu schválně do sekce diamond 2, protože čekám, že by tu mohli přijít lidi kteří si ho koupí a chtěli by se do toho projektu připojit. Jinak moje fórum určitě nebude konkurence pro tento web, hodně fór které znám z tohoto webu čerpá(samozřejmě to tam vždycky napíšou odkud čerpali).
tomsoft (2734)|22.7.2009 00:12
No nic, pro dnešek to balím :)
Ale samozřejmě přeji hodně štěstí :yes: :yes: :yes:
Termiter (147)|22.7.2009 10:22
Takže jestli tomu správně rozumím, tak lidi pak budou muset prohledávat více fór, protože něco bude tady, něco jinde...
Tohle jsem už zažil v jiné oblasti. Lidi to akorát otráví.

Pokud máš nějaký nápad na lepší rozdělení diskuzí, kontaktuj zdejší správce a dohodněte se.
mexxik007 (3)|22.7.2009 10:58
No to právě nechci aby prohledávali více fór a hledali mezi nerozdělenými tématy. Proto chci udělat vlastní fórum pro majitele TD2, kde by se prostě napsalo vše do kategorií.
lelouch (331)|22.7.2009 11:52
Řekl bych, že nevýhod by bylo více než výhod. Přinejmenším proto, že značná část dotazů se i ve fóru TD2 dotýká obecných vlastností Windows Mobile (sítě, synchronizace, nastavení) a tam zdaleka vlastníkům TD2 neradí jenom vlastníci tohoto zařízení. Nemluvě o kupě duplicitní práce...

S vyhledáváním je pouze ta potíž, jak se zeptat správně. Právě proto zde vznikají tzv. sticky (zde označené jako Důležitá) témata, do kterých se vkládají všechny linky na podstatná témata/příspěvky týkající se toho-kterého zařízení. Základ pro TD2 zde už dokonce je.

Spíše bych doporučoval brigádu, aby majitelé TD2 po paměti/vyhledáním shromáždili všechna nejpodstatnější témata a pak vytvořili jeden dobře naformátovaných příspěvek (případně dva-tři), ktery pak kdokoliv z nás (admini, moderátoři) může přilepit na vrch fóra k zařízení co by extra téma (například Aplikace, Tweaks&Tips, Synchronizace, Sítě).
foreveryone (53)|22.7.2009 14:41
Já myslím, že to není špatný nápad. Nevím sice jestli je dobré tahat lidi na další fórum ( jako by jich nebylo dost už) ale např. tady v sekci Diamond 2 vytvořit krom obecné diskuze ještě specializovaná témata pro aplikace, hry, navigace a jejich nastavení. Tím nemyslím samozřejmě warez ale buďto free nebo s odkazy na offic. stranky. Nejlepší nebo nejzajímavější sw včetně jejich nastavení na daný model. To lidi naučí chodit na jedno místo pokud budou shánět nějakou aplikaci a právě nemusí procházet všechna fóra a složitě hledat.
Pokud nebude mexxik007 ani moderátoři a tvůrci proti rád se zapojím.
Pavel Koza (4761)|22.7.2009 17:20
Ještě se nad tím zamyslím, teď přes prázdniny je na to čas. Mít samostatný web pro TD2 samozřejmě řeší hlavní problém obecného fóra, kterým je duplicita témat a výběr vhodného (lépe řečeno nejvhodnějšího) fóra. Ale zase čtenáře omezuje jinak. Ideální řešení neexistuje, vždy je nutné nějakých kompromisů.

Pokud jde o dělení fór na ce4you, moderátoři i já jsme otevřeni návrhům a tipům na vylepšení. Kupříkladu ve světle tohoto příspěvku mě napadlo, že by nemuselo být zlé dělit fórum o aplikacích a hrách podle rozlišení displeje. Pak je zde sice riziko duplicitních témat, ale z principu se o úplnou duplicitu nejedná, protože především u her se od sebe mohou jednotlivé verze dost lišit. Co vy na to?
tomsoft (2734)|22.7.2009 17:36
Ale to už tady všechno je, stačí hledat a pokud není, tak se zeptat. [quote=lelouch]Spíše bych doporučoval brigádu, aby majitelé TD2 po paměti/vyhledáním shromáždili všechna nejpodstatnější témata[/quote] Ano s tím souhlasím, ale je to utopie :O [quote=foreveryone]To lidi naučí chodit na jedno místo[/quote]Věř, že nenaučí. Osobně nejsem proti ničemu a nikumu, ale aby to nebyla zbytečná práce.
Zdenek Malinsky (9781)|22.7.2009 20:16
Iniciativě se meze nekladou. Myšlénka je to hezká i když trochu jako divadlo v Liberci. Akorát k tomu nesmíš pouštět lidi, tím by se vše pokazilo. Kromě pár tweeků a úprav v registrech a témátek je drtivá většina stejná jako v ostatatních HTC Touch zařízeních, takže žádné další aplikace, hry, navigace jen a pouze pro D2 nejsou a nebudou. A. dle plánu, kdo např. určí, které aplikace jsou právě pro tento model nejlepší? Něco tam napíšete, pár pochlebovačů vás bude nebetyčně chválit a naopak zase další část napíše, že jste banda cenzura, že jim to nejde.

Prostě kdo umí trošku číst, občas i přemýšlí a není extra pohodlný, ten si najde a vyhledá sám, a některým lidem se nezavděčíš, ani kdybys jim do PDA flashnul nejlepší vyladěnou ROM a nainstaloval mraky placeného softu a to vše zcela zdarma. :?
mexxik007 (3)|24.7.2009 00:55
[quote=Pavel Koza]Pokud jde o dělení fór na ce4you, moderátoři i já jsme otevřeni návrhům a tipům na vylepšení. Kupříkladu ve světle tohoto příspěvku mě napadlo, že by nemuselo být zlé dělit fórum o aplikacích a hrách podle rozlišení displeje. Pak je zde sice riziko duplicitních témat, ale z principu se o úplnou duplicitu nejedná, protože především u her se od sebe mohou jednotlivé verze dost lišit. Co vy na to? [/quote]

Mě se tento nápad líbí, jako kdyby bylo rady fórum pro TD2 rozděleno do více kategorií alespoň 3(aplikace, hry, nastavení reg. a tipy & triky) Tak by to bylo už přehlednější. Mi tady nejvíce vadí to že se to tu všechno motá dohromady. Jako lidi co tu chodí skoro denně se tu vyznají a nemají s tím problém ale stále přibývají nový lidé a Ty to tu určitě mate. Jinak já bych bez tohoto fóra byl ztracený už při mojem prvním zařízení s WM(Asus MyPal 639) jsem to tady hojně využíval!!!
Koumes_ce4you (93)|24.7.2009 01:08
Může tento topic někdo z adminů šoupnout do pokecu?!
Důvod 1. :nováček,který nečte,nehledá a "nemá čas nad triviálnostmi" trávit čtením a hledáním pár dnů,týdnů atd. zde nenajde nic,jen spoustu OT!!!:evil:
To samé na SM!!!:evil:
Sory za OT,ale nehodlam číst,co mi nic nedá.:evil:
To je fše a dost OT prosím :-)
mexxik007 (3)|24.7.2009 01:19
TO: Koumes
Číst to přece nemusíš, já se ptal jen jestli by to lidi brali toto samotné fórum. To že jsem to hodil i na smart. byl důvod ten samý, dozvědět se co nejvíce názorů. A pomohlo mi to. A dal jsem to do této sekce protože se to týká TD2 a uživatelů TD2.

PS: taky píšeš to samé na obě fora :)


Jinak se teda omlouvám všem co se toto téma nějak nelíbí. A moc děkuji všem za jejich názory. A klidně to můžou moderátoři zamknout.


lelouch (331)|24.7.2009 03:40
Shodou okolností nápad, jak zjednodušit situaci nováčkům je přesně to, co jsme ne tak dávno řešili i na moderátorském srazu. Dovolím si odcitovat z Pavlova zápisu: Vytvoření "rozcestníků" pro každé jednotlivé fórum, především u fór pro jednotlivá zařízení. Jak se diskuze stávají živější a živější, a chodí na ně více a více lidí, je nemožné se vyvarovat duplicitních a stále se opakujících dotazů. Proto jsem měl nápad, že v každém fóru bude jeden jediný "Důležitý" příspěvek, kde budou moderátoři toho daného fóra shromažďovat ty nejdůležitější informace v podobě buď textové, nebo odkazů na různá důležitá fóra. Vytvořit je bude asi pracné, ale pokud se povede je zprovoznit a budou pravidelně aktualizována, je reálná šance velkou část nováčků umravnit, protože si určitě spíše přečte téma "To nejdůležitější pro vaše zařízení XXX na jednom místě" než téma "Pravidla pro diskutující". Nakonec v praxi narážíme na dvě věci: ne každý moderátor má šest zařízení, ne všechna fóra vůbec nějakého specializovaného moderátora mají. Takže možná zprávnou cestou je právě podobná iniciativa "zdola". Naopak - dovolím si tvrdit, že jestli by to někde mělo začít fungovat vzorově je právě nové fórum nové verze nejprodávanějšího HTC zařízení. Právě zde to teď dává nějvětší smysl. Jistě, vhodnější místo je Kniha přání a stížností, kam tohle nejspíše POZDĚJI přesuneme. Zatím jsme ale k ničemu nedospěli a vzhledem k aktruálnosti zrovna pro uživatele TD2 by přesun nebo zamčení bylo předčasné. Jak už jsem naznačil, speciálně u TD2 to teď zvlášť dává smysl (u starších a méně populárních zařízení to není tak horké). Takže: Zatím platí, že jistá ochota by tu byla. Teď jde spíše o způsob. Navrhuji nejspíše dát dohromady rozcestník(y), které navrhnou sami uživatelé TD2. Zatím existuje pouze souhrn základních informací a manuálů od Pavla. Navrhuji zrušit tam instrukci, ať tam nikdo nepíše a to téma naopak nechat otevřené, a přidat tam instrukci, co a jak tam přidávat. Například: řeším nějaký zákys a najdu řešení v Komunikace a synchronizace (mimochodem, všimněte si tam rozcestník od Zdeňka). Zkopíruju link a napíšu do souhrnného tématu nový příspěvek - třebas - Synchronizace Hotmailu přes Outlook a ten link. Narazím na skvělou hru, která je pro TD2 jak šitá ve fóru o hrách, přidám link na příslušné téma/příspěvek. Nakonec: Přijde někdo z nás (osch, Zdeněk, Pavel, já...), otevře si v editoru úvodní příspěvek, roztřídí a zkopíruje tam linky, na konec příspěvku dopíše kdy vlákno pročistil a ty původní návrhy smázne. Zůstane opět jediný příspěvek, ale již aktualizovaný a doplněný o novinky od uživatelů TD2. Fertig. Pokud rozsah toho příspěvku přeroste v některé kategorii rozumnou mez, prostě se vytvoří nové "sticky" téma - třebas Aplikace pro TD2, část se tam přestěhuje a v něm se bude postupovat obdobně. Pokud se to v této formě ujme, můžeme to zavést i jinde. Ergo: Navrhněte, pokud máte jiný nápad, protestujte pokud to není správně, nadšeně souhlaste, anebo prostě tohle vlákno ignorujte. Já bych ho stěhoval až v momentě, kdy dospějeme k nějakému závěru: ano, pojďme to zkusit anebo ne - všichni na to kašleme, případně jo, ale jinak. Zatím ani není CO odtroubit. PS Koumesovi: Vřele doporučuji přečíst si zdejší pravidla diskuse. Zvláště pak pravidlo 1-6. To že se někomu něco nechce číst ještě nedefinuje off-topic. Jak od začátku ulehčit orientaci nově příchozím majitelům TD2 je ve fóru o TD2 zcela k věci. Pokud to bude později mít pozitivní vliv i na fóra dalších zařízení - tím líp.