Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 17 z 17

Téma: Forum pro TD2

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

TO: Koumes
    Číst to přece nemusíš, já se ptal jen jestli by to lidi brali toto samotné fórum. To že jsem to hodil i na smart. byl důvod ten samý, dozvědět se co nejvíce názorů. A pomohlo mi to. A dal jsem to do této sekce protože se to týká TD2 a uživatelů TD2.

PS: taky píšeš to samé na obě fora

Jinak se teda omlouvám všem co se toto téma nějak nelíbí. A moc děkuji všem za jejich názory. A klidně to můžou moderátoři zamknout.

Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

Shodou okolností nápad, jak zjednodušit situaci nováčkům je přesně to, co jsme ne tak dávno řešili i na moderátorském srazu. Dovolím si odcitovat z Pavlova zápisu: Vytvoření "rozcestníků" pro každé jednotlivé fórum, především u fór pro jednotlivá zařízení. Jak se diskuze stávají živější a živější, a chodí na ně více a více lidí, je nemožné se vyvarovat duplicitních a stále se opakujících dotazů. Proto jsem měl nápad, že v každém fóru bude jeden jediný "Důležitý" příspěvek, kde budou moderátoři toho daného fóra shromažďovat ty nejdůležitější informace v podobě buď textové, nebo odkazů na různá důležitá fóra. Vytvořit je bude asi pracné, ale pokud se povede je zprovoznit a budou pravidelně aktualizována, je reálná šance velkou část nováčků umravnit, protože si určitě spíše přečte téma "To nejdůležitější pro vaše zařízení XXX na jednom místě" než téma "Pravidla pro diskutující". Nakonec v praxi narážíme na dvě věci: ne každý moderátor má šest zařízení, ne všechna fóra vůbec nějakého specializovaného moderátora mají. Takže možná zprávnou cestou je právě podobná iniciativa "zdola". Naopak - dovolím si tvrdit, že jestli by to někde mělo začít fungovat vzorově je právě nové fórum nové verze nejprodávanějšího HTC zařízení. Právě zde to teď dává nějvětší smysl. Jistě, vhodnější místo je Kniha přání a stížností, kam tohle nejspíše POZDĚJI přesuneme. Zatím jsme ale k ničemu nedospěli a vzhledem k aktruálnosti zrovna pro uživatele TD2 by přesun nebo zamčení bylo předčasné. Jak už jsem naznačil, speciálně u TD2 to teď zvlášť dává smysl (u starších a méně populárních zařízení to není tak horké). Takže: Zatím platí, že jistá ochota by tu byla. Teď jde spíše o způsob. Navrhuji nejspíše dát dohromady rozcestník(y), které navrhnou sami uživatelé TD2. Zatím existuje pouze souhrn základních informací a manuálů od Pavla. Navrhuji zrušit tam instrukci, ať tam nikdo nepíše a to téma naopak nechat otevřené, a přidat tam instrukci, co a jak tam přidávat. Například: řeším nějaký zákys a najdu řešení v Komunikace a synchronizace (mimochodem, všimněte si tam rozcestník od Zdeňka). Zkopíruju link a napíšu do souhrnného tématu nový příspěvek - třebas - Synchronizace Hotmailu přes Outlook a ten link. Narazím na skvělou hru, která je pro TD2 jak šitá ve fóru o hrách, přidám link na příslušné téma/příspěvek. Nakonec: Přijde někdo z nás (osch, Zdeněk, Pavel, já...), otevře si v editoru úvodní příspěvek, roztřídí a zkopíruje tam linky, na konec příspěvku dopíše kdy vlákno pročistil a ty původní návrhy smázne. Zůstane opět jediný příspěvek, ale již aktualizovaný a doplněný o novinky od uživatelů TD2. Fertig. Pokud rozsah toho příspěvku přeroste v některé kategorii rozumnou mez, prostě se vytvoří nové "sticky" téma - třebas Aplikace pro TD2, část se tam přestěhuje a v něm se bude postupovat obdobně. Pokud se to v této formě ujme, můžeme to zavést i jinde. Ergo: Navrhněte, pokud máte jiný nápad, protestujte pokud to není správně, nadšeně souhlaste, anebo prostě tohle vlákno ignorujte. Já bych ho stěhoval až v momentě, kdy dospějeme k nějakému závěru: ano, pojďme to zkusit anebo ne - všichni na to kašleme, případně jo, ale jinak. Zatím ani není CO odtroubit. PS Koumesovi: Vřele doporučuji přečíst si zdejší pravidla diskuse. Zvláště pak pravidlo 1-6. To že se někomu něco nechce číst ještě nedefinuje off-topic. Jak od začátku ulehčit orientaci nově příchozím majitelům TD2 je ve fóru o TD2 zcela k věci. Pokud to bude později mít pozitivní vliv i na fóra dalších zařízení - tím líp.
    Odpovídat lze po přihlášení

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Fórum o online službách?
    Od lelouch v sekci Provoz FÓRA
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 13-12-2008, 13:03
  2. Fajn forum jen co je pravda
    Od luka.m v sekci Provoz FÓRA
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 22-11-2008, 20:16
  3. Fórum o E-tenu M700