Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser (AT&T Tilt) a samovolné restarty

staubein (47)|19.7.2009 19:05
Ahoj mám problém se svým kaiserem. Zničeho nic se mi začal jednou za čas restartovat. Někdy je to po půl dni někdy po pár vteřinách. Používám ROM Hyperdragon IV, která mi předtím měsíc bez problému šlapala a před vyskytnutím problému jsem do zařízení neinstaloval nic nového.
Před tímto problémem se mi ale stalo, že přestaly fungovat emaily a sms zprávy. Všechny které v zařízení byly zmizely a jakékolivb nastavení nebylo přístupné. Provedl jsem tedy hardreset, který problém odstranil a od té doby se kaiser začal resetartovat (ani další hardresety nepomohly).
Koukal jsem jestli není jen zapadlé tlačítko pro reset, ale to vypadá v pořádku. Restart není vázán na spuštění žádné aplikace. Restartuje se někdy ikdyž jen leží na stole.
Napadlo mě, jestli se třeba zařízení nepřehřívá, nevím ale jak to zjistit (není nijak zahřáté). Existuje v kaiseru nějaký log, ze kterého by se dalo zjistit něco užitečného? Nesetkal se někdo s tímto problémem. Děkuji za všechny užitrčné rady.
Zdenek Malinsky (9781)|19.7.2009 21:55
Pokud jsi udělal: záloha - hard reset - obnova tak sis tam ten problém vrátil s obnovou zpět. Zkus čistou instalaci.
staubein (47)|21.7.2009 23:21
Zkusil jsem vcera po hardresetu neobnovovat data ze zalohy ale nechal jsem je sesynchronizovat s outlookem. Chvili se zdalo vse OK, ale dnes se mi telefon opet jiz trikrat restartoval - sam od sebe, nic jsem na nem v tu chvili nedelal. Zkusim jeste zmenu nastaveni datovych prenosu, ktera muze od restartu pomoci (podle jineho tematu zde ve foru) a uvidim. Jinak se asi budu muset rozloucit s rom HD a doufat ze to neni HW problem.

Ondras
Zdenek Malinsky (9781)|22.7.2009 12:10
Zkus jinou ROM, jinak by to asi byla hw závada.
staubein (47)|23.7.2009 11:57
Tak jsem zkousel dalsi ROMky a problem pretrvava i na cistych instalacich. Vypada to proto na HW problem. Existuji tedy nejake sw nastroje, ktere by mohly odhalit zdroj problemu (neco jako je memtest na stolni pocitace nebo nastroje na kontrolu disku)? Popripade lze nejak logovat cinnost systemu, abych mohl presneji urcit akci pri ktere dojde k restartu?
Zarizeni nemam v zaruce a obavam se, ze oprava v servisu by byla drazsi nez sehnat novy kousek, tak bych s nim rad zkusil co se da.

Diky za vsechny tipy.

Ondras