Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario pruhy na displeji

mini2 (3)|18.7.2009 07:29
Na aukru jsem koupil MDA Vario. Bohužel s poruchou, která mi byla zatajená. Když mám klávesnici zasunutou, tak mi po chvilce na displeji naběhnou pruhy a displej zbělá. Stačí pak 2x zmáčknout knoflík na zapínání a LCD zobrazuje zase správně. To se stále opakuje. Když ale klávesnici vyšoupnu, tak Vario běží bez problémů. Myslím si, že mám už špatný flexi kabel co je mezi deskou a displejem. Nevíte někdo kde se dá takový kabel sehnat? Díky
Zdenek Malinsky (9781)|18.7.2009 11:07
Můžeš se zeptat v servisu, kolik by stála oprava (předpokládám, že zařízení již není v záruce resp. nemáš záruční list ani fakturu či jiný doklad o zakoupení).

Těžko na dálku odhadovat to, co to způsobuje, ale asi sis to sám diagnostikoval dobře. Můžeš vyzkouošet hard reset, ale nepředpokládám, že by to pomohlo, stejně jako s flashování jiné ROM.

Kabel si budeš nejspíš někde vygooglit nebo si dej inzerát popř. se podívej, zda neprodává někdo stejný model - mrtvý po flashování nebo kvůli zničenému displeji.

Rozebrat zařízení můžše dle tohoto návodu (Vario = Wizard).
mini2 (3)|21.7.2009 16:09
A neporadí někdo, kde ten flex k displeji seženu ??? díky
Zdenek Malinsky (9781)|22.7.2009 12:24
Buď koupit jeté mrtvé PDA na inzerát nebo někde v bazaru nebo vygooglit. V servisu bude asi hodně drahé a možná by ho ani neprodali.
Bruca_ce4you (19)|24.7.2009 09:34
kabel se dá sehnat na ebay... ale aby nebylo vše tak jednoduché, jsou 2 druhy displejů + flexkabelů (novější a starší)...
zkus se obrátit na JuriG-a buď tady na ce4you, nebo na smartmanii....
měl jsem stejný problém, pomohla výměna flex-kabelu. HR či flash na to nemají vliv, jde o HW závadu :(
mini2 (3)|24.7.2009 19:29
No jo, když na Juriga nikde nemůžu najít žádný kontakt :(
htcjirka (1875)|24.7.2009 19:47
To je takovy problem pouzivat GOOGLE?