Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM2003 a pristup na internet pres BlueTooth

ok2zar (24)|18.7.2009 02:55
Zdravim vsechny,
ciste nahodou jsem poridil stary IPAQ 3870. Upgradoval na WM2003, vse maka, OK. Doma mam uz leta na linuxovem serveru strceny bluetooth dongle a pres nes pristupuju z PALMa na internet. Pouzivam PPP spojeni. Konfigurace v PALMu byla pro mne vzdy otazkou nekolika desitek vterin. Ale s tema widlema se trapim uz treti vecer a nic. Jsem ve stavu, kdy mam sparovane zarizeni, ale to je tak vse. Absolutne netusim, co na IPAQu nastavit. Kdyz pouziju manazer pripojeni a vytvorim uspesne pripojeni k internetu pres "LAN access point", tak pri pokusu o spojeni se sice navaze BT spojeni, ale to je vse. Tam to zkonci. O navazani PPP spojeni se sice pokusi, ale nic. Stale se snazi vytacet nejaka numera (at mu zadam cokoli, toci furt to same) pres port (mohu menit jak chci, take pouziva tvrdohlave furt BT NULL MODEM). Na strane serveru mam (snad) vse nastaveno OK. Pro jistotu jsem si to overil jeste na druhem PDA, ze i to maka. Bohuzel widlacke PDA jsem nikdy nepouzival a nenastavoval, tak nevim, zda nedelam neco spatne.

Jen pro ilustraci, jak to mam na PALMu. Mam definovane pripojeni k PC pres BT a u toho asociovany ten dongle ze serveru. Dale mam v sitovem profilu vybrano ono pripojeni a definovano, ze se bude pouzivat PPP. Nic vic. Tak to chodi na PALMech leta a bez sebemensich problemu. Zadna vytaceci telefonni cisla, ani porty (to je asi dano uz druhem vybane BT sluzby - pripojeni k PC).

Takze prosim o nejake nakopnuti, abych mohl zkusit jit na NET pres BT i s timto strojkem.

Dekuji,
Zdenek Malinsky (9781)|18.7.2009 11:31
Asi pořádně nechápu... ale možná by pomohl návod z tohoto článku.
ok2zar (24)|18.7.2009 17:16
Dekuji za odpoved.

Ten clanek o D-LINKu jsem cetl, ale me nepomuze. V poradne jsem si precetl clanek, ale ani to mi nepomohlo. Vse popsane v clanku jsem jiz davno testoval. Mam zastupce na profil LAN Access Point, kdyz ho "zpustim", tak se spoji na BT vrstve a vyskoci (nechapu proc) dialog an prihlaseni. Pak uz jen donekonecna ziram na hlasku, ze pouziva BT null modem a pak jen timeout... Tak vazne nevim...