Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mizící paměťová karta

IPELI (33)|12.7.2009 20:46
Zdravím, mám 4G kartu Kingston, při zahřátí přístroje a přístupu na kartu, karta mizí. (výpočet trasy při navigaci, dál jsem se zatím nedostal :-( a pozoroval jsem to i při kopírování většího souboru na kartu - opět pro navigaci). Po vychladnutí a restartu je karta opět viditelná. Investovat do nové karty nebo reklamace? Má někdo podobnou zkušenost?
Pavel Koza (4761)|12.7.2009 20:49
Jako první bych zkusil pořádně očistit kontakty na té kartě. Když to nepomůže, tak zkusit jinou kartu - chyba může být na obou koncích a jedině tak zjistíte, jestli je problém v kartě (pravděpodobnější příčina) nebo v zařízení.
Jackal1 (161)|12.7.2009 21:19
Tak vypadá to, že je to normální jev. Když nastavím přímí přístup na kartu a něco na ní kopíruji, tak v telefonu zmizí, ale kopírování běží dále, když kartu přepojím do připojení přes ActiveSync, tak se zase objeví. Dokonce zmízí i z displeje aplikace které jsou na kartě, po odpojení se zas na displeji ukážou. Jestli je to tento případ, tak je to normální. Dělo se mi to na originální ROM, teď mám jinou a ještě jsem na kartu přímo nekopíroval. :))
Pavel Koza (4761)|12.7.2009 21:25
No jo, ale to jste nenapsal:) Ano, to je vlastnost, když se použije režim Mass Storage (nebo Disk drive nebo každý tomu říká jinak), tak je karta pro zařízení neviditelná. Když se spojení přeruší, karta se zase objeví.
Jackal1 (161)|12.7.2009 21:28
Tento děj jsem zaznamenal, když jsem kartu zakoupil a dost mě to vyděsilo a pak jsem v tom našel určitou logiku a dál jsem to neřešil, teď už vím, že je to vlastnost a jsem rád, že se mi to jen potvrdilo. :yes:
IPELI (33)|12.7.2009 21:55
U mne je to jiné... Kopírování na kartu se přeruší s tím, že není dostatek místa. Podívám se a karta není. Není vidět ani přes synchronizaci z počítače. Kontakty jsem už čistit zkoušel, nakonec byla to nová karta. Aplikace, které jsou na kartě také přestanou pracovat. A zkoušená navigace hlásí, že nejsou nainstalované mapy. Zkusím tedy koupit novou kartu a dám vědět.
IPELI (33)|15.3.2010 17:54
Teprve teď jsem se dopracoval k nákupu nové karty. Problémy zmizely - vadná karta.