Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Třídění Knih Mobipocket

malcor_ce4you (47)|10.7.2009 22:00
Nedaří se mi přijít na to, jak si třídit knihy v Mobipocketu. Mám třeba spoustu věcí od Asimova a některé knihy jsou součástí různých sérií. Takže je na kartě mám i roztříděné v odpovídajících zařízeních. Jenže Mobipocket to všechno zobrazí jako by to bylo v jednom adresáři. Je v něm cosi jako Reading lists, ale to sem nepochopil jak funguje. Ví někdo jak na to? Díky
bobo.4150.sk (176)|11.7.2009 13:47
Reading list funguje nasledujúcim spôsobom:
keď si v hlavnom adresári Library, v ľavom hornom rohu máš tlačítko "All". Ťapnutím naň si zobrazíš ponuku, kde sa na jej konci nachádza možnosť "edit reading lists". Tam si vytvoríš vlastný list. Potom v hlavnom adresári Library so všetkými titulmi si podržaním stylusu na konkrétnej knihe dáš zobraziť podrobnosti. Na druhej karte podrobností si túto knihu priradíš ku konkrétnemu vytvorenému reading listu. No a medzi reading listmi sa pohybuješ opätovne cez ponuku vľavo hore...
malcor_ce4you (47)|12.7.2009 14:54
Aha, tak už to chápu. Nicméně je to teda docela hodně kostrbatý. Když si vezmu, že mám třeba 500 ebooků tak na každým držet tlačítko a volit seznamy je pěknej opruz. Kdyby to bylo aspoň tak, že zvolím reading list, objeví se mi seznam všech ebooků a já u nich zaškrtnu políčko, že mají do toho seznamu být zařazeny. No co se dá dělat. Uvidím, jestli mi to bude za tu práci stát. Stejně mě příjde nejjednodušší, kdyby se v Mobipocketu nastavil adresář s knihami a on si z něj pak bral adresářovou strukturu.
8310 (98)|12.7.2009 15:49
Když to uděláte na PC v Mobipocketu a pak ty Reading listy synchronizujete se smartphonem/MDA, tak to máte za chvilku hotové.
malcor_ce4you (47)|12.7.2009 16:52
Super, to vyzkouším, desktop jsem zatím vůbec nenainstaloval. Díky za radu.
icecat (156)|24.7.2009 00:58
I ja se pridam se stejnym problemem. Nemate nekdo reseni? Ja mam e-knihovnu zahrnujici nekolik tisic titulu a jelikoz jsem naruzivy ctenar, rad bych ji mel i v pda. Pokud ji prekonvertuju v mobipocket readeru, hodi mi to vse do jednoho adresare, coz by mozna zas tak nevadilo, nebot mam vse uhledne pojmenovane a serazene, ale pri listovani temi tisici tituly v total commanderu je pohyb po titulech zoufale pomaly. Nehlede, ze na malem displeji je to prece jen trochu neprehledne.

Takze problem je, jak rychle a jednoduse prekonvertovat nekolik set adresaru s jednotlivymi autory do prc, ale aby zustala zachovana struktura tech adresaru, jak jiz psal kolega vyse.
Keddie_ce4you (49)|24.7.2009 10:01
Nevím jistě, jestli to jde najednu a rychle a navíc ve složkách. MobiPocket Reader si vše dá do vlastní složky. Já jsem z něho přešel na AllReader 2, který při otevření umožňuje listovat adresářovou strukturu. Navíc umožňuje číst v mnoha formátech (TXT, HTML, RTF, FB2, DOC, DOCX, ODT, SXW, ABW, ZABW, CHM, PDB/PRC) a tak snad ani není potřeba nic konvertovat.