Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Snap- obecné skúsenosti, tipy a triky

Brco_ce4you (447)|10.7.2009 18:40
Zalozil som novu temu, nakolko sa tu este nenachadza. Po siestich rokoch pouzivania dotykovych zariadenia (mal som skoro vsetko od prveho iPAQ 1940, cez rozne HTC az po HTC Touch HD, Touch Pro 2 a Diamnod 2) som sa rozhodol, ze sa pozriem na Smartphone. Video, ktore tu Pavol Koza dal ma dostalo. Najma ta rychlost systemu je bezkonkurencna. Pri pohlade na parametre nevidim rozdiel medzi Touch a tymto modelom, ale ked pouzivam Snap, tak kazdy pohyb je rychly, na nic necakam a to sa mi paci.
Par postrehov z pouzivania:
- pri pripojenom bluetooth sluchadle som nespozoroval tu kratku pauzu od prijatia hovoru po prve pocutie hlasu volajucej osoby. Pripisujem to prave systemu a jeho rychlosti.
- klavesnica je super. Mozem to porovnat s priamou konkurenciou (Nokia E71). Klavesy su vacsie a robim minimum preklepov uz po prvom dni
- trackball je navykova vec. Prvy krat som sa s nim stretol na HTC Artemis, ale tam mal inu funkciu. Nastavil som si pohyb na "fast" a ovladanie celeho systemu je velmi navykove.
- trochu ma sklamali klavesove skratky. Napriklad som si nastavil Profimail pod cislo 9, ale na jeho aktivaciu sa musi dlhsie podrzat dane cislo (povodne som myslel ze sa aktivuje Fn+dane cislo). Ak neodhadnem spravnu dlzku, tak zaroven sa v otvorenej aplikacii urobi pohyb navyse, ktory je cislu priradeny.

Tolko na uvod po prvom dni a chcel som najma zalozit temu, aby sa rozbehla diskusia.

Este vlastne jedna vec, ktora mi kazi celkovy dobry dojem z HTC Snap. Pri kazdom hovore pocujem na pozadi jemne sicanie (ssssssss). Je to neprijemne a ani HR samozrejme nepomohol. Na zahranicnych netoch som zachytil tento problem, cize to bude bud HW zalezitost alebo to vyriesi nova ROM. Mate nejaky napad, ako sa da takato vec v smartoch poriesit?

EDIT 1:
Dalsia vec, ktora je dost neprijemna je kratky ostry zvuk, ktory sa ozve pred kazdym volanim. Aj ked ma tichy rezim aj normal, presiel som nastavenia, ale nikde som neobjavil moznost vypnut to. Vie niekto poradit?
Hattas (16)|7.11.2009 16:40
Snapko je tuším nástupca HTC s620. Ide podľa mňa o jeden z lepších smartphonov na trhu. Soft pre smarta najdete aj tu http://htcs620.blogspot.com/
lojza__ce4you (12)|8.11.2009 21:23
Koukám, že moc lidí asi tenhle smartphone nemá. Jen dva příspěvky za několik měsíců. Zvažuji teď nový mobil, kterým nahradím stávající E50. Nelpím na Symbianu, co ale chci je QWERTY klávesnice. HTC Snap vypadá opravdu velmi dobře. Klávesnice, rychlost, výdrž, výbava - všechno splňuje mé požadavky. Jen mi není jasné, jak je to s psaním českých znaků? V SMS to nemá smysl, ale pokud budu psát e-mail nebo např. příspěvek někde na internetu nebo v ICQ klientu, budu ho moct psát i s diakritikou? A nějakým jednoduchým způsobem, ne vkládáním speciálních znaků u každého jednotlivého slova. Jakým způsobem funguje prediktivní vkládání textu. Je tento slovník editovatelný nebo učí se podobně jako ten v Symbianu?

A v neposlední řadě, kde se dá koupit tenhle smartphone? Na netu ho sice některé obchody nabízí, ale žádný není renomovaný. Sunnysoft ho už nenabízí.
lojza__ce4you (12)|22.11.2009 20:44
Zdravím,
nakonec jsem si pořídil tento smartphone a jsem nadmíru spokojený. Má vše, co jsem od něj očekával a navíc plno dalších věcí a nastavení. Jsem ale nováček, co se WM týká, tak bych potřeboval poradit, jakým způsobem se upgraduje z WM 6.1 na WM 6.5. Co to je "unlocking", "flashing", "HardSPL", "Unbricking" atd. Toto se dá najít na wikipedii XDA-Developers, ale přeci jen by mi pomohlo, kdyby bylo něco podobného i v češtině.
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2009 22:07
Upgrade? Proč? Něco nefunguje, projevují se bugy apod? :? :O
lojza__ce4you (12)|23.11.2009 12:29
To ne, všechno bylo v pořádku. Kromě popisu některých položek, kde místo české diakritiky byl otazník nebo nějaký nesmyslný znak. Třeba při příchozím hovoru vidím místo "ř" v "Příchozí hovor" nějaký paznak.

Každopádně jsem úspěšně upgradoval na WM 6.5. Zatím jsem max. spokojený. Testovat jinou ROM z XDA-Developers zatím nejdu. Mám WM příliš krátce na to, abych se v tom orientoval. Spíš teď chci zkoušet jiné programy - web prohlížeč, správce souborů atd..
lojza__ce4you (12)|2.1.2010 20:08
Můžete mi prosím poradit kde a jestli se dá nastavit instalování aplikací ne do přístroje, ale na paměťovou kartu? Při instalaci (QIP, Reboot, My phone aplikce) to nedává nic na výběr a paměť v zařízení mám už téměř plnou.

Díky za pomoc.
jkuna_ce4you (7)|6.4.2010 13:46
Zkus nastavit výchozí úložiště v aplikaci Microsoft Windows(r) Marketplace.
Start > All Programs > Marketplace > Menu > Settings > Select Default Install Location = \Storage Card
lojza__ce4you (12)|15.4.2010 07:58
Díky moc. O tomhle nastavení jsem netušil, ale je to tam :)
jkuna_ce4you (7)|15.4.2010 14:36
Rádo se stalo.
*
Mám obecný dotaz jestli jste to už někdo neřešil. Jde změnit výchozí úložiště pro záznamník zvuku? Někdy si nahrávám školení, a po 30 minutách je paměť HáTéCéčka zaplněná. To je smutné, když ve stejném přístroji zahálí osmigigová paměťová karta.
*
Naučil jsem se připojovat na firemní přístupový bod WiFi. Přestože je připojení nastavené jako "Private/Work network" všechny dotazy do internetu jdou tímto WiFi rozhraním. V mobilním Internet Exploreru jsou Connections nastavené na Internet, což je ignorováno. Ví někdo proč?
lojza__ce4you (12)|14.6.2010 13:06
Zdravím,
můžete mi prosím poradit s nějakým programem, který umí monitorovat počet přenesených dat za určité období? Stačí mi jen informace o celkovém počtu přenesených dat, žádné detailní výpisy nejsou potřeba.

Díky,
Lojza
Zdenek Malinsky (9781)|15.6.2010 14:09
lojza__ce4you (12)|25.11.2010 15:44
Zdravím,
upgradoval jsem na Windows 7 a marně hledám, kde stáhnout windows mobile device center. Všude se uvádí jen verze pro Vista. Rád bych 64bit verzi.

Můžete mi poradit nějaký link?

Díky