Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fingerkeyb 2.1

aaq (13)|10.7.2009 09:39
Poradí mi někdo, jak změním u FingerKeyb-2.1 klávesnici z QWERTY na QWERTZ? Předem díky ;)
NaTuRaL_ce4you (170)|10.7.2009 21:31
tady to mas FingerKeyboard 2_1_QWERTZ.rar- pokud neumis upravit 2 textaky tak je to pak spatny
aaq (13)|10.7.2009 21:51
Moc ti děkuji. Samozřejmě, že bych dokázal upravit txt soubory, ale musel bych napřed vědět který :-). Jsem čerstvým majitelem Diamonda a předtím jsem nic podobného neměl, takže se teprve učím a sháním co a jak. Tak se nezlob, že i třeba pro tebe triviální věc neudělám. ;)
NaTuRaL_ce4you (170)|10.7.2009 22:06
je to pro VGA - sam mam Touch Pro - jinak se upravuji
[color=red]skin-02-vga-port-07-cze.txt[/color]
[color=red]skin-02-vga-land-07-cze.txt[/color] - ty jsou ve slozce [color=black]/Program Files/FingerKeyb/Skins/[/color]
kde prepises jen [color=green]y[/color]->[color=green]z[/color] a [color=green]Y[/color]->[color=green]Z[/color] a obracene
je to prakticky stejny jako pokud upravujes treba preklad programu na PC * pak je potreba prepnout na jinou klavesnici a pak z5 na [color=black]FK[/color] aby se provedly zmeny
aaq (13)|10.7.2009 22:24
Dík, je to v pořádku, vše mi už funguje, jak jsem chtěl, já jen nevěděl, co a kde se musí změnit, aby se ta klávesnice předělala na QWERTZ. Z toho, co jsi mi původně poslal jsem to pochopil. Ještě jednou ti moc děkuji za pomoc a ochotu :)
babaq (309)|11.7.2009 00:40
Abych trošku prodloužil život tohoto topicu - umí FingerKeyboard pracovat s mrtvými klávesami? Tj. samotná čárka a háček.

Jde o to, že na klávesnici nejsou písmenka jako ň nebo ů... což je problém.
NaTuRaL_ce4you (170)|11.7.2009 11:42
melo by to jit - staci nahradit jakykoliv znak, ktery nepotrebujes, treba na [color=green]Ú ň ů[/color] si nadefinuj na prislusne tlacitko v *.TXT v predchozi odpovedi
babaq (309)|12.7.2009 09:33
Já jsem spíš myslel něco jiného - když chci např. napsat ň, stisknu klávesu pro háček a pak klávesu pro n. Klávesnice pak místo těchto dvou znaků napíše nový znak ň. V takovém případě se ten první háček nebo čárka často ani nevypíše, až to upravené písmenko za tím.

Edit: asi se o tom pobavím ve fóru na xda-developers. Opravdu toto nikomu na "českém" rozložení kláves nevadí?
Nechápu, jak můžou prezentovat české rozložení na FingerKeyboard, když neobsahuje všechna česká písmenka a ani není způsob, jak je tam napsat.
Honza102 (182)|12.7.2009 11:32
Vadí, ale jsem tvor líný, tak si na ů a ň vysunu HW klávesnici. :D
MartanCJ (35)|6.9.2009 22:00
Mám takový porblém, nainstaluju tuto klávesnici, nastavím, provedu soft reset, ale když si jí chci vybrat tak to prostě nejde... Letter Recognizer, Block Recognizer a Keyboard fungují... Ovšem pokud vyberu FingerKeyb, tak mi tam naskočí normální klavesnice a ani se finger keyb nevybere... to samé se mi stalo s WHC klávesnicí...