Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

K čemu je program Klient Terminálových Služeb v PPC 2003 ???

Rodian (19)|24.7.2004 21:09
Hele k čemu prosimvas je program Klien Terminálových Služeb v menu Programs v PPC 2OO3 ??? :dead:
Pavel Koza (4761)|25.7.2004 00:29
K pripojeni k Microsoft Serveru s terminalovymi sluzbami.
Rodian (19)|25.7.2004 22:45
:no: To mi moc nepomohlo :( Nemoh bys mi to prosimte nejak vic upresnit? K cemu bych se pripojoval nekam k Microšrotu?
Pavel Koza (4761)|25.7.2004 23:53
No ja nevim, jak vic bych mohl pomoci - pokud nemas nejaky Windows NT 4.0 Terminal server ci novejsi Windows 2000 ci 2003 server, tak ti tento program asi k nicemu nebude. Z tve reakce se mi zda, ze tuto utilitku skutecne nebudes potrebovat:)

Zitra jeste vyzkousim, jestli se s nim nepripojim k XPckum, ta jejich sluzba Remote desktop je pro mne dosud neprobadane uzemi... Nicmene se servery MS to nema nic spolecneho.
eXEden_ce4you (811)|26.7.2004 07:15
[QUOTE="Pavel Koza"]No ja nevim, jak vic bych mohl pomoci - pokud nemas nejaky Windows NT 4.0 Terminal server ci novejsi Windows 2000 ci 2003 server, tak ti tento program asi k nicemu nebude. Z tve reakce se mi zda, ze tuto utilitku skutecne nebudes potrebovat:)

Zitra jeste vyzkousim, jestli se s nim nepripojim k XPckum, ta jejich sluzba Remote desktop je pro mne dosud neprobadane uzemi... Nicmene se servery MS to nema nic spolecneho. [/QUOTE]
Jenom to upřesním ... stačí i pouhé WinXP Professional ;)
RStein (2012)|26.7.2004 09:36
[QUOTE="Pavel Koza"]Zitra jeste vyzkousim, jestli se s nim nepripojim k XPckum, ta jejich sluzba Remote desktop je pro mne dosud neprobadane uzemi... Nicmene se servery MS to nema nic spolecneho. [/QUOTE]

Remote desktop je jen marketingovy nazev pro Terminal Services:) U Microsoftu je zvykem, ze jeden produkt ma vetsinou v prubehu sveho zivota n nazvu:)
Rodian (19)|26.7.2004 11:48
:O Whoa ... jak se teda pripojim k PC. Mam Windows XP Professional Edition ... to muzu to PC ovladat jako kdyz se k nemu pripojim z jineho PC pres Remote Desktop???:?:
Pavel Koza (4761)|26.7.2004 13:26
[QUOTE="Rodian"]:O Whoa ... jak se teda pripojim k PC. Mam Windows XP Professional Edition ... to muzu to PC ovladat jako kdyz se k nemu pripojim z jineho PC pres Remote Desktop???:?: [/QUOTE]

Pres GPS, WiFi, LAN....staci znat jeho IP. Zkousel jsem i zadat IP adresu 192.168.55.100, coz je IP adresa PPP spojeni pres USB a funguje to tez. Jen netusim, proc bych mel pres mrnavou obrazovku ovladat pocitac, u ktereho sedim:cool:
Pavel Koza (4761)|26.7.2004 13:28
[QUOTE="RStein"]Remote desktop je jen marketingovy nazev pro Terminal Services:) U Microsoftu je zvykem, ze jeden produkt ma vetsinou v prubehu sveho zivota n nazvu:)[/QUOTE]

Microsofti marketingove oddeleni ma u me vroubek za WM2003 Second edition... Rikam to jen vyjimecne, ale ten pomer lidi mezi jednotlivymi oddelenimi by se mel trochu upravit ve prospech vyvojaru a dalsich uzitecnych profesi:D
eXEden_ce4you (811)|26.7.2004 14:43
[QUOTE="Pavel Koza"]Pres GPS, WiFi, LAN....staci znat jeho IP. Zkousel jsem i zadat IP adresu 192.168.55.100, coz je IP adresa PPP spojeni pres USB a funguje to tez. Jen netusim, proc bych mel pres mrnavou obrazovku ovladat pocitac, u ktereho sedim:cool: [/QUOTE]
+ samozřejmě ještě správně nastavený WinXP...
00022779_Img01_TcrQ.jpg
Pavel Koza (4761)|26.7.2004 14:45
Jasne:)
00022781_Remote_IsMg.gif
eXEden_ce4you (811)|26.7.2004 15:36
Tomu říkám vícejazyčný návod :D
Pavel Koza (4761)|26.7.2004 16:03
[QUOTE="eXEden"]Tomu říkám vícejazyčný návod :D[/QUOTE]

Aha, ted uz jsem to pochopil:D
jerzy_ce4you (230)|26.7.2004 19:05
Ahoj, každému, kdo začíná s Remote Terminal Clientem jen dopručuji, aby nejprve otestoval chování na PC a pak se teprve pustil do klienta na PPC. Chová se to sice stejně, ale je to přehlednější. Je nutné si uvědomit, že to je o komunikaci mezi dvěma MS počítači přes protokol RDP (Remote Desktop Protokol). Využívá se speciální TCP port . Ne každý server (PC) má tento protokol povolen. Takže pokud to rozběhnete mezi dvěma PC, bude to s vysokou pravděpodobností chodit i přes všechna vyjmenovaná připojení z PPC. Na PPC dle mé zkušenosti není třeba nic extra nastavovat. Ale to je pouze relativní zkušenost. Jinak dle mého názoru je to víceméně nepoužitelné, protože rozumný administrátor to rozhodně povolené z internetu nemá. A stejně, pro vážné používání je to příliš malé rozlišení (VGA by možná už stačilo) a nepřehledné a bez speciálních úprav aplikací (hlavně dialogy) to může končit bzvýchodnou situací, kdy není možné se nikam pohnout. Pro běžné uživatele to už vůbec není, protože to vlastně umožní práci přímo na serveru a to není bezpečné. Atd, atd...
RStein (2012)|26.7.2004 21:14
[QUOTE="jerzy"]Ahoj, každému, kdo začíná s Remote Terminal Clientem jen dopručuji, aby nejprve otestoval chování na PC a pak se teprve pustil do klienta na PPC. Chová se to sice stejně, ale je to přehlednější. Je nutné si uvědomit, že to je o komunikaci mezi dvěma MS počítači přes protokol RDP (Remote Desktop Protokol). Využívá se speciální TCP port . Ne každý server (PC) má tento protokol povolen. Takže pokud to rozběhnete mezi dvěma PC, bude to s vysokou pravděpodobností chodit i přes všechna vyjmenovaná připojení z PPC. Na PPC dle mé zkušenosti není třeba nic extra nastavovat. Ale to je pouze relativní zkušenost. Jinak dle mého názoru je to víceméně nepoužitelné, protože rozumný administrátor to rozhodně povolené z internetu nemá. A stejně, pro vážné používání je to příliš malé rozlišení (VGA by možná už stačilo) a nepřehledné a bez speciálních úprav aplikací (hlavně dialogy) to může končit bzvýchodnou situací, kdy není možné se nikam pohnout. Pro běžné uživatele to už vůbec není, protože to vlastně umožní práci přímo na serveru a to není bezpečné. Atd, atd...[/QUOTE]

Ad pristup z internetu) To mate pravdu, ze z verejneho netu pristup vetsinou zrizen neni, ale ve vetsine firem jsou servery dostupne pres VPN.

Ad male rozliseni) V PDA klientovi je mozne scrolovat, do bezvychodne situace byste se nemel nikdy dostat.

Ad celkova pouzitelnost) Na stalou praci z PDA to zatim neni, ale v nouzi se TS hodi (pristup k souborum na serveru, restart sluzby atd.)
Pavel Koza (4761)|26.7.2004 21:28
...navic si dovolim pripomenout, ze na VGA zarizenich to umi nativne zobrazit tech nejakych 600x440 bodu, coz uz je dost i na jednodussi praci, tedy vic nez jen NET STOP XXX a NET START XXX;)
jerzy_ce4you (230)|26.7.2004 22:28
Ano, teoreticky, ale prakticky se to stane natošup. Dialogy rozhodně přelezou bez potíží 240x320. S tímto problémem je možné se mimochodem setkat i na PC. Prostě to existuje a je nutné s tím počítat - scroll bary se neobjeví, není možné rolovat, pouze odhadovat počet stisknutí TAB a enter. Ale musíte vědět, kolik buttonů v dialogu je... Např. zkuste si natavit parametry monitoru z ppc a pak poreferujte. Dialog větší než 640x470 je potíž. Nádherně se vycentruje (bez scroll lišt) a jste v loji. Neříkám, že je TS špatné. Pouze dávám praktické zkušenosti do placu a možná, že mám třeba smůlu. Oba režimy jsem testoval na ppc a TS na PC používám dost často. Dokonce jsem zkoušel i upravit (delphi) některé aplikace tak, aby s nimi šlo rozumně pracovat bez toho, abyste museli pořád někam rolovat. A to je dost dřina na čas. O VPN jsem se skutečně nezmiňoval, dalo by se, ale už jsem k tomuto tématu psal, tak mi to přišlo jako nošení dříví do lesa. Jen tak pro zajímavost, naprogramoval jsem si jakousi JTS proxi, takže mohu používat TS i přes obyč. telefon s modemem.
RStein (2012)|26.7.2004 22:53
[QUOTE="jerzy"] Prostě to existuje a je nutné s tím počítat - scroll bary se neobjeví, není možné rolovat, pouze odhadovat počet stisknutí TAB a enter. Ale musíte vědět, kolik buttonů v dialogu je...[/QUOTE]

Asi mam stesti, ale s timhle problemem jsem se nesetkal. Bez ohledu na to, zda je dialog modalni nebo ne - jine charakteristiky dialogu, ktere by jeste mohly mit vliv, me nenapadaji.
S tou proxy jde o zajimavy napad, mohl byste napsat podrobnosti, k cemu ji potrebujete? TS pres dial-up samozrejme chodi take, dokonce je mozne (nejen pres dial up) pouzivat specialniho odlehceneho www ActiveX klienta.
jerzy_ce4you (230)|26.7.2004 23:16
To jsem teda na hlavu. To s těma dialogama mě teda udivuje. Má ještě někdo zkušenost jako já? Co se týká proxi. Tak to se má takto:
- Jedoduchý TCP server, kerý se tváří jako TS server, ale musí běžet na jiném portu než TServer. Aby nekolidoval s případným lokálním TSserverem. Nedělá nic světoborného, pouze balí datový tok od TS klienta do sériových zbezpečených paketů. Jsně, umí vytočit spojení atp. Na druhé straně je obdobný TCP klient, kerý se spojí s místím TS serverem a data tupě přeposílá. A naopak. No a použití? Normální dialup je díra do sítě a tu IT nerado vidí a tak jsem to přifařil k technologickým přenosům dat (dělám vývoj řídících a monitorovacích systémů). Jasně, taky díra, ale jen pro aplikaci, která má know-how. A to už je jiná.:). Obecné využití je ovšem pochybné. Ale je to celkem svižné a když to nejde jinak, tak jedu takhle, protože přenos dat pře JTS nebo GSM máme všude.
Mr.Neo (15)|28.1.2006 10:59
Jen takovy dotaz, vim ze tato konference je dost stara... ale pokousim se s PDA napojit na 2003 servery, problem je v otm ze se mi otevre jako by virtualni dalsi desktop... jak udelat kdyz se chci napojit na desktop (admin) ktery prave bezi... jako by se napojit do vlastniho profilu, u klasickeho pripojeni pres WIN staci zapsat za spousteci prikaz "- console" tady vsak nic takoveho nefunguje. Budu rad za jakykoliv help....
frogale (447)|28.1.2006 11:15
[QUOTE="jerzy"]To jsem teda na hlavu. To s těma dialogama mě teda udivuje. Má ještě někdo zkušenost jako já? [/QUOTE]
Jestli to dobre chapu, tak jste si zaskrtl, aby se menilo rozliseni podle PDAcka ("Limit size of server desktop to fit on this screen"). Kdyz vypnete tuhle funkci, tak najdete po stranach normalne scrollbary, kterymi se dostanete kam chcete po cele treba 1600x1200 obrazovce.. a jeste jsou tam takove zkratkove obrazky, ktere vas rovnou presunou treba do leveho horniho rohu atd..

[QUOTE="Mr.Neo"]...klasickeho pripojeni pres WIN staci zapsat za spousteci prikaz "- console" tady vsak nic takoveho nefunguje...[/QUOTE]
Tak s timhle jsem se taky setkal, kvuli tomuhle problemu je pro mne tahle sluzba a klient naprosto nepouzitelna.. Jakmile se prihlasim, tak aktualniho uzivatele to na kompu odhlasi (a to i kdyz se prihlasuju na jineho), ani nasledny prikaz screen (myslim ze to byl on) pro nalogovani do jine konzole nefunguje (protoze ten predchozi uzivatel uz je odlogovany).
Existuje sice hodne remote programu, ale vzdy se na pocitaci musi instalovat server.
Jak to delate vy?
beecher (9270)|30.1.2006 18:40
Pravda, je to opet soft 3. stran, ale treba pomoci Symantec pcAnywhere. Neni zase tak pazravy na bandwidth jako TS nebo VNC.
organiq (165)|30.1.2006 23:48
2 Mr.Neo
Od Windows 2003 serveru vyse (zatim nic vyssiho neni ;-) ) umi RDP spojeni 'ukradnout' i aktualne prihlasenou (nebo i jinou) session. Staci TaskManager -> Users -> a na vybrane session PraveTlacitko -> Connect. A je to ;-) (a nebo pres "Manage Terminal Servicies" nebo jak se to jmenuje)

Jinak, u W2K serveru holt pouzivam pcAnywhere nebo VNC ... tady poradte, jak na to...

Mimochodem: [QUOTE] u klasickeho pripojeni pres WIN staci zapsat za spousteci prikaz "- console"[/QUOTE]. Jake klasicke pripojeni mate na mysli? Diky


2 frogale
Tohle je vlastnost WinXP PRo, nikoli serveru. Server umi bez TermCAL licence 2 pripojeni + 1 lokalne, s licenci pak tolik, kolik mate TCALu.
Mr.Neo (15)|31.1.2006 00:13
No v momente kdy se chces dostat do aktualniho profilu tzn. ne prepnout a vytvorit nove section, staci pouze za spusteci soubor mstsc.exe zapsat "-console" a v win2k3 se pripojis do stavajiciho profilu uzivatele.

Toto presne pouzivam kdyz se pripojuju pres remote desktop k serveru a potrebuju tam neco delat.

Jinak ta rada ohledne prepojini v Task Manageru je super, ted to funguje, jen by to chtelo prijit na to jak to udelat aby se napojoval rovnou do toho profilu bez prepinani.

PCanywhere jsem pouzival kdysi, asi se po nem budu muset znova podivat jake jsou nove verse.... v porovnni s Remote Desktop... mate nekdo nejake srovnani, npr. v rychlosti prenosu obrazu, datove narocnosti a tak. Dik moc
beecher (9270)|31.1.2006 10:32
Pouzival jsem pcAnywhere 5.x a na GPRS se mi zdalo, ze to jede svizneji nez RDP...
Pravda, na datovy tok byl nejlepsi Citrix (to behalo svizne i na 19kbps spoji), bohuzel si nejsem jisty, jestli umi pripojit se na consoli.
Benedikt_ce4you (101)|8.2.2006 22:57
Jsem trochu zmaten. Snažil jsem se přelouskat toto téma a zkusit to "terminálové" připojení na XPprofi. Nastavil jsem vzdálenou plochu na XP, ale nefunguje to.
Mám doplňující dotazy: může to vůbec fungovat přes AP (PDA - AP - NTB) nebo jen na peer-to-peer spojení přes wifi? Je ta nějaké omezení, podobně jako u ActiveSync přes wifi, jako že PDA musí být jako připojeno do Práce a ne do Internetu? Co jiné je třeba ještě nastavit a jak?

Ď.
Benedikt_ce4you (101)|9.2.2006 01:05
Po nějakém testování si odpovím sám: už mi to jede i přes AP. Nevadí tomu DHCP ani na notesu ani na PDA, ale vyžaduje to právě nastavení jako u wifi activesync - tantokráte ale právě do Internetu, jinak to otravuje pořád s nastavováním proxy. Zdá se mi to nějaké čudné.

Po testech se ale přidám k jiné již tady položené otázce - k čemu se to dá nějak prakticky využít? Nějaký příklad?
Blondak_s.r.o. (78)|20.3.2006 22:28
Jak si to udělal že ti to jde pres WI-FI a AP?
Ja se o to pokousim pres klienta terminálovejch služeb, dam tam IP adresu stolního PC a pak mi to napiše že mi vypršel časový limit:(
Ale mam bohužel na stolnim PC WinME a tam vubec nemam vzdálenou plochu.
Jde to i přes tejten problém neak vyresit?
organiq (165)|20.3.2006 23:09
2 Blondak_s.r.o.

Odpovedel jste si sam: problem je v tom, ze mate WinME -- chcete se pripojit k necemu, co neni spusteno, casovy limit vyprsi naprosto spravne (neboli: WinME NEMAJI Terminal server (vzdal.plochu), nikdy se tedy nemuzete pripojit)
Reseni je proste: vyzkousejte VNC, pcAnywhere nebo neco podobneho.... (nebo prejdete na WinXP)
Blondak_s.r.o. (78)|26.3.2006 22:00
Mam jeden priklad využití.
Můžete to využívat jako tablet;)
flashhorse (28)|27.6.2006 13:51
Mam hloupy dotaz, funguje nekomu tento klient na Looxovi N5xx? Spustim, napisu adresu a jakmile se s touto adresou spoji, program se ukonci. Zkousel jsem wifi i gprs.
Blondak_s.r.o. (78)|27.6.2006 13:57
Mel by jit.
Ja mam n50 a v poho.
Nemas treba nedostatek pameti?
flashhorse (28)|27.6.2006 14:01
Volna pamet - 25 MB :(
frogale (447)|27.6.2006 17:06
Jo me to facha na N560ce v pohode.. jen je to dost na pikacu, protoze se mi wokna vzdycky odhlasi, ale to uz tu mozna bylo receny. Pouzivam VNC, ktery je ale dost hodne pomaly.
flashhorse (28)|27.6.2006 17:13
A pouzivas ceskou lokalizaci? Prave jsem totiz provedl hard reset a pred instalaci cestiny to funguje, pak uz ne.
frogale (447)|27.6.2006 17:25
Jo pouzival jsem Interwrite9 kdyz jsem jeste terminalovyho klienta pouzival.. ted nemam ani lokalizaci ani klienta ;)

Stahni nejnovejsi build ze stranek Sunnysoftu, uz tu byl problem treba s GPS Lokatorem, ze nefachal u starsi verze lokalizace.
flashhorse (28)|27.6.2006 17:28
Prave ze mam nejnovejsi, jinak bych ani neotravoval.
beecher (9270)|27.6.2006 17:59
Tak to vypada na chybu v lokalizaci. Reportujte chybu Sunnysoftu primo nebo zde na foru v sekci Sunnysoft...
flashhorse (28)|27.6.2006 18:06
Udelam to, jen mi to asi nepomuze ted:( Je nejaky zpusob, jak zkopirovat puvodni systemovy soubor, abych ho mohl pouzit nelokalizovany?
beecher (9270)|27.6.2006 18:31
IW ma moznost vypinat preklad pro konkretni aplikaci, bohuzel v seznamu se mi to nepodarilo najit... :oops:
Prozatimnim resenim je vypnuti lokalizace systemu...
frogale (447)|27.6.2006 18:57
Co zkusit rucne umazat lokalizacni soubor pro danou aplikaci? Mohly by to byt soubory MUI v adresari Windows
flashhorse (28)|27.6.2006 19:05
Mrknu se, diky
Blondak_s.r.o. (78)|27.6.2006 20:44
Abych to trochu upřesnil.
Nevim jak je to u n560 ale vždicky je u neakeho souboru (např.:power.cpl) je jeden soubor ktery ten soubor překládá.
Měl by se jmenovat v našem připade power.cpl.mui kdyz ho smažete tak to bude anglicky.
flashhorse (28)|27.6.2006 21:00
Dekuji za rady, uz to funguje:) Spousteci soubor je mstsc40.exe a onen spatny lokalizacni soubor je exappres.dll.0405.mui. Poslu to i Sunnysoftu.
Putcha (20)|24.11.2007 19:14
Potrebujem poradit, jak sa zbavim adries z recent servers?
Dakujem