Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neodesílá E-maily

Smuggler_ce4you (0)|7.7.2009 13:34
HTC je přístroj, se kterým se člověk nenudí. Rozhodl se, že nebude odesílat e-maily a sdělujeme mi hláškou, že je slabý signál či špatně nastaven účet. Vše mám v účtu nastaveno stejně jako v nokii N-95 a přesto stále nic. E-mail mám na seznamu resp. email.cz. Poradí někdo ?

Dík
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2009 14:02
Jako smtp musí být vyplněno smtp toho, přes koho se připojuješ k netu a odesíláš poštu, tzn. příchozí seznam a odchozí třeba vodafone. Ale je klidně možné, že má seznam zase nějakou poruchu (jak vím od známých a přátel, kteří i přes časté a opakované výpadky setrvávají u tohoto freemailu zná někdo horší?).
Smuggler_ce4you (0)|7.7.2009 14:08
V nastavení mám "příjem" pop3.seznam.cz a "odesílací " smtp.seznam.cz. To by mělo být dobře.
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2009 14:10
smtp dej svého mobilního operátora
Smuggler_ce4you (0)|7.7.2009 14:13
když mám O2, tak tam mám napsat co ?
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2009 14:20
smtp.etmail.cz

EDIT:
Doufám, že to ještě funguje. Já už 3 roky používám exchange, takže toto neřeším.
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2009 15:17
Tak funguje to s tím?
bjirka (380)|7.7.2009 17:42
Seznam má vlastní SMTP server, takže není nutné využívat SMTP operátora. Naopak je to výhoda např. při posílání pošty přes wi-fi, v tom případě se nemusí nic přenastavovat.
Jediný problém může nastat v zaškrtnutí anebo naopak v odškrtnutí políčka používat ověřování SSL.
lelouch (331)|7.7.2009 17:49
No, já bych si tak jistý nebyl. Nedávno jsem přešel z TM k O2 a také jsem to přestavoval nas jejich server (Zdeňku, platí).

Ono se totiž kdysi blahé paměti Telecom dostal na několik blacklistů právě kvůli routování spamu, takže je možná dodneska paranoidnější než jiní. Ano, pokud je tam SSL jako u Gmailu, pak to funguje i s cizím smtp.
htcjirka (1875)|7.7.2009 18:01
Musim jen potvrdit,ze v pripade smtp musi byt nastaveno jak uz psal Zdenek ne smtp.seznam.cz ale smtp.etmail.cz
bjirka (380)|7.7.2009 21:42
Musím nesouhlasit. A současná praxe mi dává za pravdu.
Současný stav je takový jak jsem napsal. Tečka. Vše ostatní jsou pouze nějaké dřívější Vaše domněnky. Praxe potvrzuje o čem píši.
Takže situace: emailová schránka na seznamu, smtp server nastavený na smtp.seznam.cz, operátor O2. Zaškrtnuto musí být: Server odchozí pošty požaduje ověření, musí být zaškrtnuto dále: Použít stejné uživatelské jméno a heslo k odesílání e-mailu, nesmí být zaškrtnuto ani jedno políčko pro ověřování přes SSL a síťové připojení nastaveno na The Internet.

Edit: Chlapi buďte trochu praktici, než něco napíšete!
htcjirka (1875)|7.7.2009 21:49
Tez overeno praxi,nyni jsem zkousel na smtp.seznam.cz nic neodeslu.

smtp.etmail.cz vse o.k

Takze zadne drivejsi domnenky.Operator tez O2,pausal
bjirka (380)|7.7.2009 22:05
Tak tady je něco divné.
Pokud bych to za poslední cca rok nenastavoval cca minimálně několikrát(tisíckrát třeba uživatelům iPhone) a teď než jsem napsal předchozí příspěvek jsem si to neověřil na HTC TP2 opět a znovu, tak to tady nepíši.
Nastavil jsi přesně vše, tak jak jsem napsal? Máš neomezený internetový paušál od O2 (i když to je naprosto nepodstatná podmínka)?
htcjirka (1875)|8.7.2009 07:48
Mam,tak jak jsi to popsal a samozrejme neomezeny datovy pausal.Nastesti me to nevzrusuje,na smtp.etmail to chodi tak jak ma.
bjirka (380)|8.7.2009 09:26
To je sice hezké mě však na tom vzrušuje to, že je zde prezentován mylný názor navíc zobecněný z nevědomosti jak provést správné nastavení e-mailového klienta v zařízení.
lelouch (331)|8.7.2009 12:02
Správné nastavení e-mailového klienta je závislé primárně na operátorovi a ten JEDNOZNAČNĚ doporučuje použití svého smtp serveru, což jak potvrdil i htcjirka, funguje i u Seznamu.

Pokud funguje i seznamácké smtp, gratuluji.

Já ovšem narazil na problém u jiného freemailu (dokonce quick.cz, což je doména O2), když mě v roamingu nic nešlo odeslat. Našel a nastavil jsem si smtp operátora a to chodí i z tramtárie. Takže prohlásit, že protože seznam má vlastní smtp server tak je všechno jinak, je hodně mimo mísu. I quick má svůj server.

Operátoři mají tendenci omezovat přístup k cizím smtp serverům kvůli relyingu spamu. To nemá co dělat s technickou schopností nebo neschopností spojit se se serverem. Dokud neuvidíme white- a blacklisty operátorů, vše je jenom o pokusu a omylu. Jediná SPOLEHLIVÁ cesta je řídit se jejich instrukcemi.

Mimochodem, možnost používat alternativní smtp byla do WM přidávána až ve verzi 6.1 speciálně pro tyto případy, kdy operátor omezuje používání cizích SMTP služeb - takže nejde o nic mimořádného. A ruku bych nedal za to, že i když to funguje v ČR, nenastanou problémy u roamingových partnerů v zahraničí.

Nebudu asi daleko od pravdy když i za ostatní řeknu, že naše doporučení vychází z toho, že víme VÍC - a oproto si nedovolíme pangalaktická zobecňování na základně jediné zkušenosti.
jozefko_ce4you (12)|8.7.2009 15:45
Nezávisle jsme otevřeli podobný problém. Můj je na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=33766&fi=0&temp=xxx#post-327230
Croatoan (3)|8.7.2009 19:53
Tohle jsem taky řešil dlouhou dobu. Pokud odesíláš mail přez GPRS přez operátora, musíš mít smtp operátora. Ale problém nastane když jsi pak připojen k wifi. Pak to zas musíš mít nastavené na server který používáš. např seznam.cz. Takže já mám odesílání stále na operátora smtp.etmail.cz a když jsem na wifi,tak maily neposílám. Nevim proč je to tak problémové ale bohužel...:?