Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

exchange & alternativy

Mashe (622)|7.7.2009 10:40
zdravim,

mel bych dotaz. mate nekdo zkusenosti s alternativou pro exchange? vcelku me vyhovuje pouzivani synchroniho mailu, kalendare, poznamek atp. Nicmene by mne zajimalo pokud bych si chtel neco podobneho zridit sam pro sebe doma, jestli je existujou nejake linux alternativy a pokud ano jestli s tim bude pak schopne WM zarizeni pracovat.

na google a podobne mne prosim neodkazujte, pac chci met specificky mail namisto neco@gmail.com

mate s tim nekdo zkusenosti? co je na to potreba? uz jsem zkousel pana Googla ale moc me nepomohl.

predem dik za Vase nazory, pripadne linky ktere by se k tematu vyjadrovali
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2009 11:03
Používám eOutlook a ten umožňuje použít i vlastní doménu. Také si můžeš udělat doma vlastní exchange. Nebo vyzkoušej či alespoň nastuduj možnosti MS Live. Radek Hulán o tom dost píše, např. link 1, link 2, link 3.
lelouch (331)|7.7.2009 16:57
No a je zde pár alternativ, na které ani RH zatím nepřišel...

Jak jsem pochopil, máš blízko k linuxu. Pak bych začal asi open source projektem Funambol.

Zajímavým řešením je Emoze. Vypadá to divně, ale podle všech referencí je to spolehlivá a bezpečná služba. V podstatě je schopná převést většinu zdrojů dat (včetně stolního Outlooku, Facebooku, Hotmailu atd.) do push varianty.

Jinak se dá rejstřík certifikovaných exchange služeb najít i přímo na Microsoftu.
babaq (309)|7.7.2009 18:09
eOutlook není alternativa, eOutlook je MS Exchange (hosting).

Jinak pokud jde o hostované služby, leccos umí i Google (dokonce via stejný protokol jako MS Exchange) a ačkoliv jeho portfolio služeb ještě není kompletní, nejspíš se to časem spraví.

Dále ScheduleWorld, ale to už je komplet via SyncML. Ne že by to vadilo, záleží jak moc alternativní může být ta alternativa :)

zikumer (1)|12.2.2013 15:23
Google DOc už jsou nyní placené takže pro nás začínají být nevyhovující, nyní pomalu přecházíme na Zimbru, ze své zkušenosti mohu říci, že se jedná o slušnou alternativu pro MS Exchange, služby pro jednotlivé zákazníky jsme začali zřizovat u Zikumu, jiného poskytovatele jsme nenašli, ale jsme zatím velice spokojení.
Mají to nazvané jako Groupware hosting :bulb: