Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch a technologie dotykového displeje

oburgr_ce4you (14)|6.7.2009 01:03
zdravím a rád bych vás požádal o radu či zkušenosti týkající se dotykového displeje pro HTC Touch, i když předpokládám, že technologie bude podobná i u ostatních HTC zařízení.

Popis problému:
Po celkem spokojeném používání HTC Touch jsem jednoho dne objevil skvrnu v horních partiích displeje zhruba velikosti koruny. Displej pod ní byl v pořádku, pouze v tomto místě nereagovala dotykovka. Vše jsem řešil reklamací, která mi ale nebyla uznána jako oprávněná s tím, že jsem vyvíjel nepřiměřený tlak na displej (nemělo smysl se dohadovat, těžko bych prokazoval opak). Oprava by údajně přišla na cca 2500,- a spočívala by ve výměně celé přední části zařízení. Toto jsem neakceptoval a vydal se do servisu...

Servis:
Servisní technik potvrdil původní odhad ceny (dle HTC), ale kouknul se na možnost jiné cesty opravy. Po demontáži displeje šlo údajně pouze o rozpyté lepidlo, které spojuje 2 ochranné vrstvy samotného dotykového displeje. Vyčištění mě přišlo na 200,- a byl jsem spokojený. Bohužel jsem si funkčnost neotestval na místě a po návratu domů zjistil, že aktuálně dotykový displej nereaguje vůbec...

Dotazy:
Plní horní kryt displeje skutečně pouze ochrannou funkci dotykového displeje? Jde tedy pouze o jakousi folii bez dalšího funkčního kontaktu se samotnou dotykovou logikou? Po vyloupnutí prvního krytu jsem identifikoval nějaké kontakty na spodní straně. Nemohou se tyto starat ještě o nějakou komunikaci krytu s dotykovým displejem? Je nějaké levná cesta, jak z toho ven, nebo se nedá svítit a jediným řešením bude servis HTC a výměna celého horního krytu (2,5 tis. za kus plastu mi ale přijde nepřiměřená). Zkoušel jsem dotykovost i samotného displeje a ani ten nereaguje na přímý kontakt stylusu...

Předem díky za vše zkušenosti či nápady
Lukas.Manak (169)|6.7.2009 10:36
Podle mě by stačil vyměnit digitizér
htcjirka (1875)|6.7.2009 10:39
Neoficialne ano,ale oficialne v oficialnim servisu se vymena pouze digitizeru nedela.Ono take neni divu,staci se zacist v tomto vlaknu.
oburgr_ce4you (14)|6.7.2009 22:21
Ajajaj díky za info :(