Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cestina na HTC Touch Pro2

rein (104)|5.7.2009 13:40
Zdravim Vas a tymto by som chcel poprosit, majitelov HTC Touch PRO2cz ,keby boli taky ochotny a vytiahli cestinu a uploadovali ju niekam, bol by som velmi vdacny, nakolko som pisal do Sunnysoftu ohladom cestiny na TP2 a mi napisali, ze lokalizacia nebude volne dostupna:(.
Dakujem.
htcjirka (1875)|5.7.2009 13:48
Takoveto sdileni cestiny je ale bohuzel nelegalni.Navic neni divu,kdyz cestinu k Touch Pro 2 nelze samostatne legalne zakoupit.
rein (104)|5.7.2009 13:53
Jasne, len som predpokladal ze Sunnysoft lokalizaciu uvolni volne k predaji keby som to vedel tak by som pockal.
htcjirka (1875)|5.7.2009 13:54
Jenze poptavanim po teto cestine je poptavanim po warezu,coz je proti pravidlum tohoto fora,bohuzel.
Pavel Koza (4761)|5.7.2009 14:01
POkud jde o češtinu pro Pro2, tak bohužel to vypadá tak, že full lokalizace bude pouze v zařízení, její separátní prodej nebude. Není to vina Sunnysoftu, ale HTC, které vývoj této verze lokalizace platí a její prodej neumožní. Jinými slovy jiný legální způsob než koupě CZ zařízení není a asi ani nebude. Dá se koupit omezená lokalizace, která ovšem lokalizuje jen standardní WM vlastnosti, což konkrétně u HTC je jen malá část všech textů.
rein (104)|5.7.2009 14:07
Ok, uz tomu rozumiem, velmi pekne dakujem za vycerpavajucu odpoved o tom som nevedel.
Zdenek Malinsky (9781)|5.7.2009 14:08
Takže tím de-fuck-to (čti defakto) nutí krást = používat warez i lidi, kteří si jinak vše kupují. Není 1. dubna nebo 31. prosinec?
htcjirka (1875)|5.7.2009 14:08
Porad me unika, kde je problem udelat ceske wm jako takove.Jde tu u jinych,tak proc ne u HTC...
rein (104)|5.7.2009 14:26
[quote=Zdenek Malinsky]Takže tím de-fuck-to (čti defakto) nutí krást = používat warez i lidi, kteří si jinak vše kupují. Není 1. dubna nebo 31. prosinec?[/quote]
Presne si to vystihol, ochotne by som si tu lokalizaciu kupil, ale teraz ma nutia pouzit warez.
Zdenek Malinsky (9781)|5.7.2009 14:41
Výrobci brečí, jak moc lidi "pirátí", ale ještě jim k tomu sami pomáhají. Příklady?
1. Nemohu si vzpomenout na adresu výrobce adresu a tak zadám název softu do vyhledávače. Prvních x je většinou odkaz na nějaké warez fórum a pak teprve link na adresu výrobce.
2. Když jste na PDA a chcete si stáhnout nějakou aplikaci do PDA, tak to bývá docela problém. Dohledat se linku na .CAB je bloudění bludištěm, někdy úplně nemožné. Např. na webu SBSH se z PDA přímo na link na stažení .CABu nedostanenete (i když zde je na vině i Pocket IE).
Pavel Koza (4761)|5.7.2009 15:03
No to je pitomost... Ze jsou ve vyhledavacich na prvnich mistech warez odkazy snad neni vina vyrobcu, ale warez stranek pouzivajicich ruzne nekorektni zpusoby propagace a zaroven vyhledavacu, ktere nejsou schopne tyto podvody rozlisit. A co ma absence CAB souboru spolecneho s tim, ze cloveka nuti piratit, to uz nechapu vubec...

Proste lokalizace je specificky software se specifickym vyvojem, takze ma specificky zpusob prodeje. Spis nez klasicka aplikace je to aplikace vyrabena na zakazku. Nikdo nesliboval, ze kdyz si koupite EN verzi, tak si ji budete moci legalne pocestit, zato bylo od pocatku jasne, ze bude CZ verze zarizeni. Muzete s tim nesouhlasit, muze se vam to nelibit, ale to je tak vsechno, co s tim muzete (legalne) delat. A samozrejme si muzete oficialne stezovat na HTC (nikoliv Sunnysoftu), ze se vam to nelibi. Pokud bude silna negativni reakce, mozna se firma zastupujici zde HTC chytne za nos a neco se zmeni. Stahnuti warezu bohuzel vubec nic nevyresi.
Pavel Koza (4761)|5.7.2009 15:10
[quote=rein]Presne si to vystihol, ochotne by som si tu lokalizaciu kupil, ale teraz ma nutia pouzit warez.[/quote]

To je naprosto zcestná a obrácená logika. Vycházíte ze špatného předpokladu, že máte nějaký nárok na to mít zařízení české. Přitom je to obráceně - součástí každé aplikace jsou licenční podmínky, kde se uživateli sděluje, za jakých podmínek můžete tuto aplikaci používat. Tyto podmínky jsou plně v režii autora. Když to přeženu, tak si autor může stanovit, že jeho aplikaci můžete používat pouze každou sudou středu od 13:00 do 16:30. Vy si sice můžete myslet, že je autor kreten, ale tyto podmínky buď přijmete, nebo budete používat něco jiného.

Pokud se vám to nelíbí, prostě napiště autorovi, můžete s ním diskutovat a nejvíc ho samozřejmě zabolí, když jeho zařízení/aplikaci nebudete používat, ale znovu opakuji, že závěr "autor je magor, stáhnu si warez" je apriori špatný.
Pavel Koza (4761)|5.7.2009 15:18
[quote=htcjirka]Porad me unika, kde je problem udelat ceske wm jako takove.Jde tu u jinych,tak proc ne u HTC...[/quote]

Minimálně to je levnější, protože se nemusí certifikovat celá ROMka, ale jen Extended část...
Zdenek Malinsky (9781)|5.7.2009 15:29
Já vím, že je to pitomost, ale prostě je to fakt a já za to nemůžu - prostě jsem jen napsal, jak to je. Ta absence (nebo špatná dostupnost) CABu na webech výrobce způsobuje to, že si zadáš vyhledat "nazev programu" and CAB a ono to najde něco na warez foru (což leckdy ani člověk nepozná). Stáhneš CAB, nainstaluješ a ono je to už rovnou full verze, takže ani heslo zadávat nemusíš :D

Když chce být člověk poctivý, slušný a platit za rogramy, tak je navíc šikanován ve formě různě složité aktivace programů a rozpodivnými způsoby platby. Takže se pak nikdo nemůže divit, když........ Já to neomlouvám, jen konstatuji. Když pak někdo neumí moc anglicky, nemá platební kartu, která platby na netu umožňuje, tak se pak nedivím vůbec.

A když nakonec vezmu ochotu molochů jako je MS nebo HTC něco měnit, tak by to byl jen boj proti větrným mlýnům. Jen příklad - jak dlouho už slibuje MS, že bude v Pocket IE alespoň možnost surfovat v záložkách? :sarcastic: :?

Ale to se dostáváme dosti OT.
Pavel Koza (4761)|5.7.2009 15:32
Mimochodem, nikdy jsem to nepotreboval, ale nejde nejak TouchFLO 3D prepnout do cestiny? Pokud ano, tak by to resilo 80% situaci, ne? A zadarmo :)

EDIT: Tak snad by to melo byt pouzit editor registru a ve vetvi HKCU\MUI\CurLang nastavit DEC na hodnotu 1029. Originalni anglicka hodnota je 1033. A pak reset.
htcjirka (1875)|5.7.2009 15:40
Presne tak,pokud ho uzivatel pouziva, pak ma z casti vyhrano.TF3D uz dnes pokryva temer vetsinu systemu.
lelouch (331)|6.7.2009 15:18
V principu souhlasím se všemi zúčastněnými stranami. Já vám, zní to praštěně, ale vysvětlím:

Tohle je bez jakýkoliv debat něčí osobní odpovědnost v českém zastoupení HTC. Že jsou tyhle detaily pod rozlišovací schopností taiwanského výrobce docela chápu. Pavel má s věcmi kolem autorského práva stoprocentní pravdu.

Problém je totiž jinde: někdo zde v Čechách nědělá svou marketingovou práci pořádně. Uměl bych o tom napsat román, takže jenom jeden příklad. WM 6.1. Standard se dodává lokalizovaný už přinejmenším od Rose. Při asi 90% shodě systémů, faktu, že Diamondů a Pro2 se podle všeho prodává daleko více, jde o podstatně dražší zařízení atd. je tento druh rozhodnutí prostě proti marketingové mateřince - natož základním dospěláckým pravidlům.

Zužování obchodního prostoru hlavnímu softwarovému partnerovi (a současně prodejci) je pak už jak z jiné planety. Nepochybuji o tom, že podobné představy mohou přijít z centrály. Jenomže lidé v lokálním zastoupení nemají sedět v teple a prostě tato rozhodnutí forwardovat dále. Pokud je něco blbě, oni jsou první, kdo má jasně zdůvodnit, proč je lepší rozhodnout se jinak. Pokud se tak neděje, HTC vyhazuje peníze. Ať si radši najde pár jazykově vybavených sekretářek.

Marketér je někdo zdaleka ne pouze přes reklamu - jak se mnoho lidí domnívá - ale člověk, který zodpovídá za celkový vztah s trhem a za efektivitu reakcí na něj. Žel, pravděpodobnost, že narazíte v zdejších zastoupeních nadnárodních firem na někoho, kdo je (nedejbože) schopen dokonce bouchnout si do stolu a říct, že dokud bude za tenhle trh ZODPOVĚDNÝ, bude po jeho, je asi taková, jako ta, že narazíte na Yettiho.

Paradoxně, protože právě tohle se od nich očekává, mají tihle lidé své platy a firemní benefity. Jenomže pro kupu lidí je to akorát teplé bidlo. A ono neodporovat, nemíchat se a poslouchat je pohodlnější a může vám to dlouho procházet.

Než na tom trhu způsobíte svou ambivalencí opravdový a zásadní průšvih. Jenomže pak už bývá pozdě.

V téhle oblasti se pohybuji bezmála dvacet let takže, bohužel, vím o čem mluvím.
bjirka (380)|6.7.2009 21:41
Velice pěkně, výstižně a slušně napsáno. Příspěvek především vycházející z naprosto přesné znalosti reálné situace u zastoupení HTC pro Čr. Pokud s nimi někdo něco někdy pracovně řešil určitě si s nimi také užil a zkrátil si život o nějaký ten rok. (osobně bych však napsal bydlo s tvrdým Y).
Doporučuji pro lokalizační .caby SZ na někoho, kdo zařízení má a určitě rád poskytne. Z osobní zkušenosti můžu potvrdit, že se mi toto zařízení jeví jako první u kterého jsem nezaznamenal zpomalení systému po nainstalování "dodatečného" počeštění. Anebo třeba dojde ke zpomalení, ale systém je tak rychlý, že trocha zpomalení není ani znát.

lelouch (331)|7.7.2009 02:44
No, osobní zkušenost se zastoupením HTC nemám, usuzuji pouze z výsledků práce. Vidím ale už dlouho do kuchyně mnoha jiných zastoupení, zúčastňuji se jejich schůzek s různými regionálními šéfy, franchisery i samými nejvyššími - takže nerozhodnosti, servility a malování trávy na zeleno jsem už viděl tolik, abych si mohl tipnout, že tohle bývá nejčastější diagnóza.

Hehe, to s tím bi(y)dlem bude nejspíše pravda, v mé představě ale šlo spíše o tu žerď, co na ní sedí slepice v kurníku...

Nadstavbovou češtinu neposoudím. Faktem zůstává, že mít lokalizované WM, tohle už dávno není třeba řešit. Přeci jenom u nižších modelů to problémem zůstane. Kromě toho, u manažerských zařízení se dá předpokládat, že se jich značná část doveze i individuálně - což nakonec HTC jako celku může být jedno. I proto odtroubení možnosti lokalizovat zařízení není moc chytré.

To takový duty-free Dixxons na Heathrow by mohl hodně vyprávět i o firmě Lelouch Import...
vikino (152)|7.7.2009 14:20
Mám CZ verzi, sice se ve WM vecne hrabu, ale nevim, jak bych z toho cestinu dostal, tak ze pokud je zpusob, poslete SZ...
Je to primo v ROMce, ani ne na CD, tak ze jedine dump cele romky
bjirka (380)|7.7.2009 17:39
Ale nesmysl.
Je to pět (možná je potřeba i méně) lokalizačních .cab souborů, které jsou ve složce Windows.
Jsou to:
1. EEU.cab
2. htc_rhodium_5in1_eeu_1_19_401_v02_1.cab
3. htc_rhodium_5in1_eeu_1_19_401_v02_2.cab
4. opencz_settings_tp2.cab
5. sunnysoft_ulc_htc.cab
Všechny dohromady mají 16MB. Po jejich nainstalovaní a SR dojde k možnosti výběru z jednoho z pěti lokalizačních souborů (možná je to spíše ze čtyř plus jedna možnost - kdy ta jedna je angličtina; tzn lokalizace je vypnutá).
vikino (152)|8.7.2009 18:03
Kucíí, zkuste tohle, je to co tady pisete z moji CZ verze...Heslo do archivu na SZ
http://rapidshare.com/files/253178150/RhodiumCZ_by_Viki.rar
a komu by nevadilo ze to pojede cca 100kB/s a nechce se cekat na rapidu...
www.vikino.com/RhodiumCZ_by_Viki.rar
Marian Veselý (662)|19.8.2009 18:48
Nemáte prosím někdo to heslo? Případně postněte sem, nebo pošlete přes SZ. Vikino neodpovídá na SZ, asi se dovolenkuje. Díky moc
p.a.Ť.o (69)|28.8.2009 20:24
zdravím vespolek. dneska jsem přeinstalovával PDA, zazálohoval jsem si výše uvedené soubory, provedl HR. po HR jsem je nahrál zpět, nainstaloval, ale licence se tváří jako 14 denní demo. vyzkoušel jsem různé pořadí, ale výsledek stále stejný. nevíte, co s tím? já bych se na to nejraději :mad: :dead: :no:

díky za radu!
Marian Veselý (662)|30.8.2009 20:36
Prý to normálně jede i po té zkušební době, ještě jsem se tam nedopracoval, mám tu lokalizaci teprve týden.
p.a.Ť.o (69)|31.8.2009 09:20
no já nevím, ale když jsem posunul datum o měsíc dál, tak lokalizace systému sice zůstala, ale klávesnice hlásí, že demo verze vypršela a že to mám registrovat- na webu jsem ale nenašel žádnou verzi SSIW pro TP2, která by se dala koupit. nechápu, co to je za vtípky! :mad:
rein (104)|31.8.2009 12:22
Bohuzial oficialna cestina na TP2 volne k predaji neni a ani nebude, jedinu moznu lokalizaciou je kupit IW standard, ktora lokalizuje samotne WM bez pridanych app od vyrobcu.
p.a.Ť.o (69)|31.8.2009 16:06
no, proč dělat věci složitě, když jdou udělat i jednoduše (a dokonce i funkční)... :no:
Marian Veselý (662)|31.8.2009 17:04
já jejich klávesnici nepoužívám, používám HTC full qwerty, takže tím jsem se opravdu nezabýval.
acter (35)|11.9.2009 19:18
Zdravim....
Koupil jsem HTC Touch Pro2 primo na Sunnysoftu v Brne...pri prvnim spusteni mi to nabidlo vyber mezi vice jazyky...Cestina, Anglictina, atd....

Ted jsem z HTC stahnul novejsi oficialni ROM, nainstaloval a pri prvnim startu mi to nenabidlo vyber jazyka...chtel jsem zkusit, jestli ten system je opravdu pomalejsi nez bez pocesteni...

Nevite nekdo ??? Na Sunnysoftu mi thedy rekli, ze cestina uz je soucasti oficialni ROM a nemusi je instalovat zvlast...

Dekuji za odpovedi
htcjirka (1875)|11.9.2009 20:35
Prehranim na novejsi rom z htc stranek jsi o cestinu prisel.Romky na strankach HTC neobsahuji instalacni soubory cestiny ve slozce windows.Jsou to ciste WWE verze.
acter (35)|12.9.2009 12:44
Aha....uz jsem zase o neco chytrejsi :)

Je teda mozne nekde stahnout, klidne i tu starsi verzi bez toho WWE ? na Sunnysoftu jsem nic nenasel, na "htc.cz" ani zminka o HTC Touch Pro2 vubec neni...

Editace: Ale jako myslenka to je uplna hovadina....jako kdybych si koupil Octavii II RS v plny palbe, nasledne si koupil novy pneumatiky a prisel tak o 50 koni a napriklad klimatizaci. :) :)
htcjirka (1875)|12.9.2009 12:49
Precti si pozorne tento topic od zacatku a nejdes veskere odpovedi.
acter (35)|12.9.2009 14:44
Cele jsem to precetl znova...ale odpoved na moje otazky tam nebyla...

Nainstalovanim tech 4 Cabu ziskam pouze Demo

a o puvodni ROMce, co byla v zarizeni, tam taky neni ani zminka...
bjirka (380)|12.9.2009 20:40
Nainstaluj všech 5 cab(ů) a bude to neDemo verze. Pokud přesto ano, tak je to pouze Demo verze české softwarové klávesnice, která je stejně k ničemu, protože FingerKeyboard!!!!

A takhle pořád dokola...
Superbobo (121)|6.5.2010 18:05
Muzete mi nekdo prosim poslat do SZ to heslo na zip soubor s cestinou? Kolega ktery to to inzeroval, mi stale neodpovida.