Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

EDGE blokuje telefon

Celsius_ce4you (26)|2.7.2009 19:35
Nazdar mam jeden problem , ked sa pripojim na net cez EDGE v O2 SK , tak pokial ho nejako nevyuzivam sa mi dovolaju ale ked ho zacne nejaky program vyuzivat tak sa mi neda dovolat.
je to tak vzdy bo som cital ze niektore mobili maju tak ze ked ide hovor tak sa automaticky vypne datove spojenie a potom sa zase zapne.
A ani SMS mi vtedy ziadne nechodia , ani ked EDGE nevyuzivam az ked ho vypnem
lelouch (331)|2.7.2009 20:26
Tohle je u EDGE na HTC normální chování, závisí to spíše od aplikace. Může třebas posílat kontrolní pakety, držet otevřené spojení a pod. Jinak ale blokuje hovory jenom pokud přes něj tečou data. Nevylučuji ale, že pokud je to v málo obsazené BTS (základnové stanici operátora), ta nechává slot (i bez tekoucích dat) otevřený déle, než bývá zvykem na vytížených místech. U HSPDA/HSUPA to není problém - to nemá na telefon vliv.

Je pravda, že můj starý Siemens to přepínání zvládal bez problémů.
Celsius_ce4you (26)|2.7.2009 20:36
aha , a nieje nejaka aplikacia bo nieco nastavit tak aby umoznovala nechat nejaky slot otvoreny pre telefonovanie?
bo O2 ma zatial iba EDGE
lelouch (331)|2.7.2009 20:44
Nee - doporučoval bych pro co nejrychlejší návrat do normálu použít NoData prostým vypnutím internetového profilu - a jeho zapínání pouze v případě potřeby.