Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizace počasí, quick GPS přes PC?

McBobr (16)|2.7.2009 10:06
Ahoj, mám menší problém. Vypnul jsem si data, aby se mi touch pro 2 pořád nepřipojoval na net (účet by byl asi vysokej). Proto bych měl dotaz, zda je možno nechat aktualizovat počasí, quick GPS, synchronizovat s facebookem atp. po připojení k PC a synchronizaci? Mě se to prozatím nepovedlo. Hodí mi to že "připojení se nezdařilo, chcete jej opakovat" nebo něco v tom smyslu. Nemáte někdo nějakou radu? Díky:)
lelouch (331)|2.7.2009 12:13
Za prvé si myslím, že tohle nemá cenu řešit nijak složitě. Počasí je o pár bytech jednou za několik hodin a A-GPS o pár kB cca jednou za týden. Takže ani při nejdražších datech by to nemělo překročit pár desítek korun.

Jinak se dá přinutit zařízení ke sdílení připojení přes PC jednoduše: v ActiveSync i ve WMDC je v nastavení zaškrtávací políčko, které se pokaždé jmenuje jinak, ale je ve smyslu, zda mají být povolené datové přenosy v zařízení, pokud je připojené k PC: Ten box stačí odškrtnout do pryč (jakože ne). Okamžitě po připojení k PC tím pádem zařízení zatrhne GPRS a začne směrovat všechny externí IP adresy do PC a to pak do internetu... Funguje to i přes Bluetooth (je ovšem třeba zařízení spojit přes AS ve Windows Mobile).

Jenom připomenu, že maximální rychlost BT pro síťové služby je 1 Mbit/s, takže více se od toho čekat nedá. Ale pokud má normálně člověk k dispozici pouze GPRS/EDGE, tohle ve srovnání reaguje jak raketa (navíc, jsou zde i mnohem kratší latence, takže je to rychlejší i proti 1 Mbit HSDPA).

EDIT: Protože je ale tohle obecné chování WM 6.0 a výše, stěhuji do obecnějšího tématu. Odkaz zůstane ve fóru TP2 ještě měsíc.