Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nereaguje display - iPAQ rx1955

.Den (11)|1.7.2009 23:26
Mam tu problem s (nejspis) iPAQem rx1955. (Vypada presne takto: http://www.ioffer.com/img/item/461/157/71/iiOgf5Aio3q8LtF.jpg ).

Znicehonic naprosto prestal reagovat display. Tzn. samotny pristroj je plne funkcni a vsech par klaves na nem funguje a dela co ma, podsviceni funguje, jen dotyky vubec neregistruje. Pristoj nikam nepadal, ani nebyl jinak poskozen, reagovat prestal display nahle (nahral jsem neco na pametovku a kdyz jsem ji dal zpatky a chtel tuknout na display, tak po zapnuti ze sleepu najednou nic).

Poradite nekdo, co s tim? Odesel display ci nejaky chip, nebo je to nejak opravitelne?

Diky!
Nesli (409)|1.7.2009 23:48
Zkus jít do settings/system/screen a zkus dát kalibraci, když nepujde, mačkej třeba zařízení různě po stranách, jestli to není nějakým kontaktem;).
Ale podle všeho ti odešla dotyková vrstva, jestli je to "jen" tak, z ničeho nic...Ještě bych dodoručil udělat Hardreset, jestli to není třeba i nějakou aplikací, ale má to nevýhodu, že pokud je špatná dotykovka, už se pak jen tak nedostaneš přes kalibraci LCD..

Zkus se podívat na ebay či tak, jestli jí tam neseženeš (tags touch screen, digitizer), páč tohle nechat opravit už se citelně nevyplatí...
.Den (11)|1.7.2009 23:57
Do kalibrace jsem se stejne nemohl dostat, protoze Start byl pristupny pouze z displaye. Ale zkusil jsem pred chvili i hard reset a po druhem resetu (ne hned, asi az po 5 minutach) mi display parkrat zareagoval, ale nedostal jsem se ani pres uvodni kalibraci. Ted zase nedela nic.
Po stranach to zkousim mackat, ale take nic... :(

Asi blby dotaz, ale co jsi myslel jestli na eBayi nesezenu?
Nesli (409)|2.7.2009 00:06
No jo, to je ono :(

..Jj, no, LCD máš v pořádku, ale nad ním je "tenoučká" aktivní dotyková vrstva - DIGITIZER, no a ta je špatná..

třeba tady, ale to je dotykovka i s LCD... LINK

nebo tady

.Den (11)|2.7.2009 00:42
OK, diky moc... Takze jinak s tim asi nic delat nejde, co?
Kdyztak za tech $23 je dobry i samotny display, jen jestli ho tam dokazu pridelat. :) Mrknu po te vrstve jeste.
Nesli (409)|2.7.2009 00:49
23 doláčů je fakt dobrá cena i na digitizer, a tohle má navíc lcd;) No zkus se mrknout, jestli to neseženeš i někde blíž


Jj, zvladneš, je to jak lego, jen to chce přislušný šroubovák..Kdyby jsi s tím pak měl problém, třeba napiš SZ ;)