Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Tytn II Kaiser - data HSDPA - restart zařízení

Martas28 (4)|28.6.2009 17:56
Mám takový problém, jakmile se s mým HTC Kaiser ocitnu v oblasti kde Vodafone provozuje rychlá data HSDPA a já si data zapnu dochází zhruba po minutě k restartu zařízení. Je to vždy po připojení k datum, nedělá to konkrétní program, to mám vyzkoušení. Zkoušel jsem HSDPA vypnout, HTC mi pak místo ikonky velkého H signalizuje 3G, ale výsledek je ten stejný a to, že po krátké době používání dat dojde k restartu zařízení. Používám připojení data na stálo od Vodafone. Romku mám originální s WM6.

Děkuji předem za radu.
Charlie226 (4)|30.6.2009 22:39
Zrovna stejný problém teď řeším s HTC Touch Cruise oficiální ROM WM 6.0. Mám také Vodafone a v oblasti s HSDPA (Praha 9, 10) se mi několikrát za hodinu restartuje nebo ztratí signál. Problém se začal vyskytovat někdy v květnu, od té doby byl 2x na reklamaci, protože jsem se domníval, že chyba je někde v chipu GPRS. Dnes jsem testoval cca hodinu se SIM O2 na HSDPA a s ní v pohodě. Zatím nevím, co s tím, posílat telefon na další reklamaci nemá smysl, vymluví se na problém sítě. Ještě zkusím otravovat servis HTC a Vodafone, třeba se chyba rozšíří do vícero zařízení s WM6 a někdo to bude řešit.
Karel
Martas28 (4)|11.7.2009 00:04
Dnes jsem náhodně ve Vodafone narazil na schopného člověka, který už se s tímto problém setkal a poradil mi následující řešení. V menu Nastavení zvolit Telefon dále pak kartu Pásmo a zde je možnost vybrat typ sítě a vybrat GSM/UMTS. Já jsem měl standartně nastaveny obě položky na Auto, což prý byla ta chyba. Neboť restart zařízení prý mohl vyvolávat přechot mezi rychlou (HSDPA,3G) a pomalejší sítí (E, gprs).
Nemám teď možnost zařízení vyzkoušet v oblasti HSDPA, proto nemohu potvrdit, zda to náš problém řeší.
Charlie226 (4)|15.7.2009 08:04
Tak jsem vyzkoušel změnit nastavení síte, ale nepomohlo to. Změním-li nastavení typu sítě z Auto na GSM, chytnu pouze GPRS. Specifikuji-li při nastavení typu sítě Auto typ sítě GSM/UMTS (2. volba) na GSM(900+1800)+UMTS(2100), připojím se k HSDPA, ale problém se nevyřeší.
Z poznatků, co jsem zatím načerpal, vyplývá, že při připojení přes HSDPA internet často padá (špatná odezva) a nezáleží na síle signálu. K restartu dochází také nezávisle na síle signálu, ale většinou při přenosu dat. Vyzkoušel jsem se připojit i s jinou Vodafone SIM kartou a žádná změna. S O2 mám zatím dobré výsledky, po cca hodině připojení zatím bez problémů, ale netestoval jsem to sám, nechal jsem zapnuté ICQ a telefon u kolegy, který s ním nic dalšího nedělal.
Dnes nebo zítra bych měl mít k dispozici SIM O2 s neomezným internetem, tak ho snad už konečně pořádně otestuju.
Martas28 (4)|21.7.2009 10:31
Mě se nejvíce osvědčila kombinace: Typ sítě zvolit WCDMA, čímž fungují i rychlá data. A v položce typ sítě GSM/UMTS jak píšete (2. volba) na GSM(900+1800)+UMTS(2100). V této kombinaci je to u mě stabilní a nepadá. Zkuste HSDPA vypnout a zařízení restartujte, naskočí ikonka 3G, rychlost mi přijde s HSDPA srovnatelná.
Charlie226 (4)|10.8.2009 21:35
Vyzkoušel jsem Vaši radu a opravdu se telefon nerestartovává. To je ale vše, problém se stabilitou spojení to neřeší. Momentálně jsem připojen přes O2 HSDPA a vše bez problémů. Podle mě se telefon (nebo české WM 6.0) prostě neshodne se specifikací Vodafone HSDPA sítě (zatímco připojení přes GPRS/EDGE funguje s Vodafonem naprosto bez problémů). A obávám se, že toto nemůže být předmětem reklamace, protože výrobce negarantuje funkčnost sítě. Právě jsem hodil dotaz na Vodafoní techforum a zítra zavolám do servisu HTC, třeba budou něco vědět.
Charlie226 (4)|6.12.2009 12:19
Zdravím zase po delší době,
telefon mi už funguje normálně poté, co Vodafone dne 20.11. provedl "reload" své 3G sítě (viz článek na www.gsmweb.cz). Takže s ní evidentně neměl něco v pořádku. Já jsem za tu dobu od svého posledního příspěvku několikrát volal i psal na Vodafone, jejich techfórum, do servisu HTC i na Sdružení obrany spotřebitelů, bohužel bezúspěšně. Obecná rada, ať přejdu k jinému operátorovi, se mi moc nezamlouvala, protože Vodafone mi svými službami, cenami, jednoduchostí a přehledností vyhovuje nejvíc. Vyzkoušel jsem i O2 mobilní internet přes předplacenku, přehrál jsem software - nejprve originální WM 6.1 v angličtině (ze servisu mám potvrzeno, že je možné u nich zdarma dohrát češtinu), poté i další neoficiální ROMky i radia včetně WM 6.5, nakonec jsem zůstal u verze WM 6.1 "udk Syrius R8 BETA2", která mi vyhovuje ze všeho nejvíc a telefon se o poznání zrychlil. Češtinu nepotřebuji, diakritika se při nastavení země ČR zobrazuje stejně a klávesnice s českými znaky se dá dohrát.
Karel