Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Problémy s GPS - HTC S740

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Zdravím, již několik týdnů pozoruji, že se žádnému programu s GPS nedaří najít satelity - MCGuider, Garmin apod. se nechytnou. Trochu jsem to prozkoumával a je to zřejmě nějaký problém v systému resp. ROM či co viz zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=465564&page=3 ... nevím jaké s tím máte zkušenosti prosím? Po instalaci MCguider vše fungovalo jak má...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

Přímo s tímhle zkušenost nemám, ale sleduji tu diskusi na XDA. Obecně se mi i z jiných než mobilových zkušeností různých lidí jeví, že zařízení vybavená A-GPS, pokud nedostanou čerstvý soubor, mají tendenci se po delší době "seknout". Teď to třebas dělají i některé Garminy. Někdo to někde vysvětloval tím, že po několika měsících se polohy satelitů změní do té míry, že jejich zpětné dohledání A-GPS modulům buď trvá řádově desítky minut, anebo se seknou a pak už nepomůže ani aktualizace souborů A-GPS. Konec-konců takovéto vlákno má na XDA snad každé zařízení, co má GPS...

Na XDA u Rose nicméně pár lidí tvrdí, že jim pomohlo několik HR (rekord byl 4). V A-GPS navigaci se dá nastavit, ať si stahuje ty soubory sama. Je to pár kB týdně, takže bych to neřešil.

Protože tohle je ale spíše babská rada, opravdu se mi nechtělo dohledávat kde jsem co četl....

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Díky moc za reakci, většinou při tom čekání obvykle stáhnu nová data do GPS před každým pokusem... podivné je, že to prostě někomu jede a někomu ne

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

A HR zatím 2x a bez výsledku

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

Držím :yes:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Takže dnes po pol roku bezchybného používania z ničoho nič presne ten istý problém. Už mám 4. HR - po HR to chvíľu ide a potom keď to stiahne dáta a aktualizuje polohy satelitov sa to kusne a zmrzne. Po SR sa to presne opakuje. Robia to všetky navigačné programy vrátane Google Maps keď zapnem GPS. Viete nikto dať radu - už robím 5. HR - toto nie je normálne : :no: :no: :no:

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

zkuste tento postup, mě to pomohlo:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS]
    "RemindTime"="00000000000000"
    "region"="FR"
    "MemoryRequired"=dword:00000000
    "remind"=dword:00000000

Soft Restart phone,
    download data from QuickGPS (this step changes regon FR to SK)
    Run GoogleMaps with GPS enabled
    And there is no phone freezing.

čerpáno je z této diskuse

Nováček
    Registrace
    Sep 2003

Zkus Nadavi_HTC_GPS_TOOL.cab
    http://rapidshare.com/files/84815853/Nadavi_HTC_GPS_TOOL.cab)
    Je to program na restartování a nastavování GPS.

Podobná témata

1. FM rádio v HTC S740
    Od korenisko v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 06-05-2009, 08:53
  2. HTC s740 a nodata.cab
    Od gloom v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 04-05-2009, 08:13
  3. HTC S740 a TomTom
    Od radeon_ce4you v sekci Zbývající SMP