Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Budík nebudí

Smuggler_ce4you (0)|26.6.2009 07:49
Zdravím, Diamond 2 je jistě dobrý přístroj, nicméně mne překvapuje zvláštními SW neduhy. Jako například, že začne stávkovat a klávesou nejde aktivovat hlasitý odposlech. Jindy se zase v průzkumníku sekne a hotovo. Posledním problémem je, že se rozhodl nebudit, ačkoliv budík je nastaven. Podotýkám, že ho na noc zapnu do nabíječky a dispej tak nějak napůl stále svítí. Má někdo nápad v čem by to mohlo být ? Budík co nebudí je dost nepříjemný. Dík
omebe (8)|26.6.2009 08:40
Hmmm...tak to neznám. Odposlech funguje, v průzkumníku se neseká a budík budí tehdy kdy má. Když ho dám nabíjet, tak se displej ani nerožne, jen začne svítit červeně dioda, po nabití zezelená. Nevím, jak ti poradit...ten budík zkus ošéfovat někde v nastavení, jinak mi to připadá na nějaký SW neduh:?
Zdenek Malinsky (9781)|27.6.2009 13:28
Jak to máš dlouho a co jsi s tím všechno prováděl? Vypadá to na "nabořené notifikace". Tedy pokud není problém mezi PDA a židlí a nemáš to jen špatně nastavené. Může pomoci např.(postupně, pokud nepomůže jedno, zkus další) Check Notifications, Mem Meid, záloha-HR-obnova, manuální záloha a vyexportování všech nastavení-HR-čistá instalace.
Jackal1 (161)|27.6.2009 13:37
To nabíjení je tak jak máš nastaveno. Pokud máš nastavené při nabíjení nezhasnout bude jemně displej podsvícený. Vypni ho při nabíjení tlačítkem vypnout/zapnout nebo přenastav napájení. ;)

Co zkusit jinou aplikaci na buzení telefonem ?? Třeba G-Alarm v2.1.2, nebo Active Chronos, ale ten není free, G-Alarm býval, myslím. Jestli jsou to verze trial, tak na vyzkoušení to stačí. Máš v nastavení budíku, zaškrtnutou volbu budíku ??

bjirka (380)|27.6.2009 23:13
Podstaná je i volba "budit i když jsou vypnuté všechny zvuky" (anebo nějak podobně).
PeZ_ce4you (130)|13.9.2009 21:06
S budíkem mám naprosto stejné problémy - nebudí... a nebudí - tváří se, že bude, ale nebudí. Vše je nastavené jak má, ale nebudí. On vlastně budí, ale pouze když nepřejde půlnoc. Jestliže nastavím, že má budit za 5 minut, tak je to OK a vzbudí. Jakmile nastavím večer, že má budit ráno v sedm, tak nebudí a nebudí. Teď mne již napadají pouze sprostá slova. Poradí někdo?
jikous (15)|10.11.2009 14:48
máš nastavený správný den v budíku? ten se s každou půlnocí mění :-)
Zdenek Malinsky (9781)|11.11.2009 13:02
To, co jsem psal výše jsi zkoušel?
Další možností je místo buzení použít událost kalendáře nebo úkol.
MartikN (12)|11.11.2009 17:10
http://www.ageye.de/index.php?s=galarm/support/manual/limitations#AlarmBug

2. Windows alarm bug

Windows Mobile has on some devices a strange behaviour: Although an alarm is successfully added to the WM notification queue (it's like a scheduler) it doesn't go off.
Searching the web gave me following information:
At midnight WM rebuilds the notification queue, therefore it wakes up for about 15 seconds. If the notification queue is too big or the device too slow WM goes to sleep again before it could finish building the queue for the next day.
If you force WM too stay awake for a longer time, it should successfully build the queue on at least more devices.

If you start G-Alarm and it complains about the Windows alarm bug, you've got the default WM settings (15 seconds WakeUpTime). If you press "Yes" G-Alarm changes it to 120 seconds which should be enough.

Here are the registry values G-Alarm changes:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts\ACResumingSuspendTimeout
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts\BattResumingSuspendTimeout

... zmíněno i na XDA a fuguje :)
PeZ_ce4you (130)|16.11.2009 21:55
Dobrý den, děkuji použiju jindy. Svůj problém jsem vyřešil hard resetem a basta - po něm vše funguje. Takže jestli přestane, použiju výše uvedený postup.
Ještě jednou díky.
PeZ
bjirka (380)|18.11.2009 19:43
Na TP2 jsem měl podobný problém (jak u WM6.1 tak i u WM6.5 obojí ofiko). První budík každý den (než začalo být zařízení používané) nebudil. Nastavil jsem registry podle návodu - problém byl vyřešen bohužel až moc - budík sice budí, ale i včetně vibrací, které jsou vypnuté. Zkusím ještě polaborovat, protože původní nastavení registrů bylo na 5 (ne na 15).