Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

centrum zarizeni windows mobile - 2. zarizeni

JabaTar (8)|22.6.2009 15:47
Mam nove PDAcko a chtel bych aby se z programu "centrum zarizeni windows mobile ve Vistach" dostala data o kontaktech do noveho zarizeni. Program mi vsak neustale nabizi vytvoreni nove zarizeni a ke starym datum se nemohu dostat. Poradte prosim co se s tim da delat. Diky.
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2009 16:00
To ani nejde, protože v tom programu žádná data nejsou - je to jen obdoba ActiveSync, známého z Windows XP. Data máš nejspíš v Outlooku.

Je zcela pochopitelné, že když máš nové/jiné zařízení, že to WMDC pozná jako nové zařízení a tak se i k němu chová. Protože majitel může mít PDA více, tak aby se to nějak rozlišilo. Kde je problém? Vidí WMDC PDA? Spáruje se to? Pak už stačí jen nastavit, jak se má chovat při konfliktu a co přesně se má synchronizovat a voilá....
Není důvod, proč by si se nemohl dostat ke starým datům.
JabaTar (8)|22.6.2009 16:20
Zarizeni je rozpoznano, sparovano, synchronizace se vizualne provede, ale kontakty ze stareho pda v novem pda nejsou :( voilá se nekona.
Pavel Koza (4761)|22.6.2009 16:57
kdyz kouknete do outlooku, ty kontakty tam vidite?
JabaTar (8)|23.6.2009 09:39
Ani v jednom outlooku nic nevidim protoze pouzivam mozillu :-)
Zdenek Malinsky (9781)|23.6.2009 10:36
tak to jaksi nejde-muss pouzit BirdieSync vice v sekci pokec v sub-foru + Komunikace a synchronizace
JabaTar (8)|23.6.2009 10:50
Jednoduse jsem veril, ze sotware ve Vistach skutecne zalohuje data. Jsem snad blazen? :D
Pavel Koza (4761)|23.6.2009 11:10
WMDC je synchronizační program. Tedy udržuje kopie dat synchronní na obou koncích. Podporuje data uložená na jedné straně na Windows Mobile zařízení a na druhé straně v Outlooku, nic jiného. Blázen nejste, jen od aplikace chcete něco, k čemu není určena / co neumí :) Jestli to má nebo nemá umět je věc jiná.
Zdenek Malinsky (9781)|23.6.2009 11:13
WMDC synchronizuje proti Outlooku. Co je na tom nepochopitelneho, ze vyrobce uprednostnuje svoje aplikace? No a nakonec - synchronizace a zalohovani neni totez.
JabaTar (8)|23.6.2009 12:23
Tak abych to jeste upresnil. Mam ve Vistach celej office 2003 i s outlookem ve kterem je nastaven ucet, ale nepouzivam ho. Visty po pripojeni PDA zcela jasne deklaruji synchronizaci kontaktu, ale ty nikde nejsou! Ani s novym PDA ve kterem uz mam par kontaktu.
Pavel Koza (4761)|23.6.2009 12:29
Tezko soudit, co presne se u vas na displeji deje. Jestli chcete, udelejte par screenshotu nastaveni WMDC i Outlooku a vlozte to sem do fora, kouknem na to. Pokud mate Outlook, tak staci vytvorit profil (asi s osobnimi slozkami, pochybuji, ze mate Exchange) a pak se pokusit o synchronizaci. Durazne ovsem doporucuji zalohu dat na tom zarizeni a/nebo v tom postakovi, co mate tedka. Tohle neni uplne typicka situace, vetsinou byva, ze mate Outlook s daty a teprve pak zarizeni.

Muj teoreticky postup by byl nasledujici:

1. Vytvorit profil v Outlooku
2. Rozchodit synchronizaci kontaktu na jednom prikladu
3. Az to bude funkcni, tak vyexportovat kontakty z Mozilly a naimportovat je do Outlooku
4. Sesynchronizovat a mate je na zarizeni.
JabaTar (8)|24.6.2009 12:42
Asi byl nejak pokazeny profil v Outlooku. Smazal mi kontakty kdyz jsem zadal cokoliv pres PDA. Smazal jsem profil a vytvoril jej znovu. Ted uz mi to funguje. Nicmene data jsou ztracena. Nejvic me stve, ze jsem slepe veril obrazovce, ktera ukazovala jak zalohuje kontakty, kalendar, ukoly,... Diky za pomoc.
mistm (477)|24.6.2009 14:01
Ve Vistach je jeste neco jako Windows Calendar a Windows Contacts. Pokud vim, tak synchronizacni program se umi synchronizovat i s timto ulozistem, ale snad jen v pripade, kdyz tam neni outlook. Cekal bych, ze se nekde nastavuje s cim se ma synchronizovat (v Profilech mozna?). Me se vzdycky bez problemu automaticky bez nastavovani synchronizoval s outlookem. Pouzivam take 2003+vista.
Zdenek Malinsky (9781)|24.6.2009 14:38
Pokud stále trváš na synchronizaci s Mozzilou, tak sync s Mozzila - Thunderbird (vč.Lightning), Sunbird umožňuje BirdieSync - stojí 19,95 € (trial na vyzkoušení je 21 dní). Máš-li ovšem v PC Outlook a netrpíš mozzilafilií či microsoft fobií :D , šlo by asi o zbytečně vyhozené peníze.
mistm (477)|24.6.2009 17:02
Jeste dodam - kdysi davno jsem tohle resil. Pouzil jsem synchronizaci pres Google Calendar pomoci aplikace GooSync (PDA) a do thunderbirdu byl tusim nejaky plugin na sync s googlem. To pokud by se ti nechtely vyhazovat ty penize, tak tohle je naprosto free reseni. Jenze slo mi tenkrat jenom o kalendar, takze by pres to nesly nejspis synchronizovat kontakty.