Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTn II alebo HTC Touch PRO? + nejaké otázočky

Michal.PU (4)|22.6.2009 14:20
Ahojte!
Viem, že je tu veľa tém v štýle HTC TyTn II vs. niečo, ale nikde (ak som dostatočne hľadal) nenašiel TyTn II vs. Touch Pro :? Samozrejme ak to tu niekde je, tak sa ospravedlňujem... :oops:
Na začiatok ešte napíšem, že som si pozrel veľké množstvo tém o týchto dvoch zariadeniach a aj som si ich na mobilmania.sk obzrel v katalógu a v recenziach, no stále sa neviem rozhodnúť a mám aj zlý pocit z kúpy jedného z týchto zariadení, pretože majú dosť veľa chýb a ja nie som zvyknutý kupovať trošku "chybové" zariadenia :(

Čítal som, že touch pro je svojim spôsobom nástupca TyTn-u II, no chýbajú mi tam veci ako dostatok ovládacích tlačítok, TyTn II má pre mňa krajší dizajn a hlavne ma naklapací mechanizmus displeja. Vyhovuje mi však (na Touch PRO) rýchlejší procesor, viac RAM, lepší display, prisvetlovacia dióda :!: a hlavne je podstatne lahší. :yes:

Čo sa týka tých chýb, tak ma naviac na TyTn-e II trápia tie preslávené grafické ovládače :no: aj keď som čítal, že preflashovaním ROM sa to dá trošku napraviť. Taktiež ma trápi údajne častá pomalosť a sekanie videa, hier a GPS (asi spôsobené graf. ovládačmi) a údajné opotrebovanie sa vysúvacieho a naklápacieho mechanizmu. Samozrejme chcem prehrávať videa a a preto ma tie ovládače trápia... Nerád by som si kúpil sekajúci sa prístroj :sarcastic: Hry moc neplánujem, aj keď možno aj k tomu prídem...

Na Touch PRO ma zas zaujali chyby v štýle nedostatočnej hlasitosti zvuku pri telefonovaní (dá sa vraj čiastočne vyriešiť inštaláciou nejakého .cab súboru), ošuchané kryty, nepresná, oneskorená alebo nechytajúca sa GPS. Dokonca som sa "len" v jednej téme tu na ce4you dočítal, že má Touch PRO ten istý problém s graf výkonom ako TyTn II, ale nechápem, prečo to nie je tak podrobne rozpísané ako pri TyTn II? To má len niekto taký problém, alebo je na tom PRO lepšie ako TyTn?

Má aj TyTn II také problémy s GPS ako TP? Na TP by údajne vyriešil ten problém externý GPS modul, ale zdá sa mi to trošku blbé kupovať ďalši modul, keď v prístroji jeden mám :?

Samozrejme také drobné SW chyby som sem nezahrnul... Toto sú asi tie najvážnejšie chyby ktoré ma fakt trápia a neviem sa rozhodnúť, či jedného z nich fakt kúpiť. Podľa vyhladávača na mobilmania.sk nemám na výber :( Potom už len drahšie zariadenia :( Takže kúpiť staršieho TyTn-a II alebo novšieho nástupcu Touch PRO?

Na záver by som sa opýtal, akú kvalitu majú tieto prístroje pri prehrávanú hudby cez redukciu a cez kvalitné slúchadlá? Mám staršie PDA FS Loox 420 a ten prehráva veľmi kvalitne. :yes: Bol by som rád, keby je to porovnateľné prípadne lepšie na týchto novších prístrojoch :D

PS: Na oboch by fungovala 16GB alebo aj 32GB pam. karta? :?:

Ďakujem za poradenie, či mám do neho ísť :yes: !
Michal.PU (4)|24.6.2009 10:13
Nikto nemá žiadny názor? :? Tak to si budem musieť poradiť sám :?
Zdenek Malinsky (9781)|24.6.2009 13:39
Já nevím, co chceš slyšet? Na většinu věcí jsi si odpověděl sám nebo se ze způsobu položení otázky dá očekávat, jakou chceš slyšet odpověď. Pokud chceš čekat na dokonalé zařízení, tak se jen tak nedočkáš ani zde s WM, ani jinde s jiným OS. Každé z výše jmenovaných zařízení má neduhy (které jsi si sám popsal), ale s ohledem na to, že nejde o novinky, je na všechno nějaké řešení a lék (alespoň částečný). např.je zajímavé, že u TyTN II byli všichni spokojeni s grafikou až do doby, kdy na jednom serveru o tom vyšel jistý článek - to pak všichni měli problém. :D

Nejlepší by asi bylo někam zajít a obě zařízení si osahat a vyzkoušet. Osobně bych poradil Pro 2, ale to je krapánek dražší a zase se tam objevují nějaké mechanické problémy ve větší vůli a netěsnosti.