Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problem s programem IDOS

vurmik (145)|23.7.2004 06:15
Zdravim,
poridil sem si na inzerat 1915
natahnul sem si tam vetsinu veci z 3760, ale co jsem zjistil ez mi nechce nabehnout jedna databate do IDOSu a konkretne prazska doprava a to i po preinstalovani tohoho souboru.

program hlasi ze ma nedostatek virtualni pameti, ale pritom jinaci i vetsi databaze spusti OK a pritom ten samy soubor v 3760 bezi a to mel mnohem mene volne pameti jak storage, tak programove.

co stim??

pomoc prosim.

diky vsem
RStein (2012)|23.7.2004 08:32
[QUOTE="vurmik"]Zdravim,
poridil sem si na inzerat 1915
natahnul sem si tam vetsinu veci z 3760, ale co jsem zjistil ez mi nechce nabehnout jedna databate do IDOSu a konkretne prazska doprava a to i po preinstalovani tohoho souboru.

program hlasi ze ma nedostatek virtualni pameti, ale pritom jinaci i vetsi databaze spusti OK a pritom ten samy soubor v 3760 bezi a to mel mnohem mene volne pameti jak storage, tak programove.

co stim??

pomoc prosim.

diky vsem[/QUOTE]

Ja pouzivam stejnou databazi v MDA II a k jejimu natazeni dojde. Zkusil jste stahnout aktualni verzi? Kolik mate volne pameti pred spustenim programu?
Ty db jsou priserne rozezranby, i kdyz jsem mel na svem zarizeni dost pameti, tak se mi nepodarilo natahnout 3 moduly (vlaky, bus-CR a MHD Praha).
vurmik (145)|23.7.2004 08:39
to vim ze sou moduly rozezrayn, proto poustim jednotlive, ale zkousel sem prave kvuli tomu a podarilo se mi spustit vlaky a busy, coz je pekny ranec to na 3760 sem nemohl kvuli pameti jinak mam

stor free 5,4 mb a program 17,6


delal jsem pokusy ez jsem mel pamet jedna k jedny a stejne nic.

me ta databaze taky fungovala na 3760 bez problemu.

no aktualizaci uz mam na stazenou, ale instalovat ji muzu az odpoledne doma. v praci nemam kabel a sw.

vurmik
RStein (2012)|23.7.2004 08:44
[QUOTE="vurmik"]to vim ze sou moduly rozezrayn, proto poustim jednotlive, ale zkousel sem prave kvuli tomu a podarilo se mi spustit vlaky a busy, coz je pekny ranec to na 3760 sem nemohl kvuli pameti jinak mam

stor free 5,4 mb a program 17,6


delal jsem pokusy ez jsem mel pamet jedna k jedny a stejne nic.

me ta databaze taky fungovala na 3760 bez problemu.

no aktualizaci uz mam na stazenou, ale instalovat ji muzu az odpoledne doma. v praci nemam kabel a sw.

vurmik
[/QUOTE]

17,6 muze byt malo... Extrakce databaze je IMHO dost pametove narocna, takkze bych zkusil uvolnit jeste vice pameti. Mozna ze take program vytvari nejake temp soubory. Zkusim to overit u sebe. Kdyz se Vam nepovede reinstalace, dejte vedet.
vurmik (145)|23.7.2004 09:53
tak jsem udelal volnou pamet

stor 10 mb a prog 18 mb.

co si ale pamatuji tak na 3760 sem mel prog mem volnou tak 10az13mb a stor byla tak 8 +- mb.


hlaska je:
memory error

not enough memory to complete operation.

The disk with virtual memory paging file may be full.



jo a hlaska se objevi jakmile se nacte teplomer na 100%

a vzhledem k tomu ze s timhle aktualnim nastavenim pustim cechy03.ttz (2,4mb) a vlak03c.ttz (1mb) soucasne, tak bych rekl ze bude trabl v encem jinacim, ale v cem, kdyz to na jinacim typu funguje.

vurmik (145)|28.7.2004 19:25
tak jsem si stahnul aktualizaci vsech radu, vsechno funguje az na ten co potrebuji nejvice a to je PID.

nevite nekdo cim to je a jak to odstranit.

diky

Vurmik
vurmik (145)|6.9.2004 17:28
tak sem si vcera stahnul novou aktualizaci dat pro PID a zas je tu ten strasny problem s pameti. pritom to predtim tak krasne fungovalo, ach jo.

a to mam ted volno 16mb program a 6 storage.

diky za help
aquarius_ce4you (18)|7.9.2004 10:00
presne tohle mi dela databaze PID na iPAQu 3950, pokud se zaroven s ni snazim natahnout jeste jinou. pokud pustim jenom PID, tak to funguje

-aquarius
vurmik (145)|7.9.2004 14:49
no to ja ji poustim samotnou, predtim to fungovalo a po aktualizaci je to v pr***i :-(

no tak si zkusim par dni pockat a stahnout si novou aktualizaci PID. no jinak mi je divny, ez poustim vlaky, ktery sou 2,5 mb velky oproti pid 1mb a ty se rozebehnou jako nic.

no co snad se to podari.

jinak jaky je rozdil mezi verzi programu idos 1.4 a 1.5, ja mam prave 1.4, muze to byt trebas tim??

aquarius_ce4you (18)|7.9.2004 15:24
[QUOTE="vurmik"]no to ja ji poustim samotnou, predtim to fungovalo a po aktualizaci je to v pr***i :-(

no tak si zkusim par dni pockat a stahnout si novou aktualizaci PID. no jinak mi je divny, ez poustim vlaky, ktery sou 2,5 mb velky oproti pid 1mb a ty se rozebehnou jako nic.

no co snad se to podari.

jinak jaky je rozdil mezi verzi programu idos 1.4 a 1.5, ja mam prave 1.4, muze to byt trebas tim??

[/QUOTE]

nevim... ja mam verzi 1.05 a s tou to chodi v pohode... pred startem mam 32MB RAM volne (tedy te, co se oznacuje jako Program....)

-aquarius
vurmik (145)|10.9.2004 14:09
tak sem si stahnul aktualizaci PID a zas to slape, to jsem z toho bazen :-)