Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond II - ROM, flash a ladění...

qwido (70)|19.6.2009 14:17
Zdravím všechny, doufám že spokojené, majitele tohoto přístroje.

Protože se začínají objevovat první dotazy ohledně nových ROM, dovoluji si založit vlákno na toto téma.

Takže k věci:
Jako první je potřeba nahrát HardSPL.Více info je tady. Bez HSPL není možné nahrát žádnou neoficiální ROM.

Nové ROMky se objevují na XDA DEVELOPERS.

Potom, co máte ROM staženou jsou 2 způsoby, jak ji nahrát do telefonu. První způsob je připojit Diamanta k PC a synchronizovat pomocí ActiveSync (Windows XP) nebo Windows mobile device center (Windows Vista, 7). Potom, co máte telefon připojen a synchronizován, můžete spustit update ROM. Ve stažené složce s ROM je soubor ......RUU.exe a ten stačí spustit a postupovat podle instrukcí na obrazovce.

Druhý způsob je nahrání ROM z paměťové karty. Ve stažené složce s ROM je soubor .nbh. Ten přejmenujte na topaimg.nbh a tento přejmenovaný soubor nakopírujte na paměťovou kartu(přímo do složky Storage Card, ne do žádné podsložky). Potom stačí stisknout a podržet tlačítko
vol down + stisknout soft reset
. Tlačítko Vol Down musíte pustit, jakmile se objeví bílá obrazovka čímž se dostanete do Bootloaderu a postupovat podle intrukcí na displeji.



[color=red]Snad nemusím zmiňovat, že nahráním neoficiální ROM může být problém s uplatněním případné záruky.[/color]:!: :!: :!: :!: :!:


Zde uvádím link na stránku, kde vychází nové ROMky

Zde je link na nová RADIA.






qwido (70)|19.6.2009 16:59
Moje zkušenosti s UDK TOPAZ R0 Win 6.1

ROMka je mnohem rychlejší než originál WWE, ale nejde počeštit TF3D. Asi byly odmazány některé jazyky (možná všechny) kromě ENG pro zmenšení ROM.
Chybí zde služby ze SIM (GSM Banking atp.) a v opeře nefunguje hardwarový zoombar, což je částečně řešeno hotfixem, který do levého dolního rohu přidá softwarový zoombar.Taky byl vydán gafický ovladač pro zlepšení chování fotoaparátu.
Volná paměť ROM po flashi - cca 320 MB
Volná paměť RAM po flashi - 103 MB
qwido (70)|21.6.2009 18:31
Takže po několika denním zkoušení různých ROMek jsem nakonec ponechal [PDACorner - WWE] X-Treme.V2 win 6.1.
Tahle romka je velmi rychlá, čeština není odmazaná, takže touch flo jde pohodlně počeštit.
Zatím jsem nenarazil na jediný problém.
Celkově mi připomíná ERŽIKU na Diamonda I a troufám si říct ( snad se Adow neurazí),
že je stabilnější.
Pavlus_ce4you (125)|22.6.2009 06:46
Já mám Tom.Topaz v1.1 a spokojenost. Na žádný bug jsem nenarazil, dokonce mi to začalo ukončovat mabíjení jak má.
Včera jsem nahodil Radio 3.44.25.27. tak budu porovnávat výdrž a spol.
qwido (70)|22.6.2009 16:02
Od dnešního rána testuji UDK Topaz R0 s win 6.5.Mimo toho, že po nahození Romky nefunguje zoombar v Opeře jsem na nic nenarazil.
Po nainstalování grafických ovladačů je vše OK.
PS: neví někdo, jestli je možné do oblíbených záložek na home screenu dostat záložky z Opery?
qwido (70)|23.6.2009 21:43
Tak po dvoudení intenzivní masáži diamonda jsem nakonec usoudil, že windows mobile 6.5 mi vůbec nesedí. Chybí mi možnost nějaké kustomizace a ani desing se mi moc nelíbí. Celé Chromium mi přijde takové chudé, na to, kolik to zabírá paměti RAM bych čekal mnohem více.
Nějaké úpravy sice jsou možné, ale pouze editací XML syntaxe. Časem snad machři z XDA vymyslí nějaký kustomizační prográmek.
ROM jako taková je velmi stabilní, nemusel jsem dělat žádný softreset až tehdy, když byla zahlcena RAM.
Tohle mne celkem překvapilo. Je pravda, že jsem pořád něco spouštěl, nastavoval atd. ale každý večer jsem musel dělat softreset, protože zůstalo volných asi 50MB RAM a zpomalení už bylo znatelné. Nevím, jestli je to problém pouze této romky nebo today pluginu Chromium obecně. Máte s tím někdo zkušenosti ?
Zatím se asi vrátím k EXTREME V2, ta je dle mého názoru zatím nejlepší.
qwido (70)|27.6.2009 06:59
Tak jsem nahrál romku PDA Corner Extreme v3. Byly opraveny drobné chyby z v2 jako duplicitní zástupci některých programů, zoombar
funguje kde má a tak jak má a v opeře dokonce podporuje funkci wrap text.
S pamětí ram se mi zatím nepodařilo dostat pod 100 MB, takže celý systém je velmi svižný.

PS: Nezkoušel někdo UDK Topaz R1 s manilou?
BananaYoe_ce4you (0)|4.7.2009 21:37
Zdravím měl bych pár dotazů ohledně vyladění diamonda 2.
1 - zajímalo by mě jak lze změnit spodní dvě tlačítka na displeji která jsou standartně nastavená na telefon a fotoaparát. Chtěl bych si tam umístit třeba kontakty nebo správce komunikací.
2 - jak odstranit a nahradit z nabídky start první 4 políčka ( výchozí, lidé, kalendář, nastavení) tyto políčka jsou pro mě naprosto zbytečná a rád bych je nahradil jinýmy.
3 - lze upravit položku Akcie aby našla běžný forex jako měnové páry EUR/USD atd. a nebo například americkou lehkou ropu nebo ropu BRENT atd. prostě nějaké info o tom tak to poladit.

To by bylo zatím asi vše. Děkuji
piszkot_ce4you (4)|5.7.2009 16:51
Takže k bodu 1) použij nějakou aplikaci na upravu registru(pro správce komunikace) jdi na:
- \HKLM\Software\HTC\Manila a zde změň:
1) Hodnotu HomeRSKArguments na \Windows\CommManager.exe
2) Hodnotu HomeRSKPath na \Windows\CommManager.exe
3)Hodnotu HomeRSKText na Komunikace

K bodu 2) použij zase aplikaci na upravu registru a jdi na:
- \HKLM\Software\HTC\Manila\ProgramLauncher\0 - zde změň IsReadOnly na hodnotu 0
- \HKLM\Software\HTC\Manila\ProgramLauncher\1 - zde změň IsReadOnly na hodnotu 0
- \HKLM\Software\HTC\Manila\ProgramLauncher\2 - zde změň IsReadOnly na hodnotu 0
- \HKLM\Software\HTC\Manila\ProgramLauncher\3 - zde změň IsReadOnly na hodnotu 0
pak udělej Softreset a programová nabídka bude odemčena pro odstranění ikon výchozí, lidé, kalendář, nastavení :)

Jackal1 (161)|5.7.2009 16:57
Jde nějak softwarově zesílit sluchátko ?? Mám ho naplno a přesto prd slyším v autě. Je to slabina tohoto telefonu. :no:
piszkot_ce4you (4)|5.7.2009 16:59
Tak si to přepni na reproduktor .. :))
Jackal1 (161)|5.7.2009 17:00
To je sice řešení, ale ne vždy se hodí. :D
piszkot_ce4you (4)|5.7.2009 17:03
Tak použivej sluchátka,zatím jsem nikde na net unenarazil kdo by takhle softwarově zvyšoval hlasitost lsuchátka možná to někde bude .. ale fakt netuším
Jackal1 (161)|5.7.2009 17:05
Někde v registrech by to mohlo být, ale netuším, kde to hledat. :(
htcjirka (1875)|5.7.2009 17:27
Zvyseni hlasitosti sluchatka neni otazkou registru,ale modifikaci souboru AudioPara3.csv ve slozce /Windows.
Zde ho prikladam zabaleny v Raru.Rozbalit a nakopirovat AudioPara3.csv do slozky /Windows (potvrdit prepsani puvodniho souboru) a SR.
Pro prepsani je potreba napr. Resco Explorer(staci trial verze).Standartnim průzkumnikem jej neprepisete.
Nemusim pripominat,ze pred jakymikoliv upravami je dobre dany originalni soubor zalohovat
Jackal1 (161)|5.7.2009 17:37
htcjirka: pane, já ti moc děkuji, hned jdu na to. :yes: :yes:
Jackal1 (161)|6.7.2009 20:24
htcjirka: ahoj, ještě jsem se nedostal k přepsání souboru na to zvýšení hlasitosti a než to začnu dělat, mám malou otázku ?? O kolik se zvýší hlasitost sluchátka, nebo o kolik zvýšit půjde ??
htcjirka (1875)|6.7.2009 20:28
O dost,hlasitost ti pak jak pri vyzvaneni tak pri hovoru bude stacit na polovinu.
Jackal1 (161)|6.7.2009 20:33
Děkuju. :yes:
sikula05 (272)|7.7.2009 11:17
Podělte se o zkušenosti....není to pak na ukor..přebuzení?Je ten zvuk čistý??To se pak i zvýší hlasitost navigování?
proview (112)|8.7.2009 23:17
Mohu vřele doporučit a hlasitost výborná a čeština do TOUCH neodmazána... z XP to jde rovnou přepsat v PDA. K ní se mi jeví jako asi nejvhodnější, co do výdrže aku a kvality signálu jak wifi tak gsm- radio 3.45.25.22. Je to INDICKÁ WWE 1.43 .
Jackal1 (161)|9.7.2009 08:13
Já jsem to nevydržel a okemkl telefon a nahustil novou ROM a hlasitost mám super. :yes: Konečně. :mad:
proview (112)|9.7.2009 08:17
Objevila si již nová ROM ESSENTIAL - v1.4...... výborná -bez sebemenších problémů a volná ram kolem 117 MB
Jackal1 (161)|9.7.2009 08:41
Měl jsem jí, ale nemohl jsem chytit GPS, tak jsem si dal jinou, ale suprovou X-Treme V5 21068.1.6.7. :yes: Volná RAM okolo 135MB. :D
Radim Štvrtňa (5)|11.7.2009 12:21
Už nějakou dobu si hraju s Diamondem II, ale stále mi zůstává několik otazníků. Mohu poprosit zda by někdo neporadil.
1. Při spuštěném TouchFLO 3D v položce start je možno přidělit pod ikony 19 prográmků. V registrech se mi počet ikon podařilo rozšířit na 24, ale každou další již mi to zobrazí pouze jako + ( možnost přidat aplikaci) ,ale po přidání se již nic neděje. Čekal bych, že je ještě někde omezení nastavení počtu ikon, ale nikde jsem nenašel.
2. Nedaří se mi nastavit funkce pro hardwarová tlačítka. Lze pouze pod tlačítko 1 (hovor) a na dlouhé přidržení, a pak na tlačítko zavěšení hovoru a při delším držení zámek nebo volba (letadlo atd.) Na zbývající dvě tlačítka mi nelze nic přiřadit ani je dokonce nemám v nabídce, takže standarrdně fungujou jako tlačítko domů a o úroveň níž.
3. Scháním aplikaci diktafonu, která by se dala přiřadit tlačítku a aktivovala by se právě přes něj, aniž by se program objevil na displeji a dalším zvolením tlačítka by se zase deaktivoval. Pouze někde v nastavení by se přiřadilo kam a v jakém formátu má nahrávat.

Jestli jsem velký diletant, tak se na mě prosím nezlobte.

Moc děkuji za případnou pomoc.
kubowitz_ce4you (32)|16.7.2009 09:35
[quote=JackalJackal]Měl jsem jí, ale nemohl jsem chytit GPS, tak jsem si dal jinou, ale suprovou X-Treme V5 21068.1.6.7. :yes: Volná RAM okolo 135MB. :D [/quote]

Tak a už je venku X-treme V6, docela je odladěná, ale doufám, že teď už dlouho nic nebude, bo vydávají každý týden novou verzi a nebaví mne pořád přeinstalovávat :-D. Prošel jsem od V2 - po V6 :-) Mohu jen vřele doporučit
Jackal1 (161)|16.7.2009 11:28
V6 neřeším, je to vlastně V5, ale udělaná na počest smrti toho co měl rád děti. :D
Pítr6630 (55)|16.7.2009 12:56
Gratuluji, nehorázně vtipné... :sarcastic: :sarcastic:

Jinak slušná ROM. Zatim můžu taky nic než doporučit.
Jackal1 (161)|16.7.2009 16:16
No jestli jste flashovali z V5 na V6, tak jen opravdu z lásky k tomu zpěvákovi, nic víc to nepřineslo. ;)
vapouk (15)|16.7.2009 21:26
Hlasuji taky pro Essentials. Sice jsem vubec nemel v umyslu zkouset nejake ROM, ale ta puvodni se nakonec preci jen pos... a HR me cekal tak jako tak. ROM stabilni, velmi rychla, jede tam vse vcetne GPS a ma asi nejak vylepseny ovladace grafiky, protoze jinam si nedokazu vysvetlit, ze mi ted jedou plynule videa, ktera se s puvodni ROMkou nehorazne skubala. Jinak na XDA-DEVELOPERS je podle benchmarku taky nejrychlejsi.
kubowitz_ce4you (32)|17.7.2009 07:26
U ROM, nejde jenom o rychlost, ale taky jak jí autor udělal, co v ní je obsaženo a atd. Ale v rámci objektivity vyzkouším taky ESSentials v1,4, abych zkusil co je zač :))
proview (112)|18.7.2009 23:34
Přesně tak .... o rychlost jde vždy až v první řadě :-)))... co je mi platná super rychlá romka ...... když než se někam doklikám tak vlastně třikrát ztratim.... myslím že je lepší ( jen můj názor ) volit jednoduchost a potom at si každej kdo chce udělá potřebné instalace toho co potřebuje. Neříkám že to je pravidlem -ale kdo kolikrát ptřebuje spoustu balastu, co vyhovuje někomu jinému, pro svoje potřeby.Spíš by jsme měli být rádi že win. mají takové podpory a možnosti .
foreveryone (53)|19.7.2009 20:39
Zdravím, měl bych jeden dotaz. Říkáte, že je lepší jít raději do EN verze ( offic. podpora ROM atd. ) v našich eshopech ale jednak pomalu ale jistě mizí a prodává se většinou jen už CZ a nebo je EN verze dražší.
Proto se ptám, jestli jsou nějaké komplikace v případě zařízení s CZ ROM při odemykání HSPL nebo při následném flashování na jinou ROM nebo je tento proces totožný se zařízením s ENG ROM a na flashování to nemá vliv ?
kubowitz_ce4you (32)|19.7.2009 21:30
Nevím jak ostatní, ale já mám HTC D2 oficiálně od O2 a to s oficiální českou lokalizací zajištěnou od O2, následně jsem provedl HardSPL a naflashoval novou ROM a myslím si, že je vše OK. Anglickou jsem nikdy neměl, ale vzhledem ke skutečnosti, že veškeré návody na flash a každá nová ROM je od XDA developers a anglickou lokalizací, tak bych se nebál, že to nebude chodit :yes:
kubowitz_ce4you (32)|19.7.2009 22:26
[quote=kubowitz]U ROM, nejde jenom o rychlost, ale taky jak jí autor udělal, co v ní je obsaženo a atd. Ale v rámci objektivity vyzkouším taky ESSentials v1,4, abych zkusil co je zač :)) [/quote]

Tak jsem zkusil instalaci těchto ROM: O2-xda-diamond2-v1-40-207-2, TESS V1.5 (ESsentila v1.5) a RUU_Topaz_WM65_HTC_WWE_2.01.405 a můžu se s Vámi podělit o tyto zkušenosti.
O2-XDA - doufal jsem, že je to férová O2 lokalizovaná ROM i s češtinou, není :-( je to německy a v dalších jazycích krom češtiny (docela se divím, že pokud někdo udělal lokalizaci i do Uzbečtiny, tak češtinu mohl udělat taky :-) ) Na druhou stranu je hezky propracovaná v bezva modrobílých barvách a s hezkým TouchFlo prostředím a docela šlape. Tomu kdo umí Německy mohu vřele doporučit.
TESS V1.5 mne docela zklamal, čekal jsem něco dobrého a kvalitního, ale bohužel jsem neshledal nic pozitivního. Nejvíc mne zklamalo když jsem provedl známé počeštění TouchFlo (záměna MUI 409 za 405) a najednou se mi celé TouchFlo změnilo v DNS_..... popsané a zcela zmatené prostředí, takže nejsem nadšen a smazal jsem ho.
RUU_Topaz_WM65 - někdo někde napsal, že je to dobrá verze WM 6.5, takže když už jsem byl v tom zkoušení, tak jsem zkusil instalaci, bohužel instalace byla ukončena na 99% a ani při opětovné instalaci se nepodařilo :-(

Takže závěr je, že jsem nainstaloval X-treme V5 WWE a jsem spokojen, funguje vše dle mých představ, včetně českého TouchFlo 3D, mohu jen doporučit :yes:

Miras156 (14)|19.7.2009 22:40
Mám prosbu druhý den se trápím s odemčením přístroje. Vyskoušeno vše co popísují. Používám HardSPL V1 nemáte někdo novější jestli to nepůjde s ním. Díky :((
kubowitz_ce4you (32)|19.7.2009 22:57
[quote=Miras156]Mám prosbu druhý den se trápím s odemčením přístroje. Vyskoušeno vše co popísují. Používám HardSPL V1 nemáte někdo novější jestli to nepůjde s ním. Díky :(( [/quote]

Zkus toto:

http://uloz.to/2014550/hardspl-diamond2-cz.rar

Pass: kubowitz

vapouk (15)|20.7.2009 21:21
[quote=kubowitz]TESS V1.5 mne docela zklamal, čekal jsem něco dobrého a kvalitního, ale bohužel jsem neshledal nic pozitivního. Nejvíc mne zklamalo když jsem provedl známé počeštění TouchFlo (záměna MUI 409 za 405) a najednou se mi celé TouchFlo změnilo v DNS_..... popsané a zcela zmatené prostředí, takže nejsem nadšen a smazal jsem ho.
[/quote]

Njn. Tak něco počešťovat by mě teda ani nenapadlo, ale stačilo si přečíst release history, kde se píše, že v 1.5 vyřezali všechny zbytečné MUI soubory a mohl sis ušetřit práci. Ono je to stejně všechno strašně subjektivní. Já na tvé doporučení zase zkusil tu Extreme a taky šla hned pryč :)

Jinak jsem na tom TESS přece jen objevil jeden problém. Nefungují mi korektně remindery. Menu se zobrazí na cca 0.5s a hned zmizí a rovněž nevidím nic nahoře na liště a už se k nim prostě nedostanu. Ale evidentně jsem asi jediný, kdo tím trpí? Nestává se to náhodou někomu taky? No, vzhledem k tomu, že se to dá vyléčit nainstalováním originálního topaz notification manageru, tak to až tak neřeším, ale zajímalo by mě to.
proview (112)|21.7.2009 10:01
v ess 1.3 to funguje korektně a nakonec právě ta 1.3 si myslim že je asi lepší než 1.4 nebo 1.5... chce to vyzkoušet co se tobě jeví jako nejlepší. Co druhů romek tolik názorů... jednomu nevyhovuje to ...druhýmu zas tohle .....vyzkoušet.Od doby co jsem měl -hned jak vyskočila MDA I a zkusil fleš uplynula už poměrně dlouhá doba ..a v ruce sem měl snad myslim i dost pdáček abych posoudil :-)))))) Prostě jednoduchost a funkčnost.
sikula05 (272)|21.7.2009 17:16
Zdravím, dnes vyšla nová ofišl ROM od HTC...nějaké postřehy...co ce změnilo a tak?? Dík
vapouk (15)|22.7.2009 07:43
No nevím, asi mám nějaký chaos v číslování. na xda jsou ROMky 1.43 a HTC vydává oficiálně 1.39?
Miras156 (14)|23.7.2009 07:04
Díky mooooc. Povedlo se a vše šlape jak má. Jsem dlužníkem. :yes:
barberry.pha (13)|30.7.2009 22:31
zdravim vsechny .. jako cerstvy majitel TD2 a zarizeni s WM bych mel jeden dotaz .. nektery veci jsem si uz nasel a naucil pouzivat ... jenom bych rad zmenil skin tf3d(mit jine ikonky u zprav atd.) .. a nevim jestli musim menit i rom .. mam original .. ceska lokace .. nebo jestli to jde i bez zmeny rom .. koukal jsem uz vsude na netu a zatim jsem na nic neprisel .. vim ze na td1 byl program kterym se to dalo zmenit .. planuji porizeni MDA compact V od t-mobile a vim ze ten ruzovy skin nebude pro me tak jak by se to dalo zmenit .. diky moc za info ...
Xfantasy (184)|10.8.2009 01:32
Nějak to tu utichlo.
Chtěl bych si také flashnout jinou ROMku než orig. Co člověk to jinej názor,ale většinou se tu schodujete na Essentials.
XDA forum je sice super,ale pokud člověk nevládne řečma tak si moc nepočte.Rád bych ROMku co je už v češtině a ToucFlo3D také.
Někdy mi blbne přetáčení obrazovky,když otočim Diamonda tak aplikace vypadne (foto,opera,...) tak chci skusit jinou ROM.Ikdyž si myslím že se tak děje po ukončení IGO8.

Má cenu odladěnou WM6.1 CZ nebo už je i 6.5CZ?
qwido (70)|10.8.2009 17:39
Kompletně počeštěná ROMka nevyšla (pokud vím) a pokud ji někdo neubastlí, tak ani nevyjde.
Pokud chceš jinou romku, tak mohu doporučit Xtreme v6 ke které se vždy vrátím po testování jiných romek, nebo Essentials (xtreme v6 má možnost českého TF3D, Essentials nevím).
WM 6.5 romky podle mě ještě nejsou 100% odladěny jako předchozí 2 zmiňované, ale docela dobře šlape UDK TOPAZ R6 nebo Energy ROM (obě ENG,pouze Energy má české TF3D).
Ale romky s WM 6.5 dle mých zkušeností taky trpí na vyšší spotřebu, ale to se výrazně zlepšilo s novou verzí radia. Horší je to s kompatibilitou některých programů. Mám koupen Wisbar Advance 3 a na WM 6.5 nejede, respektive spustí se, ale systém zatuhne a pomůže jen Hard Reset.
proview (112)|12.8.2009 22:14
Romka pro vých.evropu samozřejmě vyšla...... i s češtinou-světe div se :-)))))
ale asi odkaz tady nehodim..když tak soukr.zpráva .....a nebo jak jsem už jednou napsal -napište kontakt třeba:-)
Občas se i někomu třeba může hodit.
Xfantasy (184)|20.8.2009 11:06
Tak jsem to nakonec nevydržel a nahodil si ROMku XTreme V8 a Radio 4.47.25.31
Poznatky? Zatím vše šlape jak má.Mrzí mne jen odstranění programů Start od HTC,přišlo mi to praktické.Volné paměti kolem 110 MB i po natweakování TF3D (zvýšení paměti).Rotace funguje i na TF3D a telefonu.Další aplykace podporující přetočení je možno přidat do seznamu.Příchozí SMS se jako text zobrazí při přijmutí.

Prozatím nemám žádné negativní postřehy (teprve jede 12 hodin).

EDIT: tak za 24 hodin vše v pohodě.Jednou mi spadla Opera.Pak ještě je na houby že při otevření opery se startuje stránka HTC ikdyž je jako domácí stránka uložená jiná.Jak změnit startovací stránku?Další věc - používám "jednu" hlasitost a najednou mám dva posuvníky při změně hlasitosti,byla jedna a i v nastavení je zatrhnuto použití jen jedné hlasitosti.Ale to mi dělalo i u orig ROM.
Unite (159)|21.8.2009 19:31
Pouzivam od pondelka take x-treme v8 a mohu jen potvrdit jeji funkcnost a stabilitu. Nedavejte si ver.7 je tam bug , ktery je opraveny ve v8
Xfantasy (184)|22.8.2009 06:40
X-Treme V7 jsem zkoušel dneska na noční.Nešel mi GoogelMaps,jinak nevim.Osmička je zatim v pohodě.Jen se mi někdy stane že po přetočení vypadne do TouchFlo (minimalizuje se). Operu jsem přenastavil v config:opera aby se startoval seznam.cz a v programech se dá nastavit záložka Start z manily.

Jinak jsem ještě zkoušel EnergyROM_TOPAZ_20090816_StandardM2.5 - má to WM6.5 ,pěkný ikony a grafika,jen dost nepřehledné a nějak mii to nepadlo do oka- volná paměť asi 80MB což nic moc

Pak i RC5.Leo.Avers ,také WM6,5- ikony standart a přehlednější ale zase mi nepadla do oka.Nechápu systém rozhozených ikon,když něco hledám,jedu sem tam a ztrácím přehled.Volná paměť také kolem 80 MB

WM6.5 mi přišel pomalejší než X-Treme se 6.1 a grafika fakt divná,ale to je věcí vkusu.


Jinak jsem zatim nevyřešil sjednocení hlasitosti,po flashi je jedna a za nějakou dobu po instalaci programů už dvě....
Xfantasy (184)|23.8.2009 06:02
Může mi někdo vysvětlit položku Enable Opera on background která je schovaná v Topaz Tweak?Když to aktivuju,startuje z TF3D domácí stránka a nefunguje zvětšovací lišta.Když deaktivuju,startuje stránka HTC asia ikdyž je startovací navolena seznam.cz a lišta funguje... To nějak nechápu.Pak ještě položka enhancement notification...
Díky