Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Displej

Hoper11a (6)|18.6.2009 07:08
Dobry,

tak se mi podarilo na mem HTC Touch HD mirne skrabnout displej. Na cernem pozadi to tak nejde videt, ale na bilem pozadi skrabanec doslova "sviti". Proto se chci zeptat, displej Touche je jeste chranen nejakym "plexem" ktery je na prednim krytu? Nebo predni kryt je jenom obvodovy ramecek kolem displeje? Tzn. budu muset vymenit cely system displeje. V pripade nekdejsi vymeny displeje, nemate nekdo zkusenost kolik stoji jeho vymena v servisu? Vim ze se to uz nekde resilo, ale nevim jestli na tomto foru, nebo na jinem, a dohledat se toho uz nemuzu.

Diky
mpis (120)|18.6.2009 11:26
pokud jste neměl nalepenou ochrannou folii, tak to bude dost drahé. Někde jsem to viděl v ceně okolo 100 dolarů.
Přitom ochranná folie je v ceně 200-400 Kč!!!
Ale nejjednodušší je si do VSP Data zavolat. Odkaz na servisní středisko zde.
Mpety (26)|18.6.2009 13:41
bude zničena jen dotykova vrstva a ta se da sehnat za cca 1200kč musel bych se ještě poptat. Jinak lcd je nehorazne drahe cca 6000kč
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2009 19:16
Hoper11a (6)|18.6.2009 19:39
Snad to bude jen ta dotykova vrstva. Sam doma si to nevymenim, otazka je kolik si nauctuje servis. Jeste se jen chci zeptat, ten digitizer, to je dotykova plocha? Diky za odpovedi
htcjirka (1875)|18.6.2009 20:12
Bohuzel VPS data meni pouze cely displej s dotykovkou coz je cca 6000Kc.Samotnou dotykovku neumeji.Osobni zkusenost,navic me i odmitali vratit stary displej s dotykovkou.
Samotnou dotykovku lze objednat zde.
Vymena neni nijak slozita(aspon pro mne).
Hoper11a (6)|18.6.2009 20:26
No jestlize vymena dotykove vrstvy neni nijak slozita tak potom nechteji nebo neumeji vymenit jen dotykovou vrstvu? :sarcastic:
htcjirka (1875)|18.6.2009 20:38
Co se tyce jejich katalogu a i servisniho manualu,ktery se da stahnou na netu,kde jsou rozkouskovane jednotlive dily, ktere lze objednat je mozno pouze komplet displej i s dotykovkou.
Prikladam vynatek z emailu(kdy jsem mel jeste HDcko),kdy jsem pozadoval opakovane pouze vymenu dotykove vrstvy(displeji nic nebylo),ktera byla dole lehce skrabnuta,navic se jednalo o plne placenou opravu.
Navic co me jeste tehdy rotocilo bylo to,ze me odmitali vratit puvodni dily,coz si nemohou dovolit,protoze se nejednalo o zaruku, ale plne hrazenou opravu.

Dobrý den,

Nevím kde jste tuto informaci sehnal, nicméně od modelu Diamond a Pro nejsou LCD diaplaye a dotykové vrstvy samotným náhradním dílem viz popis níže. (w=with).

FRU-SUB ASSY,HTC logo w/camerahole,YFO LAM,YFO TW,Sharp LCM,W/Bezel,Blackstone

Bohužel náhradní díly použité na opravu Vám nemohu vrátit z důvodu vracení výrobci.

Požadujete opravu i bez vrácení defektních dílů, nebo si na základě této skutečnosti opravu nepřejete???

S pozdravem

Jan Kostroun
VSP Data a.s. - GSM Servis
Berlínská ul. - OD Albert
390 05 TÁBOR

Loc: 49°23'25.259"N, 14°41'9.338"E

www.vspdata.cz


Takze me se neptej,ptej se VPS Data.
Zdenek Malinsky (9781)|21.6.2009 22:48
Nejsem zas tak kovaný v obchodním právu, ale pokud se na to člověk podívá trošku logicky, tak je-li to záruční oprava a já nic neplatím, tak by to bylo logické, ale pokud si to platím sám, tak by vyměněné součástky měli vrátit (což se mi vždy při mimozáručních opravách i mimo obor stávalo) nebo se alespoň zeptat, zda je chcete vrátit nebo je mají oni zlikvidovat. Že by v Táboře začali géesmobilovat? :?
htcjirka (1875)|22.6.2009 07:41
Po tom co jsem na tento email napsal,ze na to nemaji pravo a celou vec jsem diskutoval s pravnikem,bylo me napsano,ze me byla udelena vyjimka a dily me nakonec byly vraceny.
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2009 10:39
Pošleme na ně Černý ovce nebo Občanskýho Joudu :D
htcjirka (1875)|22.6.2009 18:18
Jednu chvili jsem o tom uvazoval,kdyby ten dil nevratili.
kesu (548)|9.8.2009 02:27
[quote=htcjirka]Bohuzel VPS data meni pouze cely displej s dotykovkou coz je cca 6000Kc.Samotnou dotykovku neumeji.Osobni zkusenost,navic me i odmitali vratit stary displej s dotykovkou.
Samotnou dotykovku lze objednat zde.
Vymena neni nijak slozita(aspon pro mne).[/quote]

Koukám, že máš s rozebíráním HDčka docela zkušennosti, proto bych tě poprosil o radu. Mám doma jedno HD, které se celkem solidně povozilo po asfaltové silnici. Celkem nic (z vnějšího obalu) nezůstalo v původní podobě. Funkčně je ale v pořádku. Rád bych si vyměnil komplet celý kryt vč. té přední části na které je digitizer. Celé se to dá pořídit na ebay nekde kolem 60$, ale mám trochu strach z vlastní vyměny. Výměna samotného krytu snad nebude nijak náročná, ale horší to bude s tou dotykovkou. poradíš jak na to? díky
nickname_ce4you (11)|9.8.2009 14:39
Můžeš to zkusit podle Servisního manuálu
Jsou tam obrázky, vypadá to jednoduše ;)
kesu (548)|9.8.2009 14:41
Ten už mám nastudovanej, ale moc tam dotykovku neřeší. odpojujou kdejakej kablik ale o displeji tam toho moc neni
Vlastislav Šťastný (275)|14.8.2009 13:14
Už jsi nějak pokročil ve výměně dotykovky? Faktem je, že zmiňovaný servisní manual věci kolem dotykové vrstvy a samotného displeje úplně opomíjí. Ani netuším, jak samotná dotykovka má držet v obvodovém rámečku. Snad tam není vlepená, to by byl problém.
kesu (548)|14.8.2009 13:17
Návod na výměnu dotykovky na Omni máš tady: http://shadowork.net/index.php?sekce=clanek&clanek_id=2217 Bude to podobné. Ja sem se do toho ale nepouštěl na to asi nemam nervy.