Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém připojení pře infraport..

diddle (20)|22.7.2004 12:09
Zdravím..

řeším takový problém. chtěl bych v práci připojit své PDA k internetu, stahovat poštu, kopírovat soubory, a nepotřebuji synchronizaci..
jelikož jsem neměl 2 kolíbku zkouším to přes infraport..
oba počítače se vidí, posílat soubory navzajem jim JDE..
jak ale provést ten zbytek mých požadavků.. asi nejvíce mi jde o off line zpravodajství..

v active sync (3.7.1.cz) nejsem schopen je spojit.. píše že nenašel zařízení.. :o)

díky za případné rady..

DIDDLE


RStein (2012)|22.7.2004 12:49
[QUOTE="diddle"]Zdravím..

řeším takový problém. chtěl bych v práci připojit své PDA k internetu, stahovat poštu, kopírovat soubory, a nepotřebuji synchronizaci..
jelikož jsem neměl 2 kolíbku zkouším to přes infraport..
oba počítače se vidí, posílat soubory navzajem jim JDE..
jak ale provést ten zbytek mých požadavků.. asi nejvíce mi jde o off line zpravodajství..

v active sync (3.7.1.cz) nejsem schopen je spojit.. píše že nenašel zařízení.. :o)

díky za případné rady..

DIDDLE


[/QUOTE]
Zkusil jste opravdu v PDA Active Syncu vybat z menu Nástroje položku Připojit přes Ir port?
diddle (20)|22.7.2004 14:44
No ani moc nemohl.. :o) protože mne to do téhle nabídky zatím nepustí.. předpokládám do že až do té doby než budu mít nainstalován připojení k PDAčku :o)


jinak tohle mi zkusil vnutit i help, ale nějak to zapoměli zkusit..... :o)


DIDDLE
eXEden_ce4you (811)|22.7.2004 14:57
[QUOTE="diddle"]No ani moc nemohl.. :o) protože mne to do téhle nabídky zatím nepustí.. předpokládám do že až do té doby než budu mít nainstalován připojení k PDAčku :o) jinak tohle mi zkusil vnutit i help, ale nějak to zapoměli zkusit..... :o)[/QUOTE]
To je právě problém ... mám za to, že při prvním spuštění (synchro) přes ActiveSync je potřeba mít kolíbku nebo USB kabel
RStein (2012)|22.7.2004 16:28
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="diddle"]No ani moc nemohl.. :o) protože mne to do téhle nabídky zatím nepustí.. předpokládám do že až do té doby než budu mít nainstalován připojení k PDAčku :o) jinak tohle mi zkusil vnutit i help, ale nějak to zapoměli zkusit..... :o)[/QUOTE]
To je právě problém ... mám za to, že při prvním spuštění (synchro) přes ActiveSync je potřeba mít kolíbku nebo USB kabel[/QUOTE]
Presne tak, synchronizovat pres IrDa nebo BT lze az po vytvoreni partnershipu mezi pocitacem a PDA. Partnership lze vytvaret jen pres kolibku.
Pavel Koza (4761)|22.7.2004 23:54
Jste si tim skutecne jisti? Ja mam zato, ze je nutne mit kabel akorat po instalaci ActiveSync na vytvoreni prvniho partnershipu. Potom uz mi funguje jakekoliv zarizeni i bez partnershipu.

Ted jsem to zkusil na h1915 po HW resetu pres infra bez problemu.
eXEden_ce4you (811)|23.7.2004 07:33
[QUOTE="Pavel Koza"]Jste si tim skutecne jisti? Ja mam zato, ze je nutne mit kabel akorat po instalaci ActiveSync na vytvoreni prvniho partnershipu. Potom uz mi funguje jakekoliv zarizeni i bez partnershipu.
Ted jsem to zkusil na h1915 po HW resetu pres infra bez problemu.[/QUOTE]
Jistej si tím nejsem, ale v jeho případě je to tak ... Co já se s tím natrápil v práci a to jenom kvůli přenosům souborů ... Vykašlal jsem se na ActiveSync a rozchodil si v práci Network Access přes BT a alles ist OK :D
RStein (2012)|23.7.2004 08:24
[QUOTE="Pavel Koza"]Jste si tim skutecne jisti? Ja mam zato, ze je nutne mit kabel akorat po instalaci ActiveSync na vytvoreni prvniho partnershipu. Potom uz mi funguje jakekoliv zarizeni i bez partnershipu.

Ted jsem to zkusil na h1915 po HW resetu pres infra bez problemu.[/QUOTE]

Ted jste me Pavle trochu zviklal, takze jsem zapatral v literature a myslim, ze tato veta je dost jasna.
"Wireless synchronization cannot occur until a partnership has been formed via cradle".
Pavel Koza (4761)|23.7.2004 11:06
[QUOTE="RStein"]Ted jste me Pavle trochu zvyklal, takze jsem zapatral v literature a myslim, ze tato veta je dost jasna.
"Wireless synchronization cannot occur until a partnership has been formed via cradle".[/QUOTE]

No jo, ale ja pisu, co zkousim;) Mam tu zarizeni po HW resetu, na PPC spustim ActiveSync, vyberu Tools -> Connect via IR..., dam k notebooku, zapipa to, zachrochta a objevi se mi tato obrazovka:

Coz tusim dokazuje, ze zadny partnership jeste neni. Ted jsem ho zkusebne vytvoril a voila! uz synchronizuju. Pomalu, ale prece:cool:
00022601_Untitled-3_DUte.jpg
eXEden_ce4you (811)|23.7.2004 11:09
[QUOTE="Pavel Koza"]Coz tusim dokazuje, ze zadny partnership jeste neni. Ted jsem ho zkusebne vytvoril a voila! uz synchronizuju. Pomalu, ale prece:cool: [/QUOTE]
A na PC (NB) už byl nějakej partnership vytvořenej předtím? Jestli ano, tak je to v pořádku ... ovšem v případě úplně nové instalace ActiveSyncu (nikoliv reinstalace) to nepojede ...
Pavel Koza (4761)|23.7.2004 11:20
[QUOTE="Pavel Koza"]Ja mam zato, ze je nutne mit kabel akorat po instalaci ActiveSync na vytvoreni prvniho partnershipu.[/QUOTE]

No ale tak jsem to presne psal:cool:
diddle (20)|23.7.2004 11:35
tak jak jsem dikuzi začal tak ji i ukončím.. :o)

ono to opravdu jde.. ( teda abych to uvedl na pravou míru - mám doma vytvořené partnerství a fungující a v práci jsem na čistém počítači potřeboval bez kolíbky rozchodit druhé partnerství)

nejprve jsem rozchodil infra.. (byl schopen posílat soubory navzájemmezi PC a PDA)
potom jsem nainstaloval Activesync (3.7.1.cz)
po spuštění začal hledat ale zjistil jenom že jsou přístupné porty ale nenašel na nich PDA
no a potom jsem spustil synchronizaci AS ale tentokrát z PDA a ejhle už to běží...


každopádně děkuji za rady...

DIDDLE

PS: nechce mi please někdo poslat na diddle@seznam.cz postup jak rozchodit internet přes PC a jak vytvořit aby se mi stahovalo řekněme idnes a program po připojení k PC v práci do PDA???? :o))))
RStein (2012)|23.7.2004 13:15
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="RStein"]Ted jste me Pavle trochu zviklal, takze jsem zapatral v literature a myslim, ze tato veta je dost jasna.
"Wireless synchronization cannot occur until a partnership has been formed via cradle".[/QUOTE]

No jo, ale ja pisu, co zkousim;) Mam tu zarizeni po HW resetu, na PPC spustim ActiveSync, vyberu Tools -> Connect via IR..., dam k notebooku, zapipa to, zachrochta a objevi se mi tato obrazovka:

Coz tusim dokazuje, ze zadny partnership jeste neni. Ted jsem ho zkusebne vytvoril a voila! uz synchronizuju. Pomalu, ale prece:cool: [/QUOTE]

OK, mate pravdu.:) Jak vidim, tak literatura k Active Syncu neni vzdy uplne spolehliva.:(
Pavel Koza (4761)|23.7.2004 22:24
[QUOTE="RStein"]OK, mate pravdu.:) Jak vidim, tak literatura k Active Syncu neni vzdy uplne spolehliva.:([/QUOTE]

:) Jo, napoveda se obcas opomene. Ja si vzpominam na recenzi Dell X3, tam se v helpu nekolikrat na ferovku psalo o zarizeni jako o X5:cool: