Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pruzkum nazoru uzivatelu v pouzitelnosti platformy Windows Mobile 6

callgero (2)|12.6.2009 02:39
Dobry Den
Som studentom vysokej skoly a prave robim bakalarsku pracu ktorej temou je navrh frameworku pre tvorbu aplikacii pod platformou Windows Mobile Proffesional 6. Je to nieco co si vezme programator a pouzije ako zaklad alebo kostru svojej aplikacie, v podstate taky polotovar:). Snazim sa v navrhu zahrnut specifika platformy od hardwaru az po software tak aby vysledne aplikacie co najeefketivnejsie vyuzivali prostriedky platformy, cim mozno docielit rychlejsi a vykkonejsi beh aplikacii. Cielovou skupinou su v tomto pripade vyvojari ale ja som presvedceny otom ze nazor koncovych uzivatelov je dolezity a moze mi velmi pomoct pri vyslednom navrhu.

Preto sa obraciam s dotazom do tohto fora o rady, skusenosti, postrehy s pouzivanim aplikacii pod WM. Napiste sem co sa Vam na pouzivani WM paci, co Vam vadi, co by sa mohlo zlepsit, alebo co Vam tam chyba, co si myslite ze by mi mohlo pomoct. V podstate ziadne medze nekladiem ale mojim hlavnym cielom je takisto zeefektivnit graficke rozhranie,ovladacie prvky... Napriklad znamy navrh rozhrania TouchFlo - je pre Vas uzitocny,efektivny? alebo si ho radsej vypnete?

Niesom si isty ci som tu na spravnom mieste,takze takisto uvitam radu kde sa mozem na taketo veci pytat.

Budem velmi vdacny za kazdy postreh. Ak by mal niekto toho na srdci viac moze ma kontaktovat na mail pyggar@gmail.com

Dakujem
Tomas
bobo.4150.sk (176)|12.6.2009 09:38
Pekná bakalárka to bude... Ale moja rada je: dôkladne si prečítať príspevky v celom tomto fóre, najmä tie z kategórie "zkušenosti z používaní zařízení XY". Ver mi, príspevkov na danú tému je tu stovky, možno tisícky. Určite sa budú opakovať, ale to je práve výhoda, pretože čím viac názorov, tým lepšie pre výskum. Taktiež by bolo vhodné pozrieť sa na Smartmaniu, ak ide teda o fóra v zrozumiteľnom jazyku.
Na druhej strane, ak potrebuješ urobiť priamo výskum, urob si jednoduchý dotazník - otázky do neho si vieš nadefinovať po prečítaní najčastejších postrehov z fóra a potom ho sem pripni. Určite sa nájde veľa ľudí, ktorí Ti ho vyplnia. Pri troche dobrej vôle sa to dá celé stihnúť do 2 týždňov...
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2009 10:55
Nejlepším řešením by asi bylo něco jako v tomto případě. Spíše formou nějaké ankety - slohová cvičení se lidem moc psát chtít určitě nebudou.

Ovšem nechápu zcela tvé myšlenkové pochody, když jsi toto dal právě mezi programy.
Lynx12 (19)|12.6.2009 13:52
Zajímalo by mne, jestli jsi aktivním uživatelem stroje s WM...
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2009 15:57
Já ano.

Ale jinak jsem dost pasivní :D :D :D
callgero (2)|12.6.2009 16:35
Ahoj
Cenim si Vase prispevky a rady.

Niesom uzivatelom stroja WM, ale prave v praci som dostal za ulohu vytvorit jednu aplikaciu vo WM a zaujalo aky je v tom bordel(myslim vyvoj), ze mam pocit ze by to mohlo byt aj lepsie..takze mam skusenosti s vyvojom dajme tomu a potrebujem skusenosti s uzivanim WM. Nemusi sa mi to podarit ale za pokus to stoji, hlavne ked uz to mam aj ako bakalarku takze viacmenej nemam na vyber:)

Tu temu som vytvoril v tejto sekcii preto, lebo s myslim z prave sem chodia uzivatelia ktory maju skusenosti z pouzivanim aplikacii pod WM. ktore potrebujem. Mozno som sa stym netrafil clekom spravne ale ajtak pomhlo:)

Ta anketa je velmi dobry napad. Urcite jednu taku chcem urobit. Bude o pouzitelnosti platformy. S cim su uzivatelia pri pouzivani WM spokojny/nespokojny. Otazky mam ale problem dobre formulovat. Musim preliezt taketo fora aby som vedel co typologicky najviac uzivatelov trapi a co by mne hlavne mohlo pomoct. Sam to poriadne este neviem, ale tusim ze by mi mohlo pomoct napriklad ktory s ovladacich prvkov uzivatelia najviac preferuju(touchscreen(prstem,stylusem),keyboard atd..), znesitelne casove oneskorenie aplikacii,usporiadanie menu v programoch. Uvitam aj Vase rady na typy otazok v tomto smere...

Tomas