Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nefunkcni pripojeni k internetu - vodafone

mistm (477)|11.6.2009 23:53
Jsem uz naprosto zoufaly, tak pokud bude mit nekdo jakykoliv napad, budu vdecen.

Mam vodafone a nastavene pripojeni k internetu. Po hardresetu funguje jak ma. Pak instaluji aplikace a jedna z tech aplikaci s telefonem neco provede, ze se uz nikam nepripojim. Pokud udelam hard reset a obnovim zalohu KROM registru, tak spojeni funguje - tzn problem ma neco spolecneho s registry, popr nejakym odkazem v registrech na nejakou knihovnu?

Kdyz zapinam datove spojeni, vse vypada, ze ok. Nahore mi sviti velke pismeno E a vedle nej mensi E s 4mi carkami signalu. Kdyz na nej kliknu, otevre se Notifications a tam je GPRS Web + cas jak dlouho jsem pripojen. Kdyz otevru operu nebo dam aktualizovat pocasi, aplikace se nemuze pripojit.

Hlavne s nastavenim pripojeni jsem schvalne nic nedelal. Mezi tim jsem mel pripojeny telefon k Active sync. Nekde jsem cetl, ze nekomu Active sync prenastavil proxy server a neslo se pak pripojit. Nastaveni proxy jsem kontroloval a proxy je vyple.

Takze otazka zni: nevite o nejake aplikaci, ktera by takle vyhazovala pripojeni k internetu?

Dekuji za jakekoliv napady, mam uz dnes hard resetu plny zuby :/ Patrne by se to dalo zjistit metodou: nainstaluju 1 aplikaci, zkusim GPRS, nainstaluju 2., zkusim GPRS ... to je ale sileny :sarcastic:
Bobanovicz (511)|12.6.2009 09:03
O oplikaci, která by tohle dělala nevím, ale zkusil bych vymazat nastavení GPRS a znovu spustit Connection Setup.
mistm (477)|12.6.2009 10:17
To jsem zkousel tisickrat, dokonce jsem zkousel exportovat GPRS nastaveni z registru tesne po hardresetu (=funkcni), obnovit zalohu (=gprs nefunkcni), importovat nastaveni pres HR.

EDIT1: Nakonec jsem to vyresil tak, ze jsem udelal HR, obnovil zalohu krom registru a vsechny aplikace znovu prenastavil. Snad to nebude zlobit. Internet funguje, nechapu kde je zakopany pes.

EDIT2: jenze ono to ted zase prestalo fungovat.... alespon se zmensuje pocet aplikaci, ktery by to mohly delat. Jeste ze mam zalohu :-) Skoro mam pocit, ze to dela Active sync. Prirovnani - jakoby se chtel telefon pripojovat pres active sync, ale to neni zapojeny, tak rekne, ze stranka nenalezena. Ale v takovym pripade bych cekal, ze bude stacit softreset.
bjirka (380)|12.6.2009 20:09
Možná ti nějaký software přenastaví síťové karty. Může to být například nějaký program třeba na správu, Wi-Fi, BT apod.
mistm (477)|12.6.2009 20:13
To me prave taky napadlo, ale nevim ktera by to mohla byt. Napadlo me akorat WmWifiRouter, ale toho jsem naposled zkusil neinstalovat a stalo se to i tak

Ted jsem ve fazi, kdy mi vsechno funguje, mam vse nastavene a udelanou kompletni zalohu naprosto funkcniho nastaveni i s programama.... delal jsem to do 4 do rana a celej dnesek nastavovani, kazdou chvili delal zalohy a kazdou chvili zkousel jestli jde GPRS. Doufam, ze me to uz nepotka a ani nikomu jinemu to nepreju.
Mashe (622)|13.6.2009 22:10
ted nevim presne kde, ale sveho casu tu nekde na foru byvali caby s nastavenim vsech operatoru - zkusil bych to najit a pouzit
mistm (477)|13.6.2009 22:21
To jsem taky zkousel. Ale jak rikam - problem neni v nastaveni. Vse je nastaveno naprosto presne - zkousel jsem to nekolikrat menit. Hlavne ten integrovany software of HTC, ktery to umi nastavit automaticky, to nastavuje spravne. Presne podle doporuceni operatora. Jsem rad, ze mi to konecne funguje a doufam, ze na to nebudu muset dlouho sahat :-)
p.a.Ť.o (69)|13.7.2009 14:57
měl jsem kámošky tp2 na hraní a stalo se mi to také. mám za to, že to dělají tweakovací programy (sktools, tweaks2k2 a další), konkrétně se může jednat o nastavení bubliny "disconnect + button". zkus si s tím pohrát. já to moc neřešil, protože jsem i 3x za den dělal HR :D