Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spojení internetu PC - WM

zimmi (68)|11.6.2009 12:51
Zdravím diskusi,
včera jsem si domů přinesl Diamond 2 a dnes s ním experimentuju. Co mě zajímá nejvíc (a o čem jsem toho kupodivu našel nejméně), je možnost připojit mobil tak, aby využíval internetové připojení PC, tedy aby všechna data šla ne přes Edge/GPRS, ale přes kabel, který mi vede do počítače :-)
Jde to nějakým jednoduchým a zaručeným způsobem udělat? Přes BT nebo USB, je to jedno (ale BT samozřejmě bude lepší). Opačně jsem toho našel dost, ale nechci mobil používat jako modem.
Díky za odpověď.
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2009 13:23
1. Na PDA vypnout úplně GSM nebo jen zakázat data pomocí MoDaCo NoData - link.
2. Např. pomocí ActiveSync (Win XP) - nebo (Vista) Windows Mobile Device Center.
zimmi (68)|11.6.2009 15:42
Ehm... jak se dá vypnout GSM bez toho prográmku? Takže nic jako Bluetooth Pan a tak k tomu nepotřebuju?
lelouch (331)|11.6.2009 19:09
Nee, to je špatně - v aktuální verzi AS nebo WMDC je zaškrtávátko ve smyslu, jestli se mají POVOLIT datová spojení když je zařízení připojené. Pak je to prosté - v okamžiku spojení USB/BT se automaticky vše ostatní odstřihne.

Jinak je routování internetu přes PC automatické - není co nastavovat. A přes BT je to energeticky méně náročné, než WiFi...
zimmi (68)|11.6.2009 19:19
No, akorát se mi AS přes Bluetooth nějak nechytá :-/
lelouch (331)|11.6.2009 20:30
BT je kapitola sama o sobě - ale obecně - musí to tak být nastaveno (na PC povoleno, na zařízení vybráno). Manuály HTC mají o BT celou kapitolu...
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2009 10:28
[quote=zimmi]Ehm... jak se dá vypnout GSM bez toho prográmku? Takže nic jako Bluetooth Pan a tak k tomu nepotřebuju?[/quote] Jde to klasicky v v Comm Manageru, kde vypneš celou GSM/GPRS část (přepneš do režimu fly / letadlo). Pokud chceš, aby se ti šlo dovolat, tak vypneš jen pomocí toho NoData.