Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sami se zavírají programy

drazad (53)|11.6.2009 11:11
Dobrý den, v poslední době se mi stalo, že se mi spuštěné programy sami zavírají a to i když je nezavřu křížkem. Pustím jeden, pustím druhý, zavřu druhý a první je taky zavřený. Někdy se mi i některý program hned po spuštění sám zavře. Mám TP teprve chvíli a tak nahrávám a zkouším různé programy. Nevím ale po kterém se to děje. HR to spraví ale pokud by se s tím už někdo setkal tak bych to rád vyřešil bez toho. I když mě to stejně čeká, ale chci si najít vhodnou kombinaci programů pro mojí potřebu a teprve potom si to vše znovu nahrát na čistý systém. Dříve jsem měl Mio A701 s WM6.1. Tam jsem měl vyzkoušených několik programů ale na TP mě některé bohužel nějak nefungují tak jako na A701. Například PhoneAlarm a WkTask. Děkuji za odpověď
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2009 12:02
Děkuješ za odpověď - asi na otázky, které nebyly položeny.
Spuštěné aplikace se zavírají především pokud je plná paměť a postupně dle pritorit - nejprve méně důležíté, pak více. Nevím, kolik toho máš nainstalováno a kolik najednou spuštěno. Myslím, že TP má dostatek paměti, tak by snad neměl být problém. Nemůže to být způsobeno tím, jak máš nastavený defaultní task manažer? Po kliknutí na křížek se dle nastavení buď vypne nebo jen "minimalizuje" (jako když v PC shodíš na lištu). S WkTask by snad problém být neměl (i když mě se podivně choval i na Treu :? ) a u Phone Alarm bude vadit asi TF, protže funguje jako today plugin, takže bys TF musel nejdříve vypnout nebo použít Manilu.
drazad (53)|11.6.2009 13:05
Potom co jsem se tak hezky rozepsal, tak jsem zapoměl otázku položit. Tedy otázka zní. Neví někdo čím by mohlo být to zavírání programů způsobeno a jak to napravit bez HR?
Jinak paměti mám obsazeno 44%. Task manager mám nastavený tak, že mám odškrtnuté "Povolit tlačítko X k ukončení spuštěných programů" a zkoušel jsem i když jsem toto zaškrtl a k tomu zaškrtl "Ukončit programy klepnutím a přidržením tlačítka X". Oboje se stejným výsledkem. Mě se ale zavírají i když neklepnu na křížek. Stačí jich spustit víc.
WkTask by vlastně možná fungoval. Když si to tak probírám postupně jak jsem to instaloval. Začalo mě vadit to zavírání programů a myslel jsem si že to dělá ten integrovaný správce. Dlouho jsem hledal, kde se dá vypnout a když jsem to našel (bylo to nakonec jednoduché) tak jsem instaloval ten WkTask. Jenomže tam se to zavíralo taky samo a bylo to vidět na liště jak postupně programy mizí. Proto jsem si myslel že nefunguje. Ale chyba je zřejmě jinde.
U PhoneAlarmu mě nefungovalo správně připomínání na došlé SMS, MMS, události atd. Nesvítila mě ta dioda okolo středovího tlačítka. To jsem nahradil G-Profile. Ten sice není tak propracovaný, ale na přepínání profilů a to upozorňování stačí. Mám TitanROM1 bez TF. To TF mě nějak nepřirostlo k srdci. Phone alarm jsem ale ještě zkoušel s původní ROM. Tak ho ještě zkusím. Třeba bez toho TF se bude chovat jinak
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2009 13:21
Já jsem na D1 TF úplně vypnul a používal Handy Switcher. Během 14 dní se mi nezdařilo zaplácat paměť tak, aby se spuštěné aplikace nechtěně zavíraly. Zkus se podívat u používaných browserů na úložiště temporary internet files atd. - to by se mohlo nafukovat a způsobovat to, ale pokud si vzpomínám, naposledy mi to dělalo na HP 4150 a tak jsem si to přes registry upravil a ukládal na kartu.
drazad (53)|11.6.2009 14:00
Pamětí to asi nebude. Mám tam.

Úložiště
Celkem 360.40 MB
Použitá 47.65 MB
Volná 312.75 MB

Program
Celkem 206.93 MB
Použitá 87.49 MB
Volná 119.44 MbB
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2009 15:05
Tak to může dělat nějaká aplikace třetí strany popř. jejich vzájemná snášenlivost.
drazad (53)|11.6.2009 22:10
Nejspíš ano. Zkoušel jsem v Task Manageru postupně vypínat rezidentní procesy. S počtem vypnutých procesů se zpomalilo i vypínání spuštěných programů. Ale až po vypnutí všech mně známých procesů se dalo říct, že byli spuštěné programy stále spuštěné. Zkoušel jsem jednotlivé procesy a různé kombinace ale nikdy to nebylo v pořádku. Tak to asi budu muset vyřešit HR.
Jopo_ce4you (3)|16.6.2009 12:07
este skus pozriet registre HKCU\Software\HTC\TaskManager a tam konkretne EnableAutoKill a MemoryThreshold, autokill - 0 a treshold skus nastavit nejaku mensiu hodnotu, potom restart TP, teoreticky by to mohlo pomoct
drazad (53)|16.6.2009 14:06
Tak autokill jsem měl 0 a treshold tam bylo 9437184. Zkusil jsem hodnotu 1000000 a pak ještě 1000 a nepomohlo to. Také jsem si dal nějaké programy do vyjímek ale stejně se zavřou.
DavidT (1)|23.1.2010 11:52
Ahoj, mám stejnou ROM a stejnej problém. Asi budu muset nahrát jinou ROM.
strojvudce (390)|23.1.2010 22:52
Tak přesně tohle mě vytáčí na mém TD2. Programy na pozadí se zavřou i když zbývá i 50MB paměti. Takže o tom, že by mi na pozadí běžel Ozi a zaznamenával trasu, nebo ICQ stále na příjmu a nebo PI9 stále v pohotovosti si můžu nechat zdát. :( Na starým PDAčku můžu nechat běžet na pozadí třeba 20 aplikací a zůstanou tam. :( A já už nevím co s tím. :(