Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace Hw6915

Menfis (2)|9.6.2009 10:23
Dobrý den,

jsem úplný začátečník co se týče kapesních počítačů, takže bych moc ocenil Vaše názory a rady. Včera jsem si pořídil tento počítač a od té doby se snažím připojit pc k notebooku (používám visty), ale bez úspěchu.

První věc, co mě zarazila, bylo že po té co jsem strčil USB od kolébky do Usb v notebooku se vůbec nic. Čekal jsem, že to aspoň napíše, že bylo připojeno neznámé zařízení. Má to tak být? Nebo už je problém někde tady?

Poté jsem brouzdal po internetu a našel jsem, že na vistách nefunguje program activesync. Takže jsem stáhl program Windows Mobile Device Center 6.1. V návodu jsem našel, že by se měl poslat nějaký balíček do Pda, ale mě se nic neodešle ani nic nenainstaluje a pořád píše ... Neznámé zařízení....

Můžete mi prosím někdo poradit co a kde nastavit a nebo je problém někde jinde??????

Prosím pomozte, děkuji

Ps: Teď jsem to zkoušel na jiném notebooku s Xp a také se vůbec nespojil.
svenhassel (75)|9.6.2009 12:03
ahoj, nejdříve bych to zkoušel na klasických xp s active sync 4.5 což myslím že zkoušíš jak popisuješ XP, zkoušel jsi se podívat zda na zařízení není zakázán ACTIVE SYNC? Nebo zkoušel jsi udělat HR reset a pak zařízení sesynchronizovat? Když dáš pda do kolébky začne se dobíjet? Pokud se dobíjí svítí oranžová led dioda na dobíjení? Díval jsi se ve spodu zda není poškozenej konektror? Možná zkusit sehnat jen čistě synchro kabel a zkusit obejít kolébku, není vizuálně poškozený kabel od kolébky? Chce to podrobněji popsat zařízení a jeho stav. Nepoužíváš nějakej firewall? Zkusil jsi ho na XP vypnout?
Menfis (2)|9.6.2009 13:11
Díval jsem se na Activesyncmode a tam jsou pouze možnosti Usb serial Sync mode (což mám zaškrtlí) a pak je tam RNDIS a to nevím co je? A co že to je?:) A v ActiveSync mám zaškrtlé v connections Synchronize all Pcs using this conection - nastaveno USB default. Ještě něco je potřeba zapnout? Protože jak jsem to projížděl tak už mě nic kloudnýho nenapadlo.
Takže to je normální, že to vůbec nic neudělá když strčím USB do noťase??
Co jsem to tak skouknul, tak zařízení vypadá na první pohled v pořádku, konektor na kolébce vypadá taky v pořádku a když dám zařízení do kolébky tak normálně dobíjí. Poprvé když jsem vyndal zařízení tak bylo totálně vybitý, tak jsem ho strčil do kolíbky a napíchl na USB. Rozsvítilo se to červěně, až pak jsem si přečetl, že je to potřeba napíchnout ještě do sítě aby to nabíjelo, a pak začalo svítit oranžově. Tím pádem si myslím, že nějakej kontakt tam určitě musí být.
Hr Reset jsem ještě nezkoušel.....co bude potom potřeba vše nastavit když ho vyresetuju?
Před chvílí jsem zkoušel synchronizaci přes USB ale netuším jak to udělat.

Co se týče firewallu, tak ten mám zaplej, ale ten snad nemá vliv na připojení přes USB nebo Bluethoot, ne?

Všem moc děkuji za odpověď