Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pomoc- preruseni spojeni pres USB

|Maver| (9)|5.6.2009 17:02

Jsem tu už s D2 v ruce.. a prvni problem :/

Když spojim sve d2 s PC pres modrej zub,vse beha v pohode.. (mam dokoupeny od MSI)
jenže když se snazim spojit pres kabel (prenos souboru,etc) ..nejdrive vse beha v pohode ale pak se za nejaky cas spojeni prerusi (2-5 min)
i když zacnu prenos souboru..nebo delam neco jineho.. proste se to vypne.. takže to neni "necinnosti" musim kabel vytahnout a znovu zastrcit.. ovsem pri prenosu vetsich souboru .....

nevim jeslti chyba nemuze byt v nastaveni synchronizace.. prvni co jsem udelal.. ze jsem spojil D2 s PC pres BT a pak teprve zacal nastavovat pripojeni pres kabel.. jeslti neporadite nic jinyho,zkusim vse odinstalovat a všechno spojeni nastavit znovu..ale nejdrive pres kabel,kdyz bude fungovat ..BT už pujde snad bez problemu ..

beru všechny tipy i rady.. thx,Maver
Pavel Koza (4761)|5.6.2009 17:10
1. Mate aktivni nejaky firewall? Ve bychozim nastaveni jede nove Windows Mobile zarizeni pres IP, vytvori si vlastni sit
2. Zkuste na zarizeni zmenit Settings - All settings -Connections - USB to PC - Enable Faster Data synchronization, melo by byt zaskrtle, tak vyskrtnete.
3. Posledni moznost je spatny kabel, pouzivate originalni nebo nejaky svj miniUSB?
|Maver| (9)|6.6.2009 09:46
takže ..


1 wall vypnut ..
2 to jsme zmenil.. stale stejny problem ://
3 kabel byl pribalen.. je od htc.. když jsem s nim D2 nabijel..vše slo v pořádku.. v tom asi chyba nebude

zkusil jsem vymazat všechny partnerstvi.. BT,i pres kabel.. rozjel jsem to jen pres kabel s AC ..bohuzel ted už ma zarizeni problem se vubec spojit..a kdyz to se povede..za 5 min to padne :(

EDIT: žadny soft sem neinstaloval.. D2 mám dva dny..takže se zžívám a zkoumám.. je dost možny že jsem nekde neco zmenil :XXX ale fakt neim..zkousel jsem to vse projet znovu.. netušim :( ..každopadne ta chyba s USB je hned od prvniho pripojeni
EDIT2: ješte me napadlo,na stejne USB jsem použival stare HP pda .. ten se pripojil bez jakekoli instalace.. jako vymenitelny disc + kdyz jsem instaloval soft tak vse slapalo jako hodinky..

jsem už z toho docela zoufalej :(( ..proc pres BT vse jede a pres kabel ne.. neco ve windowsech ??
Pavel Koza (4761)|6.6.2009 12:31
1. Jen pro přesnost - v tom HTC USB kabelu je tuším 11 drátků, pro nabíjení se používá jiných než pro přenos dat, takže to, že funguje nabíjení nevylučuje problém s komunikací.

2. Máte možnost připojit zařízení k jinému počítači? Nemáte jiný USB kabel (i když uznávám, že tohle není moc pravděpodobná příčina problému).

3. Pokud se zařízení připojí kabelem, objeví se taková ta obrazovka s výběrem, jak to zařízení chcete využít? Jako ActiveSync, Disk nebo Sdílení Inernetu? Když zařízení připojíte jako disk, odpojí se také?
|Maver| (9)|6.6.2009 12:43
ano s tim USB to chapu..ale preci jen..
obrazovka se objevi..kdyz dam jako disc tak je to nejvice zahadne.. Disc se mi objevi.. ovsem.. někdy to funguje a po 5 min se vypne(jako u AC) a u ostatnich pripadu "zasekne" explorer takže ho musim ukoncit a opet nahodit ..

pripojeni k jinemu PC zkusim asi dnes večer.. budu u kamarada tak se pokusim ..


každopadně to jde od 10 k 5.. nevim proc..ale ted se mi vubec D2 s AC nespoji .. na D2 se objevi connecting a vse se pripoji.. ale AC v Pc nic nezaregistruje.. preinstalovany AC nepomohl.. ted jdu zkusit se pripojit pres BT..tohle spojeni jedine fungovalo... ale kdyz se nespoji ani ten.. tak už je to konec a nevim ...jeslti HR by mohl pomoct??
|Maver| (9)|6.6.2009 15:30
Tak jsem se pres BT pripojil..naprosto bez problemu si surfuji po netu 15 minut bez jakehokoli problemu..

pote jsem provedl HR vymzal vsechny spojeni u PC ..a znovu connectnul..jen pres kabel.. problem pretrval.. 3minuty to jede.. a pak to padne..

nechapu.. zacinam pochybovat jeslti je chyba v D2 .. už par tydnu chci reinstal Win ..takze ted mam i duvod..nevim jeslti to dava smysl.. ale proste to zkusim.. jeste dneska pockam na vase ohlasy + zkusim se joinout pres kabel u kamose.. (kdyby to tam neslo tak je chyba v D2/kabelu - takže reklamace?? :(( ) ...
Pavel Koza (4761)|6.6.2009 21:27
Podle toho, co pisete, tak je bud HW problem v USB konektoru na zarizeni (dost nepravdepodobne, ale je to elektronika, mozne je vsechno), nebo na desktopu. Pokud je moznost to pripojit k jinemu pocitaci, urcite to zkuste - pokud je na tom pocitaci ActiveSync, tak je jedno v jakem rezimu, pokud na desktopu zadny syncronizacni program neni, pouzijte rezim zpristupneni pametove karty jako disku. A pak uvidite, co dal.
lelouch (331)|7.6.2009 11:28
Je zde ještě jenda možnost. Zkusit jiný USB port počítače. Některé mašiny mají část portů zbastlenou přes interní host - a to pak vede k podobně podivněmu chování.

A je zde ještě jedna podezřelá oblast: podrobná nastavení úspory energie na PC.
|Maver| (9)|7.6.2009 13:30
tak na jinem PC vse slape naprosto bez problemu .. myslim ze nastaveni uspory energie to neni.. vzdy se "neco deje" takže by se to vypinat nemelo ..alespon doufam .. kdyz zapojim do jineho USB (mam volne pouze dve takze si nemužu moc vybirat) tak mi to napise "zarizeni nebylo rozpoznáno" což nechápu..jsem myslel ze AC má ovladace v sobe ?! .. už jsem pripraven k reinstalu windows a všechny ovladače tam nahazet od zacatku.. uvidime..
lelouch (331)|7.6.2009 15:36
AS je alergický na multiplikátory, sekundární porty na hostech a podobně, což je většině jiných USB zařízení fuk. Ten problém s použitím ovladačů na některých z nich naznačuje, že to tak může být. Pak se ale opravdu vyplatí předrátovat mašinu, protože stačí pouze najít správnou díru... ;)
|Maver| (9)|7.6.2009 18:40
na "čele" kompu jsem mám dve USB .. a u jednoho to vypadavalo..a u druheho se zarizeni ani nenaslo.. ovsem zkusit to pichnout nekam do zadu me nenapadlo :D :D diky moc pavlovi ze radil..ne kazdej je tak aktivni u kazdyho prispevku novacka jako ja :) ..a diky..tomu co ma v avataru skorpiona :D jsi nepamatuju nick :) .. diky chapy..jdu konecne naplno uzivat D2 ..do ted jsem si mohl hrat maximalne s fotkama ^^

enjoy :bulb: