Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neexistence nastavení synchronizace úkolů s Exchange

elenka (18)|4.6.2009 21:24
Ahoj,
už týden hledám česky nebo anglicky řešení tohoto problému, ale stále nic. Snad aspoň tady se najde nějaký expert :-).

Nově synchronizuji Touch HD s Exchangem (před tím jsem jel normálně připojovala k počítači, tzn. nesynchronizovala se serverem). V nastavení ActiveSync -> Options mám nastavenou synchronizaci kontaktů, mailů za měsíc, kalendáře za půl roku a úkolů (tzn. synchronizuji vše). U úkolů nastavení není a v tom je problém. Synchronizují se mi úplně všechny, takže aktuálně mám v zařízení úkoly z předminulého roku. Ty staré úkoly jsou samozřejmě splněné a v aplikaci Task mám nastavený filtr, že vidím jen ty nesplněné, takže by mi to možná neměl vadit, protože ty staré nevidím, ale přišla jsem na to, že je to problém.

Nejenom, že je to zbytečné, aby se mi místo deseti aktuálních úkolů nahrálo 1000 úkolů. Problém je, že např. nemůžu používat aplikaci TaskPlus, která zobrazuje aktuálně probíhající úkoly na Today obrazovce. Díky tomu, že se musí TaskPlus probrat přes 1000 splněných úkolů, tak mi TaskPlus neuvěřitelné zpomalí systém a nezbude mi nic jiného než jej vypnout.

Když jsem ještě nesynchronizovala se serverem, tak pokud si dobře vzpomínám, nastavila jsem, že se mají synchronizovat jen aktivní (nesplněné) úkoly. Tuto funkcionalitu nevyžaduji, jen nechápu, že když nastavím, aby se kalendář synchronizoval půl roku dozadu, tak to nemá vliv na úkoly a ty se synchronizují všechny. Možná jsem hloupá, ale chápala bych, kdyby nastavení kalendáře mělo vliv i na úkoly nebo kdyby úkoly měli i vlastní nastavení a ne jen možnost je zaškrtnout nebo nezaškrtnout.

Má prosím někdo řešení, jak s Exchangem nesynchronizovat staré úkoly?

Předem mnohokrát děkuji za jakékoliv tipy :-)
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2009 21:39
U synchronizace PDA s MS Exchange Serverem jde nastavit synchronizace pro poštu, kontakty, úkoly a události/kalendář a pouze u kalendáře a pošty jde nastavit jak daleko/hluboko zpět do minulosti (pozor! dopředu všechny události) a zda vůbec se má toto syncovat. U kontaktů a úkolů toto nejde. S PC jsem to už dlouho nesyncoval, ale myslím, že u úkolů to nešlo nikdy.

Otázkou zůstává, zda má smysl mít v PDA, PC a na serveru takové množství a tolik let zpět, když jde o splněné úkoly.

Na zobrazení na today vyzkoušej třeba Today Agenda, Calendar + a nebo lepší, ale placené SBSH Pocket Breeze či Spb Diary.

Pavel Koza (4761)|4.6.2009 21:48
Úkoly není možné nijak měnit ani nastavovat. Pokud potřebujete mít archiv úkolů, jediné řešení vidím v tom vytvořit si ve velkém OUtlooku podsložku Splněné úkoly, která se nebude synchronizovat, a jednou za měsíc tam ty staré a splněné přesunout. Tím budou pro případnou kontrolu k dispozici, ale nebudou se cpát do zařízení.
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2009 21:53
No, možná by to mohla umět aplikace Road sync, která je především pro sync zařízení bez ActiveSyncu, tj na bázi Java nebo pro zařízení s OS Symbian, ale bohužel jsem to jednak nezkoušel (takže nevím) a druhak je to za peníze. nevím, co máš za exchange server, možná by stálo za řeč zkusit se zeptat jejich admina.
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2009 22:01
Takže beru zpět. Uštřili jsme 50 USD - Road Sync vůbec úkoly synchronizovat neumí - link. Ale soudruzi s DataViz asi trošku zaspali dobu, protože tam mají jen uváděno Win Mobile 2003 a při pokusu o nákup (kvůli ceně) je tam na výběr jen spousta starých PDA.
elenka (18)|4.6.2009 22:49
Ouuu, to bylo rychlých odpovědí! Mnohokrát děkuji adminové!

Líbí se mi nápad se složkou, pro kterou bude asi nejlepší název Archív. Chápu to tedy správně, že ActiveSync neumí synchronizovat složky v úkolech a tuto nedokonalost tudíž lze využít?

P.S. Díky za tip na aplikace.
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2009 22:51
Nepleteš si složky a kategorie?
Pavel Koza (4761)|4.6.2009 23:08
Ano. Kromě pošty lze synchronizovat vždy jen hlavní složku Kontaktů, Kalendáře nebo Úkolů. Pokud vytvoříte podsložku, tak tu naopak není jak do zařízení dostat, ani kdybyste 100x chtěla:) Takže pokud tam přetáhntete těch 980 vyřešených úkolů, tak je na desktopu normálně prohlédnete, ale na PDA nebudou.
elenka (18)|4.6.2009 23:25
Právě jsem vyzkoušela nápad se složkou a funguje to skvěle. Teď jen nesmím zapomenout čas od času do ní naházet splněné úkoly. Mnohokrát děkuji Pavle za geniální nápad. Díky!


[quote=Zdenek Malinsky]Nepleteš si složky a kategorie? [/quote]

Nepletu, po pravdě nechápu, proč se na to ptáš.
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2009 23:27
Léta praxe
Paullus_ce4you (400)|4.6.2009 23:47
Když už je tady na paškálu Exchange Server, nevíte, jak synchronizovat vzdáleně Poznámky? Já jsem zatím jenom našel tohle; bohužel program není funkční.

Jinak dost dobře nechápu, proč MS brojí proti synchronizaci poznámek. Vzpomínám si, že když v minulosti vysvětloval, proč nelze synchronizovat Outlook přes ActiveSync síťově, tak to odůvodňoval tím, že si to uživatelé nepřejí.
Zřejmě si nepřejeme ani synchronizovat poznámky...
Zdenek Malinsky (9781)|5.6.2009 00:07
Link - kdepak, v příští verzi bude povoleno syncovat SMS. Poznámky snad někdy příště.
Ale možná jsem jen špatně četl a nesprávně pochopil ten článek. :sarcastic: :?

EDIT
Já tohle řeším tak, že si posílám maily. Je to sice trošku schýza, ale... :D
Paullus_ce4you (400)|5.6.2009 00:15
Cituji: "Již delší dobu platí, že největší vývoj v celém Windows Mobile se týká právě spolupráce s Microsoft Exchange serverem a jak se zdá, toto pravidlo bude platit i nadále."

Tak bych řekl, že ten článek je jeden velký sarkasmus.

P.S. S těmi e-maily, to je docela dobrý nápad. Já zatím používám Notes na my.opera.com...