Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MapFactor Navigátor 4

Frankie_ce4you (103)|20.7.2004 23:48
Firma MapFactor vydala stejnomenný software ve verzi 4 s hlasovou navigací. Docela by mne zajímalo porovnání s PocketKimem.
Crusader_ce4you (624)|21.7.2004 09:27
Vypadá to docela dobře (v programu je i mapa Evropy), ale zase jen............. "Andora, Belgie, Česká republika, Dánsko, Francie, Finsko, Holandsko, Irsko, Itálie, Lucembursko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, San Marino, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán a Velká Británie (mapa Finska obsahuje pouze jižní polovinu státu, mapa Polska obsahuje kompletní silniční síť a hlavní město do úrovně ulic)." Proč taky někdo nezakomponuje východní evropu , Chorvatsko ( kam jezdí nejvíce čechů na dovolenou :D , atd. ) Nevím jak vy, ale počítám, že u mě je mapa Vatikánu, Irska, Norska a Švédska nepříliš využitelná a navíc je obsahuje každý druhý software.
Crusader_ce4you (624)|21.7.2004 09:32
P.S., ještě mi u tohoto programu připadá jedna nedokonalost. " Ve standardní verzi Navigátoru CE budete upozorněni, pokud se odchýlíte od naplánované trasy, ale nová trasa nebude vypočítaná. Navigace se obnoví po navrácení na trasu."
Pavlucha (1496)|21.7.2004 15:15
[QUOTE="Crusader"]P.S., ještě mi u tohoto programu připadá jedna nedokonalost. " Ve standardní verzi Navigátoru CE budete upozorněni, pokud se odchýlíte od naplánované trasy, ale nová trasa nebude vypočítaná. Navigace se obnoví po navrácení na trasu."[/QUOTE]

Mno, jestli jsem to dobře pochopil, tak mapa se musí napřed vyhledat v PC a teprve pak přehrát do PDA. V PDA se trasa vyhledat nedá ... :sarcastic:
Což mně přijde pěkně na houby !!! :dead: :no:
Crusader_ce4you (624)|21.7.2004 20:54
Jojo, vypadá to tak. Takže to bude chtít s sebou tahat ještě stolní PC + UPS-ku nebo nootebooka, aby měl člověk možnost měnit trasu. Tak tomu říkám mobilita. No, už chybí jenom přívěs :D :D :D
Pavlucha (1496)|21.7.2004 22:37
Povedlo se někomu z vás stáhnout to demo? Oni to maj snad přes modem... :D
Za hodinu se mi povedlo stáhnout necelých 15MB. :sarcastic:
Crusader_ce4you (624)|22.7.2004 07:46
Tak jsem to DEMO stáhnul. Stahovací rychlost začala na 170 kb/s, po chvíly už byla na 60 kb/s a ustálila se na 50 kb/s.
Pavlucha (1496)|22.7.2004 13:34
Nainstaloval jsem si demo Navigatoru a mám z toho celkem divnej pocit. Doposud používám PocketKIM nebo TomTom RoutePlanner, což je trochu jiná úroveň (TomTom neupozorňuje na odbočky a do Chorvatska Vás pošle přes Maďarsko díky nemožnosti prolnout mapy..., KIM nemá zase nic než Čechy a neví, kde jsou už přes dva roky jednosměrky a to i na významných ulicích).

Ale Demo Navigatoru ...

... chápu MapFactor, že se bojí o program, který pracně a dlouho vyvíjel (posledně jsem se jich na to ptal někdy na jaře a měl být, podle jejich velmi strohé odpovědi, v květnu hotov), ale měli by si uvědomit, že tímto se nezákonnému kopírování programu neubrání, spíš odradí případné zájemce, kteří si raději koupí Navigator3 od TomToma. Ten alespoň umí vyhledat trasu a češtinu oželím, nebo si ji nahraju sám.

1. Nechápu, K ČEMU MI JE MAPA LUCEMBURSKA ?!?!?! Jak si na ní ověřím, že jednosměrka u Anděla je opravdu jednosměrka a ne jako v NOVÉ VERZI PocketKimu obousměrná ulice?

2. Jak si vyzkouším, že moje GPS se softwarem funguje (a že ty problémy mám s TomTomem...)

Chtěl bych touto cestou popřát výrobci hodně úspěchů v prodeji ... fakt ! :dead:
Crusader_ce4you (624)|22.7.2004 15:12
Mno, tak už to ani zkoušet nebudu :D Když tady mluvíš o mapě Chorvatska, existuje ještě nějaký jiný soft (kromě route planneru, o kterém jsi se zmínil), který má chorvatsko v nabídce a je popřípadě schopen odnavigovat cestu z čech až po mořské pobřeží v Chorvatsku??
Pavlucha (1496)|22.7.2004 15:17
[QUOTE="Crusader"]Mno, tak už to ani zkoušet nebudu :D Když tady mluvíš o mapě Chorvatska, existuje ještě nějaký jiný soft (kromě route planneru, o kterém jsi se zmínil), který má chorvatsko v nabídce a je popřípadě schopen odnavigovat cestu z čech až po mořské pobřeží v Chorvatsku??[/QUOTE]

To nevím, nicméně v RoutePlanneru se to dá nastavit na rakouský hranice, otevřít mapu Rakouska, pak na slovinský, skočit na východní Evropu a jsi v Chorvatsku. Na každých hranicích přehodíš mapu a je to. Dokonce tam zůstanou vyhledané trasy.
Pavlucha (1496)|22.7.2004 15:18
[QUOTE="Crusader"]Mno, tak už to ani zkoušet nebudu :D Když tady mluvíš o mapě Chorvatska, existuje ještě nějaký jiný soft (kromě route planneru, o kterém jsi se zmínil), který má chorvatsko v nabídce a je popřípadě schopen odnavigovat cestu z čech až po mořské pobřeží v Chorvatsku??[/QUOTE]

To nevím, nicméně v RoutePlanneru se to dá nastavit na rakouský hranice, otevřít mapu Rakouska, pak na slovinský, skočit na východní Evropu a jsi v Chorvatsku. Na každých hranicích přehodíš mapu a je to. Dokonce tam zůstanou vyhledané trasy.
skromny (84)|22.7.2004 15:24
Navigon.Mobile.Navigator.European.Edt.2003.v1.4 - LINK - niekto neskusal??? Nejako sa mi nepodarilo dopatrat k pokrytiu...
Pavlucha (1496)|23.7.2004 14:30
[QUOTE="risko"]Navigon.Mobile.Navigator.European.Edt.2003.v1.4 - LINK - niekto neskusal??? Nejako sa mi nepodarilo dopatrat k pokrytiu...[/QUOTE]

Demo nejde stáhnout, prý bude brzo. Klidně pak vyzkouším.
Díky za tip ... ;)
Mota_ce4you (0)|27.7.2004 17:50
a nestacil by do chorvatska tom tom navigator a mayor roads of europe?

ja byl v cervenci ve skandinavii a tom tom je snad jedinej jehoz mapy evropy nekoncej u stockholmu

skandinavii maj zpracovanou tak ze tam byla skoro kazda cesta co vedla do pole

jem by jim mel nekdo vysvetlit, ze dalnice mezi teplicema a drazdanama fakt jeste neni hotova ;)