Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

aplikacie sa nepripoja na internet (icq)

Gafis (20)|3.6.2009 11:34
Dobrý deň!

Skúšal som snaď všetke icq programy, ale ani jeden sa nevedel pripojiť na internet. Iné programy som neskúšal, keďže som nepotreboval. Ale je možné, že sa tiež nepripoja na internet. Pravdepodobne treba len zmeniť niečo v nastaveniach, ale neviem prísť na to čo. Nepripojím sa keď som cez wifi ani cez sim kartu.

ďakujem
Zdenek Malinsky (9781)|3.6.2009 12:19
A běží ti internet, skype nebo jiný IM, jde stahovat poštu? Může být také problém na straně ICQ. To bych se vůbec nedivil. Poslední dobou zase mají výpadky.
Gafis (20)|3.6.2009 12:29
na internet sa pripájam len operou (IE), programom na počasie a tým programom, ktorý stiahne aktuálnu pozíciu satelitov. doteraz som nič iné nepotreboval. teda až na to icq. htc mám približne pol roka a od začiatku som sa na icq nevedel dostať. po dvoch mesiacoch som rezignoval a začal sa pripájať cez operu, ale neje to najpohodlnejšie
Zdenek Malinsky (9781)|3.6.2009 13:21
Tak teď nevím, nějak z tvé odpovědi nejsem moudrý, jedna část popírá předchozí. Ale pokud se připojíš PDA na internet, který funguje a máš do ICQ správné heslo a nick name, tak není důvod, proč by to nemělo fungovat. Pokud to nejde s některým alternativním klientem, zkus ten originální.

Používáš-li nějaký z tarifů typu Surf Mail a pod., tak myslím musí být nasteveno na port 80.
Gafis (20)|4.6.2009 00:34
áno, ospravedlňujem sa. som sa ponáhľal do práce a písal na poslednú chvíľu. takže ešte raz

na internet sa bez problémov pripojím s aplikaciami, ktoré som mal už v pda predinštalované (už spomínané opera, IE, quickGPS, ... ). Ale programy, ktoré nainštalujem sám a k funkčnosti potrebujú internet sa už nepripoja. Doteraz to boli len icq klienti a nefungovali. Na tvoj podnet som skúsil skype a ten sa tiež nevie pripojiť.

Skúsil som aj originálne ICQ (to pred troma mesiacmi, keď som skúšal ICQ naposledy ešte nebolo) a na moje prekvapenie sa na internet dostalo. Takže ďakujem. By som si asi tak skoro sám nevšimol, že už aj ICQ vytvorilo vlastnú aplikaciu.

Momentálne som spokojný, keďže mi konečne ICQ ide, ale môj problém s ostatnými aplikaciami naďalej pretrváva (skype, mchat, qip, ...).

Neviem čo je ten surfmail. Asi to bude internetová služba neakého českého operatora.

ďakujem
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2009 10:41
No, ICQ má origo aplikace 2 - jednu hóóóóóóódně starou, která ještě fungovala na PPC2002 (takže min 6-7 let) a teď novou betu.

S těmi ostatními programi je to trošku divné, když internet běží a teď se to povedlo i s ICQ. Není problém třeba ve špatně zadaném hesle? Opravdu nemáš žádné omezení na datovém tarifu? nefungující nainstalované programy - máš správnou verzi, tj. pro správný OS a pro zařízení s nebo bez dotykového displeje? Instalované nefungující programy jsou na kartě nebo v PDA?

Surf & Mail je datový tarif od českého T-Mobile - sice levný, ale je omezený pouze na port 80, proto jsem se ptal.

Gafis (20)|4.6.2009 11:11
to staré origo icq som si nikdy nevšimol =)

username a password určite dávam správne, keď som sa pripojil s tým novím icq. taktiež aj verzie sú správne. inač by sa mi ani nenainštalovali (teda aspoň myslím) a na dotykový display reagujú všetke programy správne. veď všetko to tam ponastavujem, ale už keď odkliknem login, tak hore na tray lište vidím, že na sekundu sa aj začne pripájať, ale potom hneď prestane a program ostane na connecting

jedine obmedzenie operátorom, čo som si doteraz všimol je, že nemôžem stiahnuť súbor väčší ako 5 mb. mám orange a službu orange world
tomique82 (4)|6.6.2009 21:53
Pred pár rokmi som mal rovnaký problém. Prehliadače bez problémov stránky zobrazovali, ale ziadny iný softvér sa na internet nedostal.
Po návšteve Orange, sme spoločne dospeli k riešeniu. Bolo potrebné aktivovať službu "Dynamická IP adresa" alebo tak nejako sa to volalo.
Po aktivácii mobil ziska pri pripojení verejnú IP adresu (síce vždy inú, ale jedinečnú) a problém by mal byť vyriešený.

Pokial máš službu aktvívnu, skontroluj si v nastavení pripojenia APN. Pre dynamickú IP by malo byť APN "internet.vip"

edit: aha, teraz som si všimol, že to robí aj na wifi... takže môj príspevok asi veľmi nepomôže