Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P750 přepínání klávesnice

mouka_ce4you (34)|3.6.2009 11:11
Jsem spokojeným uživatelem Asusu P750.Jediné co bych potřeboval dořešit,je přepínání tlačítkem mezi hardwer.klávesnicí a soft.klávesnicí.V nastavení jsem tuto možnost nikde neobjevil.Dá se do výběru volitelných funkcí,které se dají přiřadit ke klávesám přidat tato funkce?
czbird (334)|3.6.2009 15:16
Stahni si SipSwitch, udelej si na nej zastupce ve Start Menu s prislusnymi parametry, a toho pak ho namapuj na HW tlacitko.
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 08:38
Moc tomu nerozumím.Nemohl by jsi to trochu detailněji popsat.Hlavně to nastavení těch parametrů.Předpokládám že ten program musí pracovat trvale,aby to fungovalo.O nějaké změně toho původního nastavení přímo od Asusu,aby tam byla přidána funkce přepínání klavesnic, nikdo neví?
czbird (334)|4.6.2009 09:47
klidne ti to rozepisu, hned potom, co upresnis, ceho chces vlastne dosahnout. nejlip s prikladem :)
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 09:57
Potřebuji nastavit na to boční tlačítko na levé straně,na krátký stisk,aby po stlačení mi fungovala ta hardwer.klávesnice v T9 a při opakovaném stisku se mi to přepnulo na tu soft.klávesnici ovládanou stilusem.Jednoduše abych to přepínání které dělám stilusem v outlooku(případně v jiném programu) mezi klávesnicí a T9,mohl dělat tlačítkem.
czbird (334)|4.6.2009 09:59
takze defacto chces, aby se ti po zmacknuti HW tlacitka objevila SW klavesnicka, a po dalsim zmacknuti se zase schovala... chapu to spravne?
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 10:04
Asi to chápeš dobře.Prostě abych jednou psal sms klávesnicí a jednou stilusem a mohl to přepínat tláčítkem mezi sebou.
czbird (334)|4.6.2009 10:12
To je prima :) Takze to rozepisu:
1) stahni si soubor sipswitch.exe a nahrej ho v mobilu do \windows
2) Vytvor si zastupce na tento soubor (napr pomoci Total Commandera)
3) Vytvoreneho zastupce (sipswitch.lnk) presun do \Windows\Start Menu\Programs
4) Spust ovladaci panel Buttons (na zalozce Personal) a namapuj si na pozadovane tlacitko sipswitch z nabidky programu
voila :)
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 11:08
nějak jsem se zasekl na tom vytvoření zástupce.Jaký má být přesně tvar toho co píšeš do toho řádku?
czbird (334)|4.6.2009 11:28
Pro samotne zobrazeni/skryti SW klavesnice nejsou zadne parametry potreba. Zastupce mas v priloze... dej ulozit jako, prejmenuj na sipswitch.lnk a nahraj do slozky uvedene vyse.
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 11:59
No tak jsem to nainstaloval,ale jediné co se děje že mi vyskakuje klávesnice,ale nepřepíná se to do T9.Někde jsem udělal chybu?
czbird (334)|4.6.2009 12:06
Nikde - o prepinani T9 rec nebyla. Ty chces pouzivat "abc" na HW klavesnici a "T9" na SW klavesnici? Asi se ztracim...
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 12:12
Ano.Psal jsem ti to ,jak si to chtěl upřesnit.Akorát si nejsem jist, co si představuješ pod T9 na soft.klávesnici?
czbird (334)|4.6.2009 12:35
No ocividne se nam nedari se pochopit. V cem mas presne problem? Na HW klavesnici si nastav T9 jako doposud (pridrzenim hvezdicky) a muzes ji pouzivat. Pokud chces prepnout na SW klavesnici, tak zmackni namapovane tlacitko a muzes pozivat SW klavesnici se stylusem. Po dalsim zmacknuti muzes zase zpatky psat na HW s T9.... pokud tohle neni to, co jsi chtel, tak uz vazne nevim.
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 12:43
Tak jak to píšeš,tak chci aby mi to fungovalo.Ale mě to tak nefunguje.Tím namapovaným tlačítkem se to mezi sebou nepřepíná.:(
czbird (334)|4.6.2009 12:48
Zkus byt konkretnejsi - co se neprepina? Vzdyt o par prispevku vyse pises, ze ti SW klavesnice vyskakuje...
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 12:51
To ano.Když na to tlačítko zmáčknu tak se objeví klávesnice a když ho zmáčknu podruhé,tak zmizí,ale zůstane tam symbol klávesnice a nepřepne se to na T9.
czbird (334)|4.6.2009 14:57
Sy, nerozumim ti. Co mas za ROMku? Symboly metod vstupu (T9, ABC, 123...) se mi ukazuji na horni liste a se zvolenym SIPem (SW klavesnici) nemaji nic do cineni (ten se zobrazuje dole).
soufler (8)|4.6.2009 15:04
Nevim, jestli sem to pochopil správně, ale ty chceš od nějakýho tlačítka, aby umělo udělat to, k čemu slouží připsaní zpráv "hvězdička"?
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 15:19
Tak ještě jednou a pomalu.Když si pustíte Outlook a chcete psát zprávu,tak na dolní části displaye je symbol klávesnice a v té chvíli pro psaní využíváte klávesnici na displayi.pokud chcete psát pomocí kláves pod displayem ,musíte to přepnout tak že ťuknete na ten symbol klávesnice na displayi a změníte to na symbol T9.Ale já nechci ťukat na display ,ale chci to přepínat tlačítkem.To je celé.Jinak mám poslední upgrade na win6.1 přímo ze stránek ASUS.com .Takže nic extra.
soufler (8)|4.6.2009 15:26
Aha, to přece nemusíš ťukat na displej, buď přepínej "hvězdičkou" a v horní části displeje uvidíš na jakou klávesnici si přepnul anobo tu "hvězdičku" podrž dýl a pak si joystickem vyber, kterou chceš. Nemusíš vůbec ťukat na displej, tam může symbol SW klávesnice klidně zůstat. Napsal jsem to pochopitelně?
czbird (334)|4.6.2009 15:30
aaaha - tak to muzes udelat tim SipSwitchem, akorat musime najit parametry, se kteryma se to ma spustit (kody pro SIP "klavesnicka" a "T9").
Ja mam ROM Sorg 0.22 - u me funguje T9 uplne jinak nez popisujes ty.
mouka_ce4you (34)|4.6.2009 17:48
Mě se hvězdičkou dá měnit pouze mezi abc T9 a symboly ,ale né mezi hard. a soft.klávesnicemi.Jinak CZBIRD dík za pomoc.Kdyby se ti podařilo ty parametry dopátrat ,byl bych ti vděčný.:yes:
czbird (334)|4.6.2009 18:01
Zkus pouzit jako parametr v tom zastupci nazev SW klavesnice, ktery vidis dole v tom menu, kdyz na nej kliknes stylusem.
A cele to menu tady vypis (vsechny polozky), at vime, jakou mas soucasnou konfiguraci.

EDIT: Pokud je v nazvu klavesnice mezera (a pravdepodobne i diakritika), tak ho budes muset upravit v registrech.
Hledej vyraz IsSIPInputMethod ve vetvi HKEY_CLASSES_ROOT/CLSID/...

EDIT2: Tady mas popis z puvodni stranky:
[quote]create a shortcut to the .exe.
open the properties of the .lnk (shortcut)
add the title of the sip you want, to the end of the shortcut address-
"program files\sipSwitch\sipswitch.exe" Keyboard
or
"program files\sipSwitch\sipswitch.exe" Transcriber
or
"program files\sipSwitch\sipswitch.exe" Phone Keypad
it must be exactly the same as the name when you press the little arrow nexr to the sip symbol, ie Keyboard is different to keyboard (keyboard will not work)
if you like you can create as many shortcuts as you want with different names to switch between them all [/quote]