Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Baterie qtek 9000

palikv (17)|2.6.2009 15:58
Zdravím všechny uživatele Uniho. Včera jsem z druhé ruky dostal Uniho, baterie koupená v lednu - Cameron Sino Technology-Sunnysoft. Uni nenaběhne, pokud není na nabíječce. Hlásí vybitou baterii, neznámou baterii. Nenabíjí.
Včera jsem koupil novou, originál LiPol 1620 mAh. Strčím jí do stroje a nic. Píchnu stroj na nabíječku, stroj naběhne,a le opět nenabíjí - neznámá baterie,stav. Když Uniho píchnu do usb, nezapne se, pouze rychle červeně bliká dioda.
Vyhodil jsem zbytečně 800 k za nic.
Poradíte?
Jaká má být vůbec nabíječka?
Dá se nějak nabít baterie mimo uniho?

EDIT: takže konečné řešení zní: nová baterie. Bohužel se musím přidat k mnoha dalším, že baterie 1750 mAh od fy Cameron Sino Technology nestojí za nic. Vyzkoušel jsem všechny způsoby z xda a nic. Mimochodem, tyto baterie nabízí i Sunnysoft. NEBRAT!
Zdenek Malinsky (9781)|3.6.2009 09:37
Při nákupu zařízení z druhé ruky naní nikdy dost opatrnosti a je třeba si vše dobře překontrolovat a vyzkoušet. Je-li to možné, kontaktuj původního majitele nebo prodejce s "reklamací" nebo žádostí o pomoc či alespoň konzultaci.

Baterku lze nabíjet mimo jen pokud máš kolébku s extra slotem pro nabíjení externí (náhradní) baterie. Jinak baterii určitě nabíjej přes nabíječku, USB práznou nebo hodně práznou nabít většinou nezvládne.

Těžko takto na dálku radit - možná by stačilo flashnout jinou ROM, možná je to hw závada. Je možné, že o tom majitel věděl a proto se Uniho zbavil.
palikv (17)|3.6.2009 10:12
Zajímavé je, že když připojím na uniho jinou nabíječku - diamonda, ani se nerozsvítí, pouze rychle bliká červená led. Nabíječka z uniho na diamonda normálně nabíjí. Výstup je stejný 5V 1A. Rom je tam ještě původní WM 5.1.195 1.30.77 wwe. SD kartu mi nevezme, jen mi zahlásí slabou baterii.
Jinak funguje normálně. Ale flešnou nemůžu, nezapnu ho, když ho připojím na usb.
Servis jsem žádný nenašel Gsm mobil servis vyhlásil bankrot, VSP qteky neopravuje.
Ten dotyčný se dušuje, že fungoval normálně, ale že ta baterka byla prý divná.
Jsem v pr... jak Baťa s dřevákama. :mad: A to jsem se tolik na něj těšil.
Zdenek Malinsky (9781)|3.6.2009 10:30
Kdo a zda vyhlásil bankrot nevím, ale zařízení HTC opravují v Táboře a Qtek je jen brandovaný HTC Universal - to by snad problém být neměl.

Jak jsem psal, když je baterie skoro prázná, tak ti to USB nenabije. S baterií nevím, snad jen zkusit zajít do obchodu, kde je prodávají a vyzkoušet, jak a zda to bude fungovat nebo sehnta někoho s Univesalem (JasJarem a pod), kterému ta baterka dobře chodí a vyzkoušet tu jeho.

palikv (17)|3.6.2009 10:34
A kontakt do toho servisu v Táboře? Dík
Zdenek Malinsky (9781)|3.6.2009 10:38
link

Ty jsi tu poprvé? :sarcastic: :?
palikv (17)|3.6.2009 10:41
Tak přesně do tohoto servisu jsem dnes ráno volal, řekli mi, že NEOPRAVUJÍ.

Pro jistotu jsem tam ještě volal jednou, zdůraznil jsem, že se jedná o htc uni, ale znovu mi řekli, že nemají oprávnění :-(