Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

úprava datumu v TF3D,zvýšení počtu zobrazených událostí v TF3D

sikula05 (272)|2.6.2009 11:17
Zdravím, předem omluva za možná duplicitní téma /ale nevím jestli toto téma čtou lidé s HDčkem/ v HD foru se píše toto:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=33005
Zvýšení počtu zobrazených událostí na záložce HOME a změna jejího rozložení.
Na XDA-Developers jsem narazil na skvělou věc. Tady si můžete stáhnout jednoduchý malý .cab, který vám upraví rozložení záložky HOME v TF3D v3. Na níže přiloženém obrázlku jde vidět jak. Datum a indikace budíku se přesune do horního řádku, který obsahoval jen informaci o názvu GSM sítě. Tím vziklo pod překlápěcíma hodinama více místa, které je využito pro zobrazení nadcházejících událostí z kalendáře. Zobrazuje se vždy celý týden dopředu. Pokud vám na první pohled na záložce chybí odkaz na historii volání s indikátorem zmeškaného hovoru, nebojte se, zobrazí se pouze když je potřeba.
Jen upozorňuji, že to celé funguje pomocí nahrazování manila souborů a je tedy potřeba použít správnou verzi .cabu pro danou verzi TF3D (jde především o rozdíl mezi VGA - Diamond, TouchPro x WVGA - Touch HD). Vše najdete a i různé verze najdete zde: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3518526&postcount=1.
Jen pro info: Výše popisovaná změna formátu data na HOME spolu s tímto patchem funguje také.


Ptám se jestli toto může fungovat i na Topazu /D2/?? Na xda to implicitně nezmiňují.
Další podotaz: dá se v EN verzi dosáhnout toho, aby byl na Home zobrazen česky den v týdnu?

__________

osch (1330)|2.6.2009 12:35
Ahj.
Myslím, že to bude fungovat i na D2. V současnosti mám na HD ROM 6.5 s TF3D z Diamonda 2 a funguje mi to.

Co se týče českého data, určitě musíš mít nastaveno Regional settings na Czech. Pak ještě češtinu v TF3D (je součástí i ENG verze).
sikula05 (272)|2.6.2009 13:35
Tak já to risknu a vyzkouším...k tomu datu...to vše mám...dotaz byl na zobrazení českého názvu pondělí, úterý atd.Protože na obrázku v tom foru o HDčku to tam ten šťastlivec má:)
osch (1330)|2.6.2009 15:19
Ten šťastlivec jsem zřejmě já. A taky v tom HD vlákně popisuju jak na to.
sikula05 (272)|2.6.2009 15:59
Mohl bych poprosit o link/resp třeba i přes SZ/ na tu správnou verzi??Pro D2 Děkuji Nerozumím totiž této podmínce:
Requirements
- Rhodium TouchFlo
- Background on all tabs
Co je ta druhá položka?
osch (1330)|2.6.2009 16:53
Použij ten jedinej, kterej je na HD. D2 má taky WVGA. A vyber tu první možnost. Pokud máš nainstalovaný AllBgTabs mod (tedy pozadí na všech záložkách) pak ten druhý.
sikula05 (272)|2.6.2009 19:46
Tak se povedlo...Díky!:)
eiffeltom (31)|3.6.2009 12:07
doporučuju všem, mě se to teda líbí obojí, datum konečně i se jménem dne a vidím třeba i schůzku, kterou mám za dva týdny (taky proto, že jich tam zas tolik nemám ;) ) - udělám jen celkovou rekapitulaci

Změna data na záložce HOME
Windows-> soubor 41f4b074_manila --> v Poznámkovém bloku a v řádku IDS_DATEFORMAT upravit formát zobrazení data a vrátit zpět do Windows
d.M.yy - 6.1.96
dd.MM.yyyy - 06.01.1996
ddd.M.yyyy - so.1.1996
d.MMM.yy - 6.led.96
d.MMMM yyyy - 6.leden 1996
dddd d.M.yy - sobota 6.1.96

Více událostí na obrazovce (přesunutí data nad hodiny a zmizení ikonky hovorů - objeví se, až bude třeba)
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3518526&postcount=1
stáhnout CAB "Homescreen HD - Tore edition" pro neupravované TD2 (kdo má stejné pozadí na všech záložkách, tak si stáhne ten odkaz pod tím)
nainstalovat a je to (nelekněte se jako já, zařízení se samo restartuje)
Dzamir_ce4you (13)|6.6.2009 07:40
Super tip. Uz jsem si datum take zmenil, avsak zadny z predchozi moznosti mi nevyhovovovala. Tak jsem si udelal datum ve formatu
,,sobota 6.června 2009" :D
xkovi_ce4you (568)|6.6.2009 19:27
Tak si nemuzu pomoci, ale at zmenim prislusnou sekci v 41f4b074_manila jakkoli, datum se mi nezmeni a neustale ukazuje (dnes) "VI.6.2009". Nainstaloval jsem akorat ten cab soubor, co presune datum do horni radky, nic vic jsem neprovadel...zkousel jsem vzdy vypnout a zapnout zarizeni (predpokladam, ze je to to same jako SR, nebo ne?), ale zmena se neprojevila...kdyz ale ze slozky Windows prislusny soubor vytahnu a otevru v poznamkovem bloku, tak je to spravne, tedy pokud sedi navod na format data o par prispevku vyse...
Dzamir_ce4you (13)|6.6.2009 22:10
myslim si jestli to nebude tim, ze mozna nemate pocestene zarizeni v registrech (mozna se pletu, jen me to tak napadlo)
tomsoft (2734)|7.6.2009 00:42
Formát datumu si můžeš změnit také v Advanced Configu. Já t používá pořád a nemusím lovit _manila soubory ve Windows.
xkovi_ce4you (568)|7.6.2009 02:22
Tak pocesteni jsem skutecne neprovedl, nebot jednak ho ani nechci a hlavne jsem si,nevšiml, ze by tu nekdo psal, ze je to nutné.. Mel jsem za to, ze staci regional settings pro cz.. Dokonce by mi to nevadilo ani v anglictine, chci jen jiny format data.. Je to tedy nutna podminka nebo ne? Dekuji za odpoved..

P.S. Pisu ted z diamonda a jsem snad rychlejsi jak z puvodniho ipaq 614c, ktery ale mel hw klávesnici.. pise se na tom opravdu skvele, zvlast s ceskou xt9..
eiffeltom (31)|7.6.2009 14:21
pro ENG verzi (nepočeštěnou) TD2 by to měl být soubor 590ad244_manila
jindrapro (81)|8.6.2009 14:06
Tak jsem si to nainstaloval a bezproblemu to jelo, akorat prestaly byt animovane hodiny (prestaly se preklapet).....
xkovi_ce4you (568)|11.6.2009 01:36
Tak tak, moje hodiny jsou nyni tez neanimovane...a to je skoda, ten efekt se mi moc libil :) Nevi nekdo, jak na to to odstranit? Nechci se tohoto rozlozeni vzdat, je to mnohem lepsi jak standardni, ktere mrha prostorem...ale ty hodiny se mi libily :-) Presel jsem z ipaq 614c, ktery byl ochuzen o kdejakou paradicku, jen holy WM, tak se porad jeste tehle kravinek nemohu nabazit :D
eiffeltom (31)|11.6.2009 05:47
me se to stalo jednou, kdyz jsem vselijak zkousel ruzne formaty zobrazeni data
tak jsem ten CAB odinstaloval-reset-nainstaloval a ted uz problem nemam
osch (1330)|11.6.2009 10:25
K těm nepřeklápejícím se hodinám. Všimněte si, že se zmenšil rozměr těch bílých ploch za účelem zvětšení prostoru pro upomínky. A ten úpravce se s animací asi nepáral. Je to něco za něco.
tomsoft (2734)|11.6.2009 10:27
Jo jo, taky jsem si všiml.
Někteří autoři skinů a Themes na to kašlou.
Jess_ce4you (61)|3.9.2009 19:19
cau robim upravu v manile v tvare dddd d.M.yyyy a niejako to nefunguje vie niekto poradit:((