Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

wi-fi a internet obecne

Mashe (622)|31.5.2009 22:57
1) telefon si zda se nedokaze zapamatovat "network key" .. obcas po zapnuti wi-fi zmizi a musim znovu zadavat .. zhruba to vychazi alespon jednou denne ...neda se to nekde trvale nastavit

2) jake mate zkusenosti s tim PUSH internetem? sice dokazu nastavit v jakem obdobi se ma nacitat, ale nedokazu ho manualne updatovat (treba jako pocasi) .. uplne idealni by bylo nastavit aby se updatoval kdykoliv jsem v dosahu vlastni wi-fi site, ale to zrejme nejde - nebo ano?

dik
Bobanovicz (511)|1.6.2009 00:10
S pamtováním klíče nemám žádný problém. Ten push internet nejspíš jde nastavit jen automaticky.
Termiter (147)|1.6.2009 13:40
Pamatování network key je u mne taky v pohodě. Mimochodem, spojení navazuje rychleji než Raphael.
boletus_ce4you (6)|9.6.2009 19:01
Vyriešil si ten "network key" ? Mne to robí tiež. Nenašiel som zatiaľ žiadnu súvislosť.
Mashe (622)|9.6.2009 22:17
ne .. jedine co me napada zrusit zabezpeceni site, ale pak me zase bude otravovat antivirus :-D
Mashe (622)|10.6.2009 11:54
[quote=boletus]Vyriešil si ten "network key" ? Mne to robí tiež. Nenašiel som zatiaľ žiadnu súvislosť.
[/quote]

HTC udajne poradili tohle

"I would recommend that you set your WLAN to best performance on your device. This will normally cure any network problems you are having. Please see the instructions below for more information. - Start - Settings - Connections - Wireless LAN - Power Mode - Move bar all the way to the left for Best Performance - Perform a soft-reset - Try and re-connect to your WiFi Network"

dejte se nasledujici cestou
Start - Settings - Connections - Wireless LAN - Power Mode .. nastavte na Best Performance a dejte soft reset
po te se znovu pripojte .. osobne sem pak upravil Performance zpatky an stred, ale problem se uz nevratil ...


a jinak link na XDA je http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=521557

EDIT: po aplikaci vyse zmineneho postupu uz nemam zadne potize - vse funguje a klic uz nemusim znovu zadavat
faithless_ce4you (0)|19.7.2009 06:41
Neviete niekto, či je možné niekde nastaviť automatické odpojovanie od pripojenia k netu (pri nečinnosti ap.)? Telefón si stiahne aktualizácie, e-mail, počasie a ja neviem ešte čo, ale potom by sa mohol odpojiť, takto sa mi stalo, že zostal pripojený celú noc... S tarifom problém nie je, mám neobmedzený mob.internet bez FUP, ale predpokladám na výdrž batérie to vplyv má.
rein (104)|19.7.2009 10:49
Vyskusaj aplikaciu:Advanced config-more settings-connections.
Da sa tam nastavit za aky cas sa ma automaticky odpojit.;)
faithless_ce4you (0)|19.7.2009 20:23
Skúsil som, ale nepomohlo... :-( Síce tam tá možnosť je, ale nefunguje... Iný nápad?
Zdenek Malinsky (9781)|19.7.2009 21:51
To by mělo jít i bez toho advance..... stačí to jen vhodně a hlavně správně nastavit ;)
faithless_ce4you (0)|21.7.2009 14:52
Dík za radu. Ako, kde? :-( Ja som teda nič nenašiel.
Nakoniec to v tom Advanced Config funguje, ale ak by to šlo i bez toho, budem len rád.
Zdenek Malinsky (9781)|21.7.2009 14:57
No přímo u nastavení wifi v PDA....Comm Manager nebo tam někde.
faithless_ce4you (0)|21.7.2009 15:41
Keby tam také niečo bolo, nepíšem sem dotaz. Preliezol som všetko, ale tam nič také nie je!
Zdenek Malinsky (9781)|22.7.2009 12:05
No, ruku do ohně bych za to nedával, ale mám pocit, že to tam je. Když jsem to sousedovi doktorovi před odletem do Afriky "šteloval", tak to tam myslím měl. Až se vrátí (pokud ho lidožroti nesežerou), tak na to juknu.
bjirka (380)|22.7.2009 18:46
Samozřejmě, že tam nic takového není!
Zdenek Malinsky (9781)|22.7.2009 19:58
Sice teď koukám na screenshoty v recenzi a vidím to tam, ale když říkáš, že to tam samozřejmě není, tak to tam není.
bjirka (380)|23.7.2009 08:49
O který obrázek v recenzi se konkrétně jedná?
Jenom ještě pro jistotu celou dobu se zde diskutuje o odpojování od datového připojení přes mobilní síť:
[quote=faithless]... S tarifom problém nie je, mám neobmedzený mob.internet bez FUP...[/quote]

lelouch (331)|23.7.2009 09:41
Vůbec netuším, proč tohle vůbec řešit. Pokud by šlo o WiFi, to opravdu nastavit jde. Jestli si měl Zdeňku na mysli tohle.

U GPRS/EDGE to fakticky nemá smysl řešit. Za prvé, ikonka připojení si u HTC zařízení tak trochu žije vlastním životem a je závislá na tom, jak je donucená k refreshi. Za druhé, pokud je pouze otevřený GPRS slot(y) a netečou přes něj data, je to prašť jak uhoď. Nejsem odborník na GSM technologie, ale pokud to chápu správně, telefon se stejně neustále kontaktuje s BTS a je v GSM síti furt. Pokud tedy otevře slot(y) GPRS a BTSka není vytížená, prostě zůstanou otevřené a telefon to pouze signalizuje, nic víc. Potvrzuje to i zkušenost s hlasovým voláním. Nedá se dovolat na telefon pouze když přes GPRS tečou data. Když je pouze otevřený slot (G nebo E u ukazatele signálu) ale nic se na něm neděje, telefon normálně zazvoní. A po položení hovoru obvykle i ta ikonka zmizí, poněváč se ten slot (sloty) při hovoru zavře.

Jediný reálný vliv na baterii může mít 3G síť - zde ale není jiné řešení, než ji úplně vyřadit z provozu. I když já po nedávném přechodu k O2 a trvalém pobytu v 3G nezpozoroval ve výdrži žádnou změnu...
bjirka (380)|23.7.2009 11:24
Máš naprostou pravdu, ale šlo zde o opravu mylné informace, že v zařízení je taková funkce dostupná. A to samozřejmě není.
johnee_r (290)|2.10.2009 14:15
lelouch: můžu se zeptat, jak je to s tím 3G u Eurotelu? TP2 mám chvilku, ale ikonku 3G jsem ještě neviděl. Pořád mi svítí H. 3G je napsáno před názvem operátora. Co je rychlejší na data? 3G? nebo HSDPA? Nebo jak?
Díky
Zdenek Malinsky (9781)|2.10.2009 14:21
G = GPRS, E = EDGE, U nebo 3G = UMTS, H = HSDPA řazeno od nejpomalejšího k nejrychlejšímu, ale vždyť si to snad můžeš změřit sám, ne?

EDIT
Tedy doufám že nevadí, že nejsem lelouch :oops:
lelouch (331)|3.10.2009 13:45
No, lelouchovi ze záhadného důvodu nedošlo mailem upozornění a při kontrole fóra na to narazil až teď...

Jenom doplním, že HSDPA je pouze doplňující služba 3G sítě zrychlující download. Ovšem podle všeho by O2 měla rovněž podporovat i HSUPA, což je rychlejší upload a TP2 by to rovněž měl umět. Orientačně bych klíďo zkusil rychlost.cz nebo dsl.cz - cokoliv na downloadu nad 300 kbit/s je jasným příznakem 3G. Jenom upozorňuji, že v Praze je pár starších BTS Nokia s maximem na 1 Mbit/s, postupně je ale vyměňují Huawei na 3,6 Mbit/s, někde to prý sviští až na 7,2 - ale tohle zvíře já ještě na vlastní oči neviděl.
MirkoS (34)|21.10.2009 06:14
Vazeni,ja mam trosku jiny problem s wifi vs gprs/edge (pise se o tom u TD2,ale nevim jak to resit). Pokud nastavim u wifi pripojeni pevnou IP a DNS, tak prestane fungovat gprs/edge. Pokud smazu IP ve wifi nastaveni tak gprs/edge jede normalne. Doma jsem pripojen na sveho poskytovatele wifi na vysilac,ktery je u nas na baraku a tim padem musim mit pridelenou IP, alespon tak to ma muj provozovatel. Da se to nejak resit nebo mate nekdo zkusenost jak mit nastavene ve wifi pevnou IP a zaroven fungovalo gprs/edge ???
MirkoS (34)|26.10.2009 08:17
Halo,lidi!!! Nikdo neporadi nebo nejaky napad na reseni meho problemu s wifi.
omicron269 (15)|8.11.2009 23:16
Co takhle router na tu wifinu.
MirkoS (34)|9.11.2009 05:34
Vyresil to vcera prechod na 6.5 a tam to funguje jak ma.
Dominiktoreto_ce4you (97)|6.12.2009 00:21
Zdravíčko pánové.
Řeším problém a ne a ne na to přijít.Často a rad využívám "Wifi Router" přešel jsem teď k O2 a nelze změnit nastavení připojení na O2-Internet ale je tam jen nastaveno O2-WAP,samozřejmě vytvoří druhé wapové připojení.Notebookem se připojím k TP2 ale net nesdílím.Jelikož WAP aktivní nemám a hlavně na něm nemám datový tarif.V případě SIM Vodafone jsem neměl problém,mohl jsem vybírat mezi WAP nebo INTERNET.Nevíte někdo jak to změnit či ošálit?
Díky za rady