Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém při zálohování X5 - zálohování selhalo

ferkl_ce4you (19)|20.7.2004 15:04
Setkal se někdo s tím, že při záloze (ať už do PDA nebo CF kartu) systém zahlásí "zálohování selhalo" (program pro zálohu dodávaný s Aximem)? Na radu Dell(u) jsem provedl tvrdý reset a systému (ale holému) se najednou dařilo. Jakmile jsem natáhl zpět zálohu z PC, opět záloha "uvnitř" PDA selhala. Nemá někdo zkušenosti, že by to např. nějaký soft "blokoval"?
Dík za radu či zkušenosti
M.Ferkl
Jawet (9)|20.7.2004 15:33
Dělá mi to taky a nevím proč. Dumal jsem nad tím, ale na nic nepřišel. Tak zálohuju všechno přes Backup v Active Sync do PC. Pokud někdo přijde na to, čím to je, budu taky rád :-)
Pavel Koza (4761)|20.7.2004 15:37
Napiste sem seznam instalovaneho softu:) Trebas se shodnete na jednom problemovem. Pokud vim, tak obecne se software pro zalohovani snazi ukoncit vsechny bezici nesystemove procesy. Jednou z moznosti je, ze se mu to nepovede.
ipf (2136)|20.7.2004 15:48
Občas mi zálohování také selhalo, příčinou byl většinou příchozí hovor v průběhu zálohování (anebo SMSka, když jsem přešel na zálohování v noci a operátor mi nad ránem poslal nedoručenku nějaké zprávy). Další, na co jsem přišel jsou tmp soupory, zpravidla různé smetí, zejména historicky navštívené stránky v IE. Proto před každou zálohou provedu úklid cleandiskem a vypínám telefon a každá záloha dopadne OK.
ferkl_ce4you (19)|21.7.2004 06:17
Já tedy mám nainstalován následující soft: ADBTTransit, AirScannerAnti-virus, BatMem Time, Cleaner+, CodeStore, ConverterCE, CryptoCard, CheckNotification,eXEden svátky, MobilPocketReader, SpeedClean, WIMR, Engineering Calculator, NoteM, nPOP, PocketPCBenchmark, PocketRegs, PocketTV, PQView, StopTime, TotalCommander, WeatherInfo, WisBarAdvance, XnViewPocket. Snad je to vše (+čeština Sunnysoft InterWrite + systémové). Záloha na CF selže při 93%...
M.Ferkl
Dell Axim X5
CF 256 MB
P.S. Jaký cleandisk používáte?
Jawet (9)|21.7.2004 11:26
Mě záloha selže vždy na 90%. Kromě standartně dodaných programů mám nainstalováno toto: Connect2Internet, Spb GPRS monitor, Metro, Mobipocket Reader, OziExplorerCE, eXEdenovu kuchařku a svátky, Storage Tools, TRE, CloseAll, Spb Finance, Total CommanderCE, MS VB Runtimes, Macromedia Flash player ActiveX a nějaké hry (TombRaider, něco od PDAmill...), čeština Sunnysoft InterWrite a jako cleaner používám Space Reclaimer.
ferkl_ce4you (19)|30.7.2004 12:45
Že bych na to příšel? - provedl jsem odinstalování prakticky všech doinstalovaných aplikací a záloha po restartu opět vždy selhala.:(( Následně jsem v české lokalizaci zrušil "zapnout lokalizaci systému", zkusil zálohovat a hle- záloha byla úspěšná. :) Pro zajímavost jsem zapl lokalizaci a hle-záloha byla NEúspěšná (?!).:( Doinstaloval jsem některé programy a zkusil zálohu - při lokalizaci neúspěšně, při vypnuté úspěšně .... :D Tak tedy nevím, co si mám myslet!
Kleid (213)|31.7.2004 08:32
Tak opet zajimava informace. Nejspis bude chybne prelozen nejaky termin typu Backup. Situaci lze dočasně upravit tak, že přejmenujete soubor v adresari: windows/backup.exe.0405.mui napr na backup.exe.old, pote se vypne lokalizace programu pro zalohu. Jelikoz nemame v soucasne dobe k dispozici zarizeni dell nemohu danou situaci otestovat. Pokud mate zajem muzete se ozva na mail: jaroslav.prchal@sunnysoft.cz a pokusime se chybu odladit.