Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zobrazení jména+přiřazený druh vyzvánění

děda_Komárek (17)|30.5.2009 12:00
Dobré poledne a dobrou chuť pokud právě obědváte. Může mi, prosím, někdo vysvětlit, proč se nezobrazuje taková triviální věc, jako je jméno volajícího pokud bylo předtím uloženo do kontaktů? Na displayi D2 se zobrazuje číslo volajícího jako "neznámé" přestože je uloženo v kontaktech a má přiřazen obrázek i svoji vyzvánění melodii staženou z domovské stránky HTC a je ve formátu .mp3. Melodie určená pro kontrétní číslo také nevyzvání, místo toho vyzvání základní melodie přiřazená pro vyzvánění telefonu. Číslo je uloženo v mezinárodním formátu. Kontakty byly vloženy prostřednictvím synchronizace z Outlooku a přístroj byl restartován.Jsem z toho blázen:oops: :(
htcjirka (1875)|30.5.2009 12:05
Nemas kontakt ulozeny duplicitne?Tj na sim karte i v pevne pameti??Pak tento problem nastane.
děda_Komárek (17)|30.5.2009 12:07
...ano, to mám. Kontakty jsou uloženy na SIMce i v telefonu a aktivováno je zobrazování jen v telefonu. Mám obsah SIM karty vymazat?
htcjirka (1875)|30.5.2009 12:09
Tak to je presne ten problem,ze se ti pak nezobrazi jmeno volajiciho,kontakty na sim vymaz,restartuj a pak bude chodit zobrazovani korektne.
děda_Komárek (17)|30.5.2009 12:10
...bezva. Děkuji! Jdu na to a dám vědět.:yes:
Petrzet (91)|30.5.2009 12:21
A neslo by to proste jen nejak vypnout,aby se neobrazovaly kontakty na sim?
Tohle duplicitni zobrazeni me stve uz dlouho,ale nechci si smazat kontakty na sim,jezdim na dlouhodobe trasy a kdyz by mi kleknul foun tak jen sim prendam do jineho tel a zakladni kontakty tam mam,proto bych je nerad mazal ale radeji jen nejak skryl.
htcjirka (1875)|30.5.2009 12:25
Skryti bohuzel nepomuze,co mam vyzkousene.
Neni na to alergicky jen WM,ale i napr. Symbian.
Petrzet (91)|30.5.2009 12:41
Hm,tak to je spatne,diky za odpoved.
děda_Komárek (17)|30.5.2009 12:44
hmm. Tak jsem se radoval předčasně. SIM karta je prázdná, v telefonu zůstaly pouze kontaky uložené v paměti. Pro jistotu jsem si nechal zavolat, uložil číslo volajícího, přiřadil k němu profily - fotku, vyzvánění. Uložil, restartoval telefon. A nic. Před příjmem hovoru se zobrazí pouze číslo volajícího - nikoli pod uloženým jménem a šedý avatar, nikoli uložená fotka.

Je to divný. Vše takto uložené se zobrazuje korektně, vč. obrázku, ale pokud mi ten samý kontakt zavolá, nic.
htcjirka (1875)|30.5.2009 12:46
Restartoval jsi telefon po vsech operacich?
děda_Komárek (17)|30.5.2009 12:57
...ano. To jsem provedl. Raději dvakrát.:oops:
Pomalu ale jistě ve mě uzrává rozhodnutí vrátit vše obchodníkovi ještě ve lhůtě 14 dní zpět. Telefon jsem kupoval teprve ve středu.
htcjirka (1875)|30.5.2009 13:09
Co jsi vse instaloval??Nedelal bych tak unahlene zavery.Mas CZ nebo EN verzi??
děda_Komárek (17)|30.5.2009 13:21
Neinstaloval jsem nic.Původní můj telefon Nokia 6131 odešel do věčných lovišť a já měl veškeré kontakty uložené v telefonu,nikoli na SIM kartě.I zašel jsem do autorizovaný pobočky T-mobile, zda-li by mi mohli z telefonu ta data nějakým způsobem na SIM kartu přehrát. To se povedlo a karta byla použita teď do Diamonda2. Mimochodem je to CZ verze. To bylo ve čtvrtek a od té doby celou dobu "zápasím" s takovou základní věcí, jakou je zobrazování profilů volajících. Na nějaké "vyšší dívčí" ještě nebyl vůbec čas.
Známý mi ještě poradil zkusit "tvrdej reset" - má někdo ponětí, co to znamená?
Pan Chocholoušek by ze mě měl radost.:))
htcjirka (1875)|30.5.2009 13:25
To ti poradil dobře. Hard Reset můžeš udelat bud z menu anebo souhrou prstu a tlačítek tak,že stiskneš současně tlačítka Volume Up + Volume Down a stylusem zmáčkneš softwarový restart (tlačítka ještě chvíli podrž,pak pust). Na displeji se objeví nabídka, zda chceš obnovit tovární nastavení nebo celou operaci zrušit. Opětovným stiskem klávesy Volume Up provedeš hardwarový restart. Stiskem kteréhokoliv jiného tlačítka HR přerušíš.

brutulus_ce4you (4)|30.5.2009 13:43
Dělá mě to taky. Mám CZ od O2. Narazil jsem na to zatím u par kontaktů. Stačí u nich smazat předvolbu +420 a začnou se ti zobrazovat správně. Proč to dělá jen u některých kontaktů se mi nepodařilo zjistit.
htcjirka (1875)|30.5.2009 13:48
Jestli to nebude zase nejaky neduh pouze u cz verze.
děda_Komárek (17)|30.5.2009 14:05
Tvrdej restart jsem raději nedělal. V manuálu stojí že pokud se tlačítka vol + - a napájení zmáčknou, tak se objeví oznámení, že "tato operace odstraní všechna vaše osobní data a obnoví nastavení z výroby." Problém je v tom, že v manuálu je toto zobrazení popsáno v češtině a když jsem to provedl bylo toto ohlášení oznámeno v angličtině. Nechci se v tom příliš vrtat, aby se náhodou nestalo, že pokud by toto vše nepomohlo a já se rozhodl přeci jen zboží vrátit, aby mi obchodník vrácení zboží neuznal s odůvodněním, že se ztratila česká lokalizace.
htcjirka (1875)|30.5.2009 14:09
Ceska lokalizace se neztrati,je obsazena uz v rom ve slozce Windows.Po HR se spusti autorun vcetne ceske lokalizace,protoze zaklad romky je WWE a cestina je doinstalovana pomoci SunnySoft Interwrite.
Casto se vyskytuji v takto udelane cestine chyby,proto ji primo nesnasim.
děda_Komárek (17)|30.5.2009 14:23
hmm. Na problémy s českou lokalizací jsem zde na fóru ještě před zakoupením četl několik příspěvků. Přesto jsem do ní šel a tuším, že to byla asi chyba.
htcjirka (1875)|30.5.2009 14:28
Uz od Kaisera bylo nekolikrat slibovano ze budou ceske ROM jako takove a ne antiwir typu Interwrite.
U touch HD byl take dost dlouhou dobu bug v cestine co se tyce zase bluetooth nez vysel opravny patch.
děda_Komárek (17)|30.5.2009 15:34
Zkusil jsem ještě poslední pokus, jak psal brutulus a zdá se, že se to umoudřilo. Volající se najednou zobrazuje, jak má i včetně melodie. Moc děkuju!!! Teď jen vědět, jeslti mám projít v kontaktech všechna čísla a zkorigovat mezinárodní předvolby, či nikoli. Asi si nechám od všech zavolat:D :D abych to zkusil.
brutulus_ce4you (4)|30.5.2009 15:51
Řeším stejné dilema. Čekat až mě zavolá všem 300 lidí co mám v kontaktech nebude to pravé ořechové. Smazat u všech +420 ? Nevím ze zahraničí nevolám. Nejhorší je, že většina čísel funguje bez problémů i s + 420. Nemůžu najít žádné pravidlo proč se něco nezobrazuje. Mám vyzkoušené, že to blbne jak u mobilů pak i u čísel z pevné.
brutulus_ce4you (4)|2.6.2009 13:47
Tak jsem udělal HW reset nedal načíst kontakty se SIM (stejně je prázdná). Udělal synchronizaci s outlookem a vypadá to, že to začlo fungovat. :)
vacan (76)|2.6.2009 16:38
[quote=htcjirka]Nemas kontakt ulozeny duplicitne?Tj na sim karte i v pevne pameti??Pak tento problem nastane.[/quote]

Naštěstí to není pravda. Mám základní kontakty i na simce a vše se mi zorbrazuje správně. Na jediný problém tohoto druhu na který jsem narazil bylo, když jsem měl v outlooku číslo uvedené jako Jiné - to se pak ve WM vůbec neobjevilo. Přehození do kategorie mobilní je vše v pořádku. Tak mi to trošku připadá, jeslti za vaše trápení opravdu nemůže ta čeština. Má tento problém někdo s En verzí? Já tedy ne :-)
MrPierc (41)|8.7.2009 22:15
Tak jsem ode všech kontaktů odmazal +420 a stejně nepomohlo !
MrPierc (41)|9.7.2009 12:34
Stačí udělat zálohu přes SPB Backup [code]http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/backup/[/code] + udělat Hard reset a neimportovat do telefonu kontakty. Vyplatí se mít vše nainstalované na SD kartě, nemusíte pak nic instalovat :-) Děkuji všem za pomoc .