Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Exchange komunikace

dino.velvet (25)|28.5.2009 09:22
Potřeboval bych do AsusP750 dostat nějaký program pro komunikaci s exchange severem pro práci s firemní poštou. Existuje něco takového?

Děkuji
Pavel Koza (4761)|28.5.2009 09:51
Možná nerozumím otázce, ale pro komunikaci s Exchange serverem máte v zařízení od Microsoftu plnou výbavu - Inbox, Kalendář, Kontakty, Úkoly a pokud synchronizujete přes desktop, tak i Poznámky. Synchronizace přímo s Exchange serverem je dostupná již několik let, více informací najdete například zde.
dino.velvet (25)|28.5.2009 11:50
Děkuji. Jenže já potřebuji nastavit komunikaci přes GPRS a v nastavení outlooku v PDA nemohu najít nikde nastavení pro zadání adresy exchange servru.

Děkuji za pomoc
Zdenek Malinsky (9781)|28.5.2009 12:06
Přečti si ten článek znovu, je tam vše potřebné napsáno.

Záleží, jaký exchange ve firmě používáte, možná bude potřeba do PDA nahrát certifilát - to ti řekne někdo od vás z firmy, nějaký IT/správce sítě.... Pokud je toto vyřešeno, tak:
a) nastavíš si to v PDA v ActiveSync - Menu - Configure Server
b) potom si nastavíš jak často se to má synchronizovat (ActiveSync - Menu - Schedule)
c) nakonec nastavíš, co přesně se má synchronizovat (ActiveSync - Menu - Options)

Máš-li v Outlooku podsložky, které chceš taky syncovat, popř. i z Outlooku v PC nějaké RSS, toto se zapíná a nastavuje v PDA v Inbox - Menu - Tools - Manage Folders a tam si zaškrtneš/odškrtneš, co přesně se má v rámci pošty synchronizovat.
dino.velvet (25)|28.5.2009 12:35
Děkuji. Já jsem se to pokoušel nastavit v outlooku, nikoliv v activesync. Ještě bych se chtěl zeptat, kde může být problém, když mi to píše, že server nelze najít. Přitom vyplněný je správně. Může být chyba v tom, že to zkouším bez toho certifikátu?
Zdenek Malinsky (9781)|28.5.2009 12:39
Jde ti na PDA internet? Pripojis se k netu a muzes surfovat? Pokud ano, tak se podívej do PDA a ještě jednou překontroluj nastavení. Víc už ti s tím neporadím, každý má trošku jiné nastavení. Obrať se na vašeho IT - ten by ti měl nastavení i to, zda je potřeba certifikát poradit. Kdyby to házelonějakou chybu a číslo, dalo by se dohledat, ale takhle ne. Podle mě máš špatně nastaveno. Stačí přehodit pořadí písmen a je to. :(
dino.velvet (25)|29.5.2009 09:10
asi bude problém v tom certifikátu. V případě certifikátu se jedá o co? To je něco co se nahraje do PDA nebo co musí admin povolit na servru?
Zdenek Malinsky (9781)|29.5.2009 10:40
Znovu opakuji - přečti si článek a pak popř. kontaktuj vašeho IT.