Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

edge při tarifu surf žere peníze

Drumer_ce4you (5)|27.5.2009 08:36
ahoj všem,mám na vas jeden dotaz,mám mda iv a tarif od tmobile surf za 117 kc.při pouhém prohlížení stránek v opeře nebo ie mi to přes edge účtuje peníze,což by nemělo.při dotazu na operátora mi bylo sděleno že si to může stahovat nějaké data samo,nevíte co s tím?existuje nejaky soft co to umí blokovat?diky
gard_ce4you (73)|27.5.2009 21:17
Jestli se nepletu, tak se neplatí jen za data stahovaná v Opeře Mini a to ještě musí být "schválená" verze od T-Mobile. Pokud používáš Operu integrovanou v TF3D, tak platíš za všechna data.

viz: web T-Mobile
Neomezený přístup k webu: WAP, web'n'walk prohlížeče, Opera Mini a další webové prohlížeče v telefonech
cednicek (35)|27.5.2009 21:36
T-Mobile absolutne nerozlisuje prohlizece, ale porty, pres ktere pristupujete na internet. Opera Mobile a IE pri beznem prohlizeni jiste pouzivaji port 80 (tedy zdarma). Opera Mini (tedy ne web and walk) pouziva defaultne pristup pres SOCKET pripojeni (jiny port) a lze v nastaveni zvolit HTTP pripojeni (stejne tak v aplikaci JIMM, nebo jiny klient, pro pristup na ICQ zdarma-v cene tarifu-, je vhodne nastavit server login.icq.com a port 80).

Je mozne, ze jine aplikace (GPS data, navigace, youtube, pocasi,...) pouzivaji jiny port, ktery neni v tarifu bran jako zdarma, pak se projevuji jako uctovane polozky, ale vlastni prohlizeni pri spravnem nastaveni musi byt a je zdarma :)

Ve Vasem pripade bude problem asi v nastaveni profilu pripojeni, proxy nebo neco podobneho. Doporucuji nechat si poslat nastaveni datoveho tarifu pres www.konfigurator.cz


Hodne stesti
MirkoS (34)|28.5.2009 08:11
Pouzivam Surf & Mail+ a Opera mobile,IE,pocasi TF3D,rychla gps,pocasi spb weather,google maps jedou zdarma v ramci tarifu.Bud mas blbe nastavene pripojeni a nebo ma chybu v uctovani T-MO,coz uz jsem take zazil,staci zavolat a nechat prekontrolovat na infolince,maji zpetne zhruba s peti hod.zpozdenim nahled na pripojeni.Doporucuji v urcity cas vyzkouset urcitou sluzbu, a po cca peti hodinach si zavolat a reknou ti,jestli je to uctovane nebo ne a pripadne se to da resit.
draceksoptik_ce4you (91)|28.5.2009 09:58
Moment, ja mam teda Surf+ a dle mne za pocasi TF3D se plati za stahovani dat.. Neni v ramci balicku.. Me se take prekvapilo, ze mi lita cena nahoru.. Ale SPB Weather dle mne neni v ramci balicku zdarma..
Zkousel jsem dle kofiguratoru, ale mne to neprislo - jen sms s pinem a hlaskou, ze ma prijit chytra sms.. Ono nic.. :-( Ma nekdo zkusenost?
MirkoS (34)|28.5.2009 10:07
Tak jak jsem to napsal,tak to je v ramci balicku a je jedno jestli je to surf+ nebo surf mail+ ,protoze to bezi normalne pres http adresu a pouze to precte info ze stranky a podle toho to zobrazuje pocasi,nic to vlastne nestahuje.Pouzivam to tak jak jsem to napsal od lonskeho leta.
Drumer_ce4you (5)|31.5.2009 17:22
no ted jsem se bavil s jednim znamym,rikal ze volal operatorovi a ten mu tvrdil,že jakmile se nekde prihlasi,treba na mail na seznamu,tak že v ten moment platí za stahovane data.Toto se mi treba deje jen v mda,mam jeste sony ericson d750i a v nem mini operu a muzu tam surfovat jak se mi zachce a nic se mi neuctuje i kdyz se prihlasuju vsude.
Drumer_ce4you (5)|31.5.2009 20:24
No tak jsem hodil simku do MDA a prohlidnul seznam přes web n walk a kliknul na par odkazu bez nejakeho prihlaseni,edge jelo něco přes pět minut a sežralo mi to 69,50 :evil: mám pocit,že to účtuje za čas a ne za data.Nevím co s tím :?
MirkoS (34)|1.6.2009 06:46
Pozor take na to jaky surf balicek pouzivate od 12. 12. 2007 byla zmena.Do 12.12.2007 se surf vztahoval pouze na wnw a od 12.12.2007 se vztahuje na vsechny prohlizece v telefonu/pda.
Drumer_ce4you (5)|1.6.2009 07:58
konfigurator jsem taky Zkousel a taky nepřišlo nastavení.:-(
Drumer_ce4you (5)|1.6.2009 08:33
gard:no Zkousel jsem nastavit v jimmu http,port 80 a nejelo to,tak nevim
draceksoptik_ce4you (91)|1.6.2009 10:14
Ahojky, jak rika MirkoS, ze od 12.12.2007 vsechny internetove prohlizece v mobilu/pda jsou v +, tak jsem to zkusil "chytrou sms" - neslo to, pak zkusil jako sms GPRS A SURF+ - hlasilo, ze mam jiz aktivovane, tak jsem zkusil pres portal T-mobile a po prihlaseni na Internet byla tabulka moznost prejit na nove zvyhodneni internetu (prave po roce 2007), tak jsem kliknul na Upgrade a doufam, ze uz mi nebude zrat penize.. Jen doufam, ze uz to budu mit podle noveho Surf+..
Lepe zjistim po tydnu, nebot tento tyden mi konci mesicni vyuctovani (s vyssi cenou :-( ) a uvidim v nasledujicim mesici..

Edit ze dne 19.6.2009 - Takze zjisteni - je to tak, uz to je videt, ze to je nyni v pohode.. Mel jsem starsiho Surf + a po tom, co jsem prevedl tim upgradem na tu novejsi Surf+. tak je to nyni v pohode a denne to pouzivam Inet..
Kolosino (2)|19.6.2009 08:55
Měl jsem stený problem.Za internet mi začli strhávat nehorázny částky i když jsem měl tsurf.Zavolal jsem operátorovi a ten mi řekl,že je chyba u nich a že už se tím zabívá technik a že nejsem jediný ať si to pohlídám.Po chvíli mi volal zpět že už to funguje a dorovnal mi kredit.