Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond praskly displej

Oscarbfc (15)|26.5.2009 17:57
Zdravim.Mate nekdo zkusenost s prasklym displejem a naslednou vymenou v servise?Na kolik to vyslo? Dnes sem ho mel v kapse v pouzdre a nesikovne kolega otevrel dvere kdyz sem byl u nich a ejhle.Displej ma pavouka dole u napisu HTC a ani nesviti :(
Zdenek Malinsky (9781)|26.5.2009 18:15
Kup si displej a výměnu si uděláš sám - vyjde to mnohem, mnohem levněji než v servisu.
Oscarbfc (15)|26.5.2009 22:07
A jak je to s dotykovou vrstvou?
Oscarbfc (15)|26.5.2009 22:08
aha.Uz sem se docet.diky
Zdenek Malinsky (9781)|26.5.2009 22:18
Zeptej se na cenu v Táboře. Už to sice není skoro jako za nové PDA, ale pořád je to ranec. :(
Csabika (0)|4.6.2009 08:42
Dnes ráno som zistil že mám podobný problém: Na displayi je prasdknuté sklo krížom cez celú plochu, nie vrchné, ale pod tým to sklíčko, ale môj T-Mobile MDA IV Compact funguje bez problémov. Je to taká čistá prasklina oblúkom cez plochu hodiniek od jedného čierného okraja k druhému. najprv som myslel že je poškrabaný displej, snažuil som sa to očistiť, keď sa pozerám na to kolmo zhora tak to skoro ani nevidno, ale keď som naklonil MDA tak vidno pod krycím sklom je ďalšie sklo a je to prasknuté. Udrieť som to nikam neudrel, ale aj tak si myslím že to by som asi nevyreklamoval v T-Mobile, povedali by mi že som to fyzicky poškodil. Tak by som chcel vedieť kde by som to mal dať vymeniť tak aby som nedošiel o záruku a koľko asi to stojí u nás na Slovensku.
Csabika (0)|7.6.2009 20:14
Nemohol by mi niekto poradiť: Mám dať opraviť ten môj prasnutý dispej ihneď (mohlo by sa niečo pokaziť ďalej a pod.) alebo to má čas, lebo inak všetko funguje stopercentne, aj zobrazenie aj dotykova plocha, všetko, akurát je krížom prasknuté sklíčko pod vrchnou vrstvou skla, povrch dispelja nie je vôbec poškodený, ani nič na telefóne, všetko je ako nové. Mám ho naďalej používať akoby sa nič nestalo ? Lebo ak robim niečo s MDA tak to skoro ani nevidno, vidno to len z bočného pohľadu. Nemá niekto skúsenosti s dotykovými displejmi, nemôže sa niečo viac poškodiť ak ho budem intenzivne používať s prasklinou?
blam158_ce4you (11)|7.6.2009 20:37
Mrkni sem http://www.mnshop.cz/zbozi-2073-lcd_displej_+_dotykova_vrstva_pro_htc_touch_diamond__p3700.htm
Csabika (0)|7.6.2009 20:54
Mne ale všetko ide, funguje aj dotykova plocha len je prasklinka, čista oblukova prasklina krizom cez displej, nijaka pavucina, ak svieti displej vyzera to ako skrabanec. A kebyze kupim ten displej ako to vymenim?
vai_ce4you (10)|8.6.2009 10:01
Tak jsem volal do Tábora do VSP data a výměna dotykového displeje vyjde na 3500-4000 Kč. To je celkem slušný ranec.

Asi se přidám mezi bastlíře, kteří si to zkusí opravit sami. :oops:
vai_ce4you (10)|8.6.2009 20:31
Tak už mám objednanou samotnou dotykovou vrstvu pro Diamonda. Doufám, že se mi to podaří opravit. Když to všechno půjde dobře tak místo 4 tisíce zaplatím jen 700 Kč.
Zatím marně googlím nějakou dokumentaci, nebo návod na výměnu.
Zběžně jsem se zatím díval dovnitř a přijde mi, že je ta vrstva s digitalizérem přilepená na vrchní sklo/plast.

Nevíte o něčem takovém(video na youtube, fotodokumentace, textový návod)?
Csabika (0)|9.6.2009 10:09
Čo ja viem akurat tu je servisny manual ale vymena displeja, to neviem kde je.
link
Tá dotyková vrstva je vlastne čo? je nad tým sklíčko a pod tým tiež, neviete ako to vlastne vyzera v reze ? Tvrdene sklo-dotykova vrstva- sklo- LCD či aka je ta štruktura celeho displeja, čo mi vlasttne prasklo ak všetko ide.
rhcz_ce4you (0)|22.2.2012 18:34
Ahoj.

Můžete mi někdo prosím poradit, čím přilepit dotykovou vrstvu?

Původní tam byla něčím přilepená, ale nová už tam nedrží. :(
macula_ce4you (691)|27.2.2012 17:57
Ahoj, já jsem dotykovou vrstvu nelepil a vše je OK.
peterpan (19)|7.4.2012 13:31
Kdyz jsem to pre lety menil, koupil jsem LCD+dotykac za 651Kč :) Vymena byla ok. Ted jsem jen otevrel Nokii a bylo po ni. HTC to ma daleko lepe udelano. Diamonda jsem oteviral 2x a pokazdy jel, vcetne vsech kabliku a tlacitek. Proste dobra znacka. :) Dneska jsem jej nostalgicky flasnul na 6.5.1 a jede dal. Ale bohuzel uz je mimo proti memu Evu 3D. :) Ale zase na cesty se hodi lepe - je mensi.
peterpan (19)|7.4.2012 13:33
Jinak samotna dotykovka stoji na ebayi 4dolace. Ale mensi problem muze byt naletovani na konektor displaye. Bohuzel to je jedina slabina cele vymeny.