Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Špatná sada znaků na obrazovce při odchozím volání

eiffeltom (31)|25.5.2009 22:05
Při odchozím volání mám jméno volaného a i nápis "Dialing" pod tím zobrazen ve špatné znakové sadě. Vypadá to jak znaky výslovnosti z anglického slovníku - M je malé m s ocáskem, B je jako německé ostré S, D jako výslovnostní anglické dz.
Problém je jen při této akci - odchozím volání - jinde jsem problém nezaznamenal. Jen jméno volaného a nápis Dialing.

Abych řekl pravdu, tak nevím, jestli to takhle mám od začátku. Jestli je to třeba přehozením jazyku do češtiny (registr 1033->1029) - teď už to ale žádnou změnu nedělá. Regional settings taky nic nemění.
xentaur_ce4you (47)|26.5.2009 08:52
ahoj, neinstaloval si nahodou program Lingea Lexicon?
eiffeltom (31)|26.5.2009 17:48
fakt? ze by to bylo timhle? ;-)
a kdyz vis, o co jde, jde to nejak napravit bez uninstallu?
xentaur_ce4you (47)|26.5.2009 19:57
mam s tym skusenost nakolko som asi 2 tyzdne zistoval ktory soft mi to robi, reinstaloval som asi 5 romiek :) kym som zistil co to robi. Neviem z akeho dovodu dialer zacne pouzivat fonty ktore lingea nainstaluje ale ich vymazanie nema ziaden vplyv na funkcnost lingea lexiconu.

Postup:

v adresari \windows\fonts su 3 fonty z navzvom lipa*.ttf, tie vymaz a mas hned po probleme.

eiffeltom (31)|26.5.2009 20:27
mám k tomu dvě věci:
1) děkuju, vymazání těch fontů pomohlo a odchozí hovor se už ukazuje správně; vymazání ale vliv na Lingeu má - nezobrazuje se teď správně výslovnost výrazů; nemá, kde ty znaky načíst, když jsou vymazaný

2) jakto, že v total commanderovi ty fonty vymazat nešly a file explorer je bez mrknutí oka smazal ??
xentaur_ce4you (47)|26.5.2009 21:53
mal som tie fonty rozlozene a zistil som ze font mapuje cisla a interpunkcne pismenka na take cudne znaky. To by vadilo najmenej, skor chcem prist na to preco ich zacne system pouzivat.