Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Totálni křach WM u Diamonda

babaq (309)|24.5.2009 19:34
Měl jsem zajímavou zkušenost - v pátek večer nešla elektřina, takže můj Diamond nedostal svůj příděl šťávy. Ráno jsem ho dal do nabíječky a zapnul (večer byl ještě chvíli v bateriovém nouzovém dobíječi a dobíjel, podle stavu baterie), v tomto pořadí - takže nevím, jestli byl na nule, nebo mu ještě pár mAh zbývalo. Nicméně jeho stav byl dosti fatální.

V pr... pardon, v tahu bylo nastavení všech aplikací, které mi na Diamondovi běžně běží a běžely i v okamžiku toho blízkého setkání třetího druhu - G-Alarm (zrušilo mi to všechny alarmy!), Spb Finance (zmatené nastavení písma), PocketBreeze (zrušeno automatické nastavení velikosti pluginu pro Today), Haali Reader (prostě naběhl bez zobrazení obsahu, bylo vidět jenom titulek a soft tlačítka) a možná ještě nějaký podobný tenotnonc potkám až tím, že to zjistím, až bude pozdě :(

Stalo se vám někdy něco podobného? Ten software byl dosti různorodý, takže tím to pravděpodobně nebylo.

Ještě si vybavuju jinou podivnou situaci, kdy mě v noci probudil cyklicky se restartující Diamond. Restart stíhal restart, nikdy to nenaběhlo úplně. Nic nového jsem tam už dva dny neinstaloval, takže ničím novým to být nemohlo. Dtto s výše popisovanou historkou.

Měl jsem dva roky Treo 750 a to se chovalo normálně. Proč se Diamond, potažmo WM6.1, chová jako nedodělaný křáp? Mám tam poslední oficiální ROMku pro náš region.

Po této zkušenosti už mi do baráku nic od HTC nesmí... Křáp neskutečný. :evil:
skkubo (33)|24.5.2009 19:36
nemohol to byt virus?
htcjirka (1875)|24.5.2009 19:47
[quote]Po této zkušenosti už mi do baráku nic od HTC nesmí... Křáp neskutečný.[/quote]

Ja bych takto tvrda slova nevolil,vetsina chyb byva v uzivatel(nevhodny soft atd,vsechen soft nacpany na karte atd))
HTC pouzivam od prvnich modelu az po soucasnost a takto bych nikdy nehovoril.
Za tu dobu jsem nikdy zadne vychylky nezaznamenal a ani jednou nemusel reklamovat.
Poslednim modelem byl Touch HD,ktery radim mezi jedno z nejvyladenejsich zarizeni,jak zpracovanim,celkovou funkcnosti tak samotnou oficilani rom.
babaq (309)|24.5.2009 20:15
No jo, některý soft mám nainstalovaný v Internal Storage. Důvod je jednoduchý, Diamond zrovna neoplývá dostatkem paměti.

Já si to ale taky nedokážu vysvětlit. Nechápu, proč selektivně změnil jenom některá nastavení těch programů, i když jsem je takto neměl nikdy nastavená (takže to nemohl být nějaký návrat k předchozímu stavu). Virus by to taky být neměl, za á jsem ještě o žádném neslyšel, za bé neinstaluju žádný cracklý soft, ze zásady ne.

Křáp zcela vystihuje můj dojem ze stability a spolehlivosti Diamonda, bohužel.
Pavel Koza (4761)|24.5.2009 20:52
Windows Mobile maji klasicky registr, coz je databaze nastaveni. Dovedu si predstavit situaci, ze kvuli vypadku napajeni doslo (i kdyz by nemelo) k poskozeni casti registru a tim zmateni nastaveni ruznych aplikaci. Stejne tak to ale mohla byt prave nejaka "utilika", co v nespravny okamzik neco delala, nastavovala nebo opravovala. Ze Vase zarizeni nebude proste bonusovych aplikaci usuzuji z vety "Nic nového jsem tam už dva dny neinstaloval", takze bych pozornost zameril i timto smerem, jestli si nejake dve aplikace najednou nelezly do zeli.
macula_ce4you (691)|24.5.2009 21:16
[quote=babaq]
Po této zkušenosti už mi do baráku nic od HTC nesmí... Křáp neskutečný. :evil: [/quote]
:D Pro mě, zas po prvních zkušenostech s HTC, přestali existovat ostatní výrobci telefonů. Problém bych opravdu viděl v instalaci programů na internal storage. Nejrizikovější jsou právě ty, co se spouštějí na Today.
Zdenek Malinsky (9781)|24.5.2009 21:20
Za to může Topolánek. :D

[quote=babaq]No jo, některý soft mám nainstalovaný v Internal Storage. Důvod je jednoduchý, Diamond zrovna neoplývá dostatkem paměti.[/quote]Tak nevím, ale že by Diamond trpěl nedostatkem paměti? :?

Měl jsem ho asi 14 dní půjčený od Pavla a věděl jsem, že před návratem budu dělat HR, takže jsem ho nešetřil - sice se mi povedlo baterku vyplácat za necelé 3 hodiny :yes: , ale ať jsem se snažil sebevíc, zaprasit paměť do nefunkčnosti se mi fakt nepovedlo. :oops: :(

Tipoval bych buď na nějakou chucpe aplikaci nebo některý today plugin, popř. problémek s nabíjením (nebyla bouřka?).
babaq (309)|24.5.2009 21:25
Já samozřejmě neinstaluju do Internal Storage nic, co běhává na pozadí - Today pluginy, alarmy, nic. Ze softu, jehož nastavení prošlo "MS scramblerem", byl na Internal Storage pouze a jedině Haali Reader. Všechno ostatní bylo ve vnitřní paměti...

Já jsem vždycky všechno instaloval pouze do interní paměti. Nikdy nikam jinam, na kartě jsem vždy míval jenom data - prostě proto, že vím, že to tak je lepší. Jsem ajťák a některé detaily z toho, jak věci fungují, prostě znám. Jenom u Diamonda jsem musel nerad tento styl instalování opustit, protože má dost málo paměti.

BTW, většina aplikací, co mám, jsou staré známé co používám už od dob Trea. Několik jich je specifických pro Diamonda, klávesnice, TF Detacher, a tak. Nic hardcorového, nic undergroundového.

No dám tomu ještě jednu šanci. Buď počkám na další ofiko ROMku nebo zkusím Eržiku - přeflashuju to a všechno znovu nainstaluju. Holt Windows s celou parádou :)
babaq (309)|24.5.2009 21:28
[quote=Zdenek Malinsky]
Tak nevím, ale že by Diamond trpěl nedostatkem paměti? :?

Tipoval bych buď na nějakou chucpe aplikaci nebo některý today plugin, popř. problémek s nabíjením (nebyla bouřka?).
[/quote]
Pamětí jsem měl na mysli storage, pro instalaci aplikací. Prostě mi nestačí, big dot.

Jo, bouřka byla, proto nám taky nešla elektřina, jak uvádím ve své první výpovědi :) Takže mu asi došla šťáva - nicméně takto by asi podobná situace dopadnout neměla, ne?
Hodo (99)|24.5.2009 21:36
babaq

No, ono hlavně to bezproblémový Treo 750 vyrábělo HTC (model HTC Cheetah), než začalo vyrábět produkty pod svou vlastní značkou. Takže tvým příkrým hodnocením značky HTC si tak trošku protiřečíš ... Ale musím souhlasit s tím, že Treo 750 byl na svou dobu velmi povedenej stroj, ještě ho mám v záloze doma, kdyby muselo mý hlavní zařízení do servisu.
babaq (309)|24.5.2009 21:50
Ano, hardware byl od HTC, ale software byl vymazlený Palmem. A ačkoliv bych to tenkrát neřekl, teď musím přiznat, že to bylo sakra poznat.

Co já vím, možná za to nemůže tolik HTC, možná za to může Microsoft. Já fakt nevím, a ani to nějak extra nehodlám řešit. Diamond prostě dostane ještě jednu šanci a pak půjde do světa.

Hele, jestli se mi za necelé tři měsíce podařilo zrušit Diamonda tak, jak se mi to nepodařilo u Trea za necelé tři roky, tak fakt asi něco nebude OK. Opravdu půjdu každý den spát s myšlenkou "snad mě to zítra probudí"?

To si pořídím iPhone, který ve své třetí inkarnaci bude obsahovat opravu většinu svých dřívějších bugů (některé z nich opravdu nemohly být považovány za features), protože jestli se na něčem shodnou zastánci i odpůrci Apple, tak je to stabilita a spolehlivost.
Zdenek Malinsky (9781)|24.5.2009 22:01
No, když se ti zdá 55 MB málo, jak jsi potom vycházel s tím málem, co má/mělo Treo?

ad bouřka
Nemyslel jsem vybití baterie na nulu, ale jistou souvislot s bleskem atp.

Prostě a jasně - může jít i o hw závadu. Přeci jen jsou dnes PDA spotřební zboží a nikdy není nic 100%. A lámat po jedné nepříjenosti nad HTC hůl? myslíš, že s jinou značkou nebo jiným OS si polepšíš?
babaq (309)|24.5.2009 22:10
Storage: 85 MB
In use: 68 MB
Free: 17 MB

Můj "/Program Files/" má celkem 22 MB, takže mně osobně vychází před instalacemi nějakých 39 MB volného místa... Na Treu jsem nějaké aplikace neměl, např. G-Watch nebo G-Alarm, nehledě na klávesnici (ta má taky pár mega, Finger Keyboard).

Tak nevím, zatím používám TF3Detacher, ale už dlouho jsem TF3D nepoužil; škoda, že nejde odinstalovat.
osch (1330)|24.5.2009 23:18
To neustálé softresetování, které nenastartuje a opět spadne jsem zažil na několika zařízeních a vždy to bylo způsobeno skoro-totálním vybitím baterie. Musela se nechat nejdřív nabít na dostatečnou kapacitu aby se stroj rozběhl. Na Diamondu se mi taky často stávalo, že když se baterka vybila pod kritickou mez, nenadběhlo Today ani TF3D a tím pádem se strojem nešlo vůbec nic dělat. Sekal se na Startu, bláznil s barvama a pod. Z počátku jsem neveděl co s tím a ani hodina nabíjení baterky nepomohla. Řešil jsem to "tlačítkovým" HR po němž to jelo, ale muselo to být na kabelu. Až po několikerém podobném zážitku jsem zjistil, že Diamonda stačilo nechat na půl až den nabíjet a vše se rozeběhlo a nebyl potřeba ani HR.
Jako by vše co se po SR startuje tak vytěžovalo procesor, že ho ta skoro vybitá baterka nedokázala "uživit" a tím to šlo do SR. A opět a opět. A co dokáže provést v registrech řada po sobě jdoucích SR bez dokončeného bootu systému si dokážu představit.
Dryha_ce4you (143)|25.5.2009 14:19
to babag: pouzivam pdacka uz nejakou dobu, diamond je jeden z nejstabilnejsich vubec. ne nadarmo nejprodavanejsi model. samo ze vady muze mit kazde (hw myslim) ale to je proste "spotrebak" uz dneska jako obyc mobily

jinak pises o G-Alarm ... jakou ze verzi? me totiz 2.xxx neco totalne rozhazela pdacko taky ... G-Alarm je docela slusnej smejd, mel sem verzi 1.5.1 pak sem dal 2.xxx a slo do haje ... doje*al system nebudil atd. takze pricinu bych mozna videl v nem.
nahradou mam Klaxon - dost podobny ale ZDARMA a funkcni
pripadne pTravel Alarm - dnes sem ho zkousel v posledni verzi 2.8.1 a take funguje bez problemu

nelamej hul nad podle me zatim nejslusneji funkcnim zarizenim
stabo_ce4you (21)|25.5.2009 18:26
Me se zda G-Alarm naprosto uzasny budik. Nevim teda jak ostatni ale stahl jsem ho a pouzivam ho uplne v pohode [s]zdarma(ze stranky autora)[/s]. me treba letel zase klaxon, protoze sem mi v nem nepracovalo fajne.Takze bych ho osbne nenazyval smejdem . Pouzivam ho uz docela dlouho a zatim mam telefon ok.

edit: zdarma neni ma to tam moc pekne schovany tak to srry. kazdopadne super je a u me bezi fajn.
babaq (309)|25.5.2009 18:59
To osch: ano, taky mám pocit, že je něco shnilého ve státě dánském, čert se v tom vyznej...

Nicméně bych zkusil jednu věc, kromě toho zmíněného přeflashování (BTW, má vůbec smysl čekat na oficiální verzi? to je panečku podpora... Díky, HTC.) - prostě přestat používat TF3D. Už teď ho nepoužívám, není proč, je to sice hezký, ale naprosto nekonfigurovatelný software. Taky vyhodím veškerý soft, který opravdu nepoužívám, a uvidíme, jaký (a jestli) to bude mít vliv.

K tomu G-Alarmu: vida, máme tu dva protichůdné názory... a tak je to u WM se vším. Jeden tvrdí, že to funguje, druhý že ne. Pravdu mají oba a Bill se ve své ztemnělé pracovně ďábelsky chechtá... Muhehe. Každopádně díky všem za odpovědi, ani jsem tolik nečekal. Prostě my spolutrpící si rádi pomáháme a to je hezké :)

To je na hlavu.