Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Audio kvalita

Uni (140)|22.5.2009 14:53
Zdárec,

zkoušel jsem výstup na sluchátka, ale šokovala mě úroveň odstupu signálu od šumu, který je naprosto otřesný, v porovnání s mým Audio D2 naprosto neporovnatelné (no zrovna špičkový MP3 přehrávač, no, smůla HDčka). Nicméně, když jsem zjistil, že 3,5mm jack výstup je nepoužitelný, tak se má pozornost upřela k BT headset stereo přijímačům, od Nokie, Jabra, SE, např. Máte někdo s tímto zkušenosti? Kvalita přibalených sluchátek mě nezajímá, použiji svoje.
Swifty_ce4you (0)|22.5.2009 20:16
Tak teda nevím, schválně jsem zkoušel poslouchat pár různejch MP3 dost nahlas a i když samozřejmě ta kvalita výstupu na sluchátka není nijak hi-fi, zas taková tragédie to určitě není. Šum slyším jen když je ticho na začátku skladby, pak už vůbec...
Viz. http://www.gsmarena.com/htc_touch_hd-review-300p6.php Škoda těch basů, ale to se asi dá jakž takž vykompenzovat přes Audio Booster.
Uni (140)|23.5.2009 06:07
Tak já nevím, když si poslechnu mnou vysoce oblíbený např. soundtrack z Posledního Mohykána, tak je to prostě nepoužitelné. Tak jako u tichých pasáží a tak. Opravdu zklamání a právě tebou odkazovaný test to potvrzuje. Měl jsem za to, že když se fy. HTC tváří jako konkurence Apple a iPodu (iPod vs. Touch HD), tak nějak nechápu, v čem chce konkurovat. V kvalitě reprodukce audia očividně ne, vframerate videa také ne, výkon v hrách ani nemá smysl zmiňovat, výkon OS? To je směšné.
Swifty_ce4you (0)|23.5.2009 09:50
No holt očividně záleží na co je kdo zvyklej, mně ten výstup vyhovuje a beru to tak jak je to psaný v tom odkazu - parametry výstupu jsou solidní, nic extra, ale rozhodně bych nepoužil slova jako "otřesný" nebo "nepoužitelný". Video převedený přes HTC Touch HD Video Converter vypadá při přehrávání v Album krásně plynule. Výkon ve hrách na tom neřeším, 3D střílečky na tom asi hrát nebudu, Transport Tycoon ve fullscreen jede velice pěkně. Výkon OS je standardní pro WM, žádný překvapení, naopak jsem byl po přechodu z TyTn 2 překvapenej větší rychlostí.

Holt každej chce od telefonu něco jinýho. Každopádně si myslím, že ještě nějakou dobu bude platit, že tyhle zařízení typu vše v jednom nedokážou naplno konkurovat specializovaným zařízením. U foťáku je to jasný, velikost objektivu se tady neokecá. Pokud chci na cestách výhradně přehrávat filmy (přímo ripy určený pro PC, hi-def atd.), koupím si zařízení určený přímo pro to, bude to mít větší displej a komfort přehrávání bude úplně jinde. To samý pokud chci výhradně poslouchat hudbu přes kvalitní sluchátka. A tak dále a tak dále... :-)
Uni (140)|26.5.2009 11:36
Je mi plně jasné využití univerzálních vs. specifických. Ale jak ukazuje právě iPhone, jde tu univerzálnost posunout, stalo se tak před 2mi lety. A trochu mě frustruje, že za tu dobu se PocketPC prakticky neposunulo. U Touch HD jakožto vlajkové lodi fy. HTC jsem prostě čekal něco jiného. Kvalitu. Ta se nedostavila.
No to je jedno. Otázka zní, ptám se na zkušenosti s BT headsety, tedy hudebními, koukal jsem např. po SE, ale jejich špičkový model je napevno! spojený s jejich sluchátky, takže vypadává z nabídky. To o jeden model nižší model vypadá zajímavě. Ale zaráží mě poměrně nízké výdrže na baterie.
davidz (8)|26.5.2009 12:07
Než začnete pomlouvat špatný zvuk u HD, prosím ověřte si, že netrpíte tímto neduhem: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=33019
Skutečně se to projevuje velmi podobně.

EDIT: opraven nefungující odkaz
Uni (140)|30.5.2009 10:05
Ne, tento problém jsem neměl. Jde čistě jen o odstup signálu od šumu, který měl lepší snad každý MP3man, který jsem za posledních 10 let měl. Proto hledám jinou cestu. Ale vzhledem k tomu, že jsem stále nedostal jedinou odpověď přibližující se mé otázce mě jasně utvrzuje, že nebudu jediný, kdo by používal HD na aspoň lehce seriozní poslech hudby. Jeho škoda.
dyndy (159)|4.6.2009 16:56
Nevím, ale dle mého soudu záleží spíš na kvalitě nahrávky ze které je mp3 splozena :) Já mám ve svém playlistu mpčka která nejsou zašuměna vůbec (alespoň já nic neslyším) a něco mezi skladbami syčí a vůbec to nemusí být stará věc. Teď mě třeba jde do uší z HDčka přes Koss portapro, přehrávač co je Touchflo, EQ na rock a volume na max skladba 39 let stará od Deep Purple a pohoda. Předpokládám, že porovnáváš naprosto stejnou mp3 na HDčku i na tom jiném playeru? iPhona mám taky a rozdíl je podle mě pouze v daleko lepší uživatelské přívětivosti (nejen) přehrávače iPhona. Pro mě je spíš zklamáním, že přes BT sluchátka Jabra BT620s nejde (alespoň já to neumím) EQ a tudíž se to nedá poslouchat, takže jsem se vrátil k Samsungu innov8. Na kterém šlapou i ty Kossy asi o malinko líp.
Stegho (58)|5.6.2009 07:25
[quote=dyndy]Nevím, ale dle mého soudu záleží spíš na kvalitě nahrávky ze které je mp3 splozena :) Já [/quote]

Nemozem potvrdit, mam kvanta nahravok a sumi to prakticky pri kazdej. Pravda je, ze to najviac pocut medzi dvoma skladbami, kedy ten sum uplne vyboostuje - dost rusivy efekt - asi si nahram MP3 plne ticha, to to aspon trosku zmierni.
Je sice pravda, ze to je "len" telefon, ale audio kvalitu by vazne mohol nejak riesit. Pocuvat klasiku som sa radsej ani neodvazil, viem, ako mi vadi z radia, sum z HDcka k tomu nema daleko :(((
Swifty_ce4you (0)|5.6.2009 08:24
[quote=dyndy] Pro mě je spíš zklamáním, že přes BT sluchátka Jabra BT620s nejde (alespoň já to neumím) EQ a tudíž se to nedá poslouchat, takže jsem se vrátil k Samsungu innov8. Na kterém šlapou i ty Kossy asi o malinko líp. [/quote]
Tak pouzij jiny prehravac nez TF3D, ja mam treba MortPlayer a s ekvalizerem jsem tam velice spokojenej, a ma i bass boost effect coz mam taky rad.
A jak uz jsem rikal, sum v tichu mezi skladbama tam samozrejme je, ale rusivy to urcite neni a ve skladbach to proste neuslysim (teda aspon u typu skladeb ktery posloucham). To je na sluchatkach s-JAYS. Ted uz jsem si po par tydnech pouzivani celkem slusne vyladil zvuk tak, jak jsem na to zvyklej z domaciho PC, kde mam X-Fi a do predniho X-Fi vystupniho panelu na sluchatkovym vystupu pichnuty Sennheisery HD-595, a i kdyz samozrejme kazdej zni jinak, kvalita je pro me subjektivne plus minus stejna. Cili urcite to neni o tom, ze bych poslouchal moje oblibeny MP3 na HDcku a rikal si "Jezis to je des, to se neda poslouchat." ;)

Uni (140)|5.6.2009 10:19
Samozřejmě jsem zkoušel stejné skladby a ukázalo se, že např. Poslední Mohykán, nebo Conan bych se kvalitou poslechu se snad nebál srovnat s walkmanem ještě za dob školních. Opravdu rozčarování. Nevím, jak jen na tom iPhone, ačkoli ho kolega má, nemůžu do něj zapojit svá sluchátka (iPhone 1G) a s jinými to nemá smysl porovnávat.
Samozřejmě, problém je při tišších pasážích, ale těm se člověk nevyhne a já jich poslouchám zřejmě lehce více, než většina.
dyndy (159)|5.6.2009 18:28
Swifty: Dík za radu MortPlayer asi zkusím, ale jsem ten týpek, že se mě nechce doinstalovávat další a další soft. Nebo spíš jinak zkrátka mě štve, že mám HDčku Windows Media player - nepoužívám, další je ten mnou zmiňovaný co tam dali hoši od HTC - zase nic a zbavit se jich nejde (nevím jak). Opera a internet explorer bohužel taky slabota a zas mě to prudí ve stroji. Měl jsem zkrátka tu představu, že HTC se svým Touchflo mě bude téměř plně vyhovovat a nic moc nebudu muset řešit - není tomu tak. Taky nějak už nemusím vidět za ta léta používání klasický vzhled WM - proto to TF a ROMky zalozené na Topas/Rhodium. Nemyslete, že jsem si před zakoupením HDčko neodzkoušel a nezjistil co a jak na netu. Je to to nejlepší co se dá koupit s WM, ale už jsem z toho ladění nějaký mrzutý. Bude ale deštivý víkend a tak si asi flashnu svoji 150tou ROMku :D Možná prubnu nějakou light a budu potřebné doistalovávat.
P.S.: jinak ten šum já opravdu neslyším, ale může to být tím, že jsem už starší pán léta poslouchajicí bigbít . Tak mě berte s rezervou.