Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

synchronizace - sdílení kontaktů s MS OUTLOOK

wolfik_ce4you (9)|21.5.2009 23:55
Při synchronizaci jsem se domníval, že po ukončení budu mít v NTB v MS Outlook kontakty shodné s těmi v Omnii, ale není tomu tak. Neví někdo, jak toho docílit? Při synchronizaci mi to zobrazuje u kontaktů 0/počet kontaktů, který odpovídá množství kontaktů v omnii, pak to při synchronizaci zaškrtne a já se domníval, že ty kontakty se objeví v MS Outlook, ale bohužel ne.
lelouch (331)|22.5.2009 07:11
Ono by člověk i poradil. Ale trochu více pozornosti formulaci problému by nezaškodilo. Nemám potuchy co se kde zobrazilo, co kde co zaškrtne, čím se to synchronizuje... Rozumím synchronizaci, ale z tohohle jsem jelen.
wolfik_ce4you (9)|22.5.2009 20:43
Pokud přístroj synchronizuju s NTB, najede na Omnii přehled toho, co je synchronizováno. Zde se na NTB { PC } ukážou např. mj. i kontakty s ukazatelem počtu synchronizovaných kontaktů ( v mém případě 0/270 ) a pak probíhá synchronizace, kde se tato položka zaškrtne ( rovněž i ostatní položky, jako poznámky aj. ), čemuž rozumím tak, že synchronizace proběhla. Pak jsem čekal, že se kontaky, které mám v Omnii ukáží v kontaktech Outlooku na NTB, ale bohužel neukáží. Mám Outlook Express 6 ( r. 2004 ). V minulosti se mi po synchronizaci v NTB kontakty objevily. Měl jsem MDA Compact a WM 2003. Nevim, kde se to nastavuje. Dik za pomoc.
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2009 22:17
[quote=wolfik]Mám Outlook Express 6 ( r. 2004 ).[/quote] A to je právě ten problém - AS synchronizuje s Outlookem nikoli s Outlookem Express.
Pro něj je nutno použít SyncExpress 3 od SyncData - 17,95 USD - trial 30 dní.
Vlastnosti:
- synchronizace Doručené pošty mezi Outlook Expressem a Inboxem v PDA
- synchronizace pošty do samostatného účtu v PDA - Outlook Express E-mail (můžete tak navíc synchronizovat poštu s Exchange serverem nebo s velkým Outlookem)
- synchronizace kontatků z PDA s Adresářem obsaženém v Outlook Expressu s možností synchronizace kontaktů pouze z vybraných složek v Adresáři
- podpora Windows Mobile 5

Osobně bych užívání OE ani jako poštovního klienta v PC s Win XP z hlediska bezpečnosti silně nedoporučoval.


wolfik_ce4you (9)|24.5.2009 10:15
Díky za radu. Nainstaloval jsem tu trial verzi, ale pořád nic. Můj problém je trochu někde jinde. V adresáři v outlooku v NTB jsem měl všechny kontakty dvakrát ( nevím, jak se to stalo ). Abych nemusel vymazávat postupně ty kontakty, které byly navíc, tak jsem je smazal všechny s tím, že se při synchronizaci s Omnií načtou do adresáře v outlooku již pouze jednou. Bohužel, jak jsem psal dříve, nenačetly se. Není nějaká možnost obnovení kontaktů v Outlook Expres? Já nic takového nenašel.
Zdenek Malinsky (9781)|24.5.2009 13:52
Tak to ti neporadím, protože jednak jsem OE nepoužíval min 5 let a už ani nemám nic s XP, abych to okouknul. PC určitě nezálohuješ, že?
wolfik_ce4you (9)|24.5.2009 16:10
Zkoušel jsem obnovu systému k době, kdy tam kontakty byly, ale ty kontakty tam stejně nebyly. Už jsem to ale vyřešil. Mám i klasický Outlook, sice z r. 2000, ale zůstaly tam ty kontakty v odstraněných, tak jsem je pouze znovu nakopíroval do adresáře. Bohužel ale stále nefunguje ta synchronizace, tedy sdílení nově vložených kontaktů a to ani na jednu stranu, tedy ani z NTB do Omnie, ani naopak. Snad to nějak časem vyřeším. Rád bych používal pouze Outlook a ne OE, ale nikde jsem tam nenašel možnost odeslat/přijmout, což je nepochopitelné, jelikož to je základní funkce:(
Zdenek Malinsky (9781)|24.5.2009 16:53
Ještě dotaz: co máš v PC/notebooku za Windows a jaký používáš AS? Je možné, že to nejde z důvodů nekompatibility: link.
lelouch (331)|24.5.2009 18:57
No, když už je tam Outlook 2000, pak jsou dvě základní možnosti: nekompatibilita ActiveSyncu jak píše Zdeněk, nebo jedna blbina, která naštve - je třeba si ověřit, zda je stejné nastavení časových zón jak na PC, tak v PDA.

Ale obecně: stáhl bych si všechny záplaty do Outlooku (přinejmenším SP2 pro Office 2000), PAK přeinstaloval AS nejnovější verzí a pak to zase zkusil. Když to nepomůže, je zde ještě několik dalších variant.

Co bych ale URČITĚ udělal před dalšími pokusy je místní záloha kontaktů v Omnii. Stačí drobná chyba (jako byl předešlý pokus s vymazáním složek v PC). Nedejbože by se tenkrát synchronizace povedla - a jsou fuč i z Omnie (jde o SYNCHRONIZACI - poslední akce na KTERÉKOLI straně se bere jako to, co chce člověk provést všude...).
wolfik_ce4you (9)|25.5.2009 09:19
Mám W XP Media Center Edition Service Pack 2, pokud je AS antivirový software:?: , tak mám NOD 32 s pravidelnou aktualizací.
wolfik_ce4you (9)|25.5.2009 09:24
2 lelouch: Na Omnii mám nastavené pásmo automaticky a na NTB pro Prahu včetně automatického posunutí let./zim. období.
Zdenek Malinsky (9781)|25.5.2009 09:30
Ne, AS = Active Sync a Outlook doporučuji raději použít novější, než 2000 - raději 2002, lépe však 2003 nebo 2007. POkud máš či měl jsi starší
PDA, dávali 2002 Outlook k PDA.
lelouch (331)|25.5.2009 10:05
Ježíš, to je maglajz...

Za 1: Zdeňku, opravím tě: Outlook 2000 je bezproblémový, pokud má všechny fixy (a prosím, mluvím o Service Pack pro Office, ne pro Windows!). Mělo by to jít samo přes Windows Update, ale dá se vše instalovat přes oficiální stránky ručně. Doporučuji stáhnout (v pořadí zespoda SP3 + všechny novější fixy). Verze 2000/2003 jsou pak rovnocenné v tom, že ActiveSync si synchronizaci ošetřuje svýma knihovnama (Outlook je mu vlastně ukradený) a .pst soubory obou verzí jsou shodné. Vše co bylo opraveno ve 2003 je i v service packu pro Office 2000. Jedinou výjimkou je verze SmallBusiness, což doufám, není tenhle případ. Jenom připomínám, je třeba udělat všechny upgrady Outlooku a až PAK odinstalovat+nainstalovat nejaktuálnější ActiveSync. Naopak - nejlíp se dá nováčkovsky zakysnout ve 2007 (nový druh souborů, řízení směrování mailů a default adresářů atd.)

Za 2: Radši bych na Omnii rovněž natvrdo nastavil tu samou časovou zónu. Už jsem se potkal s tím, že to měl operátor špatně (co by se kdo patlal s letním časem - místo toho se změní celá zóna o +1 a je to...) anebo i s tím, že si ji zařízení nesprávně interpretovalo. Ale šance že je to zrovna tímle je malá. Jenže když se vyskytne, to hledání a následující adrenalin jsou smrtící ;) .