Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X500+ Upgrade FW

Laskyboy (25)|14.5.2009 10:00
Ahoj,

Chtěl jsme provést upgrade FW který sem našel tady: http://eten-users.eu/index.php?showtopic=17612
Jenže nějak mě uchází způsob jak to do telefonu dostat. Čekal sem, že to bude klasická instalace ale tady je hromada složek a souborů... připadá mě to jako rozbalený FW.

Kdyby někdo věděl jak na to tak by mě mohl trošku nakopnout dál...
Koumes_ce4you (93)|14.5.2009 16:26
Takže sis stahnul experiment.romku na testování a zpětnou reakci,bo tam pár věcí nefunguje.V tom paku je romka + soubory na fleš přes XP a jehovisty.Jestli si už flešoval,tak si poradíš.:D Jinak číst a číst.
meda_ce4you (1)|16.5.2009 01:44
Dobrý den, po dvou letech jsem si nechal vyměnit displej na 500+(nějak se mi rozbil při nešetrné manipulaci).
Provedl jsem hard reset a chtěl jsem si někde stáhnout a nainstalovat TT (to bych snad zvládl „jsem si myslel“). Pak mě praštilo do očí to zvětšování RAM (asi lepší využití) a ať čtu jak čtu tak jsem s toho miluška (promiňte prosím mé neodborné vyjadřování, ale asi jsem starý a přestávám tomu rozumět)
Musím vůbec stou RAM něco dělat, abych ten krám mohl používat na telefonování a na aktivní používání TT+nějakejch kravin jako jsou poznámky atd
Co to je to flashování RAM
Jak tomu PDA ulehčit co nejvíce,myslím tím paměti (odinstalování některých programů, které nepoužívám teda jestli to pomůže), tak abych to zvládl i já.

Ještě jednou se omlouvám za mojí blbost a všem děkuji za případné odpovědi.
pat125 (4)|17.5.2009 14:20
Nevím, co přesně myslíte zvětšování RAM, jestli operační paměti jako takové nebo zaplňování místa pro ukládání dat. Pokud se Vám zvětšuje místo pro ukládání dat (ROM), tak nedávno jsem psal návod na jiném foru, jak se to dá odstranit. Tak třeba to pomůže.

Mizející paměť ROM
Po pár dnech jsem si všimnul, že mi ubývá velice vnitřní paměť ROM. Třetí den po Hardresetu, kdy jsem do PDA nic neinstaloval, mi ubylo cca 2,5 MB paměti. Trošku mě to vyděsilo, jelikož při každé kontrole se paměť snižovala a snižovala. Trošku jsem popátral na netu a našel jsem řešení. Na celé záležitosti má podíl soubor RILLOG.TXT, který stále narůstá. Nejspíše ho zapomněli vyhodit z kódu.

Je zapotřebí soubor RILLOG.TXT:
a) přejmenovat soubor např. na RILLOG.123
b) poté vytvořit novou složku ve Windows s názvem RILLOG.TXT
c) a nakonec soubor vymazat

Já jsem před smazáním musel provést SR, protože byl něčím blokovaný a nešel smazat. Tímto postupem docílíte toho, že soubor se nebude tvořit a Vám se vrátí paměť ROM do původních čísel.

Celý návod je zde:
http://www.etenblog.com/2008/01/17/remove-rillog-dot-txt/

Další věc, která Vám může zabýrat čím dál víc paměti je soubor mm_handler.txt ve složce MMS_logs. U tohoto souboru stačí nastavit příznak pro čtení a už se do něj nebude zapisovat. Nebo ho smazat. Po SR se obnoví.

Posledním adeptem je soubor cprog_log.txt, který ale narůstá ze všech nejmíň. Také u něj funguje příznak pro čtení. Nebo jde smazat a po SR se obnoví.

Nic z tohoto u mě nemělo vliv na stabilitu systému a vše funguje jak má!!!

Po tomhle jsem X610 ještě víc spokojený než jsem byl předtím.